• BIST 107.015
  • Altın 172,213
  • Dolar 4,0658
  • Euro 4,9307
  • İstanbul 19 °C
  • Ankara 11 °C
  • İzmir 17 °C

Erkeklere Özel Lazer Epilasyon

Erkeklere Özel Lazer Epilasyon
Dermatoloji Uzmanı Dr.Fulya Tezel, istenmeyen tüylerden kurtulmanın en hızlı ve en kolay yolunun lazer epilasyon olduğunu söyledi.

Dermatoloji Uzmanı Dr.Fulya Tezel, istenmeyen tüylerden kurtulmanın en hızlı ve en kolay yolunun lazer epilasyon olduğunu söyledi. Tezel, "Sağlıklı olması yönünden de iç rahatlığıyla başvurulabilecek bir yöntem. Lazer epilasyon soğutma sistemi ile birlikte kullanıldığında cilde hiç bir şekilde zarar vermezken, kıl köklerini en etkili derecede yok eder. Anajen yani aktif haldeki bütün kıl köklerini doğrudan yakarken, telojen yani pasif haldeki kıl köklerinin aktif hale gelmesi beklenir. Pasif haldeki kıl kökleri aktifleştikten sonra yöntem bu kıl köklerine de uygulanır" dedi.

20 yılı aşkın süredir tüm dünyada istenmeyen tüylerden kurtulmak için uygulanan lazer epilasyon yöntemi sadece kadınların kullanabileceği ya da sadece kadınlara özgü bir yöntem olmadığını kaydeden Dermatoloji Uzmanı Dr.Fulya Tezel, "Erkekler de bu yöntemden hiç düşünmeden faydalanabilirler. Kadınla erkeklere yapılan uygulama arasında bir farklılık yoktur. Daha önce genellikle, dansçıların, bisiklet sporuyla ilgilenenlerin, vücut geliştirenler ya da yüzücülerin kullandığı lazer epilasyon bu sporlarla ilgilenmeyen ve tüylerinden rahatsız olan tüm erkeklerin kullandığı bir yöntem haline gelmiştir" diye konuştu.

Erkekler tarafından vücut tüylerinin hafiflemesi ya da sırt, omuz, boyun, göğüs ve ense tüylerinin tamamen yok edilmesi için kullanılan lazer epilasyon ortalama 6-10 seansta etkisini gösterdiğini anlatan Dermatoloji Uzmanı Dr.Fulya Tezel, daha sonra şunları söyledi:

"Fazla tüylenme batıklara yol açarak cilt problemi meydana getirebiliyor. Lazer epilasyonu ile bu sorunda ortadan kalkıyor.

ERKEKLERDE LAZER EPİLASYON ÖNCESİNDE DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN KONULAR

Bilindiği gibi lazer epilasyonu uygulamasında kıl köklerinin aktif olması çok önemlidir. Bu nedenle erkekler lazer epilasyonuna başlamadan 3 hafta öncesine kadar tüylerini köklerinden almamalıdır.

Aşırı uzamış kılların seanstan önce makas ya da jiletle kısaltılmış olması gerekir.

Seanstan iki hafta öncesine kadar kesinlikle güneşte yanmış ve bronzlaşmış olmamak gerekir.

Epilasyonun uygulanacağı bölge mutlaka temiz olmalıdır.

Son 6 ay içerisinde akne tedavisi için kullanılan Roaccutane ilacını kullanmamış olmak şarttır.

ERKEKLERDE LAZER EPİLASYON UYGULANAN BÖLGELER

Erkeklerde lazer epilasyon tedavisinin uygulandığı bölgeler; omuz bölgesi, sırt bölgesi, kollar ve bacaklar, koltukaltı bölgesi, ense ve boyun bölgesi, sakal bölgesi, sakal üstü bölgesi ve kulak bölgesine lazer epilasyon uygulanmaktadır.

ERKEKLERDE LAZER EPİLASYON SEANS BİLGİLERİ

Normalde yüz bölgesi için seanslar 4-6 seans arasında, diğer bölgeler için seanslar ise 6-8 seans arasında değişmektedir. Erkeklerde kıl köklerini tetikleyen hormonlar daha fazla çalışır. Erkeklerde tüylenme oranı daha fazla olduğu için epilasyon sırasında pasif haldeki kıl kökleri sayısı da çok fazladır. Bu nedenle kıl köklerinizden tamamen kurtulduğunuzu sanıp, pasif haldeki kökler devreye girerek size bir sürpriz yapabilir. Bu da seans süresinin uzamasına neden olur ki epilasyonun bir kaç seans uzaması yaşam kalitenizi düşürerek günlük hayatınızı olumsuz yönde etkileyen tüylerinizden kurtulmak için hiç bir şey değildir.

ERKEKLERDE ORTALAMA SEANS SÜRELERİ

Daha önce de belirtildiği ve sizlerin de tahmin edeceği gibi seans süreleri epilasyonun uygulandığı bölgeye ve tüylerin yoğunluğuna göre değişmektedir. Erkeklerde bir seans için verilen ortalama süreler ise şöyledir; omuz ve sırt bölgesi ortalama 30-40 dk arasında, bacaklar 30-50 dk arasında, göğüs bölgesi ortalama 20-30 dk arasında, kollar 20-30 dk arasında, elmacık bölgesi yani sakal üstü ortalama 5-10 dk arasında, kulak, boyun, ense ve koltukaltı bölgeleri için ise ortalama 5 dk yeterli olmaktadır.

ERKEKLERDE LAZER EPİLASYON SONRASI DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Hassas ciltlere sahip erkeklerde seans sonrası ciltte hafif kızarıklıklar belirebilir. Ancak bu 1 gün içerisinde geçen bir durumdur.

Epilasyon sonrası peeling ve kese gibi cildi tahriş edebilecek uygulamalardan kaçınılmalıdır. Sadece hafif bir duş alınabilir. Seans sonrası yoğun güneş ışığından mutlaka kaçınılmalıdır. Seanslara düzenli olarak gelinmeli ve uzmanların tavsiyeleri mutlaka dikkate alınmalıdır."

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 İstanbul Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 293 75 48 | Faks : 0212 293 75 49 | Haber Scripti: CM Bilişim