• BIST 107.015
  • Altın 172,475
  • Dolar 4,0735
  • Euro 4,9314
  • İstanbul 24 °C
  • Ankara 26 °C
  • İzmir 28 °C

'Ekonomide daha çok yüksek teknoloji üretmeyi hedef aldık'

'Ekonomide daha çok yüksek teknoloji üretmeyi hedef aldık'
Başbakan Vekili Kurtulmuş, "Ekonomi alanını bir milli mücadele alanı olarak görerek, ekonomi alanında daha çok üretimi, daha çok yüksek teknoloji üretmeyi hedef olarak aldık" dedi.

Başbakan Vekili ve Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, "Ekonomi alanını bir milli mücadele alanı olarak görerek, ekonomi alanında daha çok üretimi, daha çok istihdamı, daha çok marka üretmeyi, daha çok yüksek teknoloji üretmeyi hedef olarak aldık." dedi.

Kurtulmuş, Ankara Mobilyacılar ve Lakeciler Esnaf ve Sanatkarlar Odası Toplantı Salonu'nda oda üyeleriyle ve vatandaşlarla bir araya geldi.

Siteler esnafıyla buluşmaktan duyduğu memnuniyeti belirten Kurtulmuş, "Türkiye'nin son zamanlarda yaşadığı bu derin üzüntüler içinde, terörle mücadele ortamında Türkiye'de işlerin normal bir şekilde yolunda yürüdüğünü göstermek bakımından, sizlerin dertlerini dinlemek bakımından bugün sizlerle bir arada olduk. İnşallah sizlerin her zaman yanınızda olduğumuzu göstermek istiyoruz." diye konuştu.

Terör örgütlerinin Türkiye'de insanları korkutmak, ürkütmek ve içine kapatmak istediğini ayrıca hükümetin planladığı işleri yapamaması, devletin hedeflerini ortaya koyamaması, ülkenin kalkınmasını istemediğini söyleyen Kurtulmuş, teröre inat, Türkiye'ye diz çöktürmek isteyenlere inat el birliği içinde Türkiye'yi daha ileri noktalara götüreceklerini ifade etti.

Türkiye'nin ekonomik bakımdan büyüme hızının birilerinin uykusunu kaçırdığını vurgulayan Kurtulmuş, "Onların uykuları kaçsın, biz daha fazla çalışacağız. Daha fazla alın teri dökeceğiz ve bu ülkenin insanlarıyla hem refahı hem huzuru hem de ortak geleceğimizi paylaşacağız. Bunun için hepimiz üzerimize düşeni yerine getirmekle yükümlüyüz." ifadelerini kullandı.

"Yedi koldan saldırıyorlar"

Türkiye'nin ihracatta daha ileriye gitmesi için marka oluşturulması gerektiğine işaret eden Kurtulmuş, 64. Hükümet'in ortaya koyduğu dönüşüm programıyla ekonomide yeni bir faza adım atıldığını anlattı.

Sadece makro ekonomide başarılı olmanın yetmeyeceğinin altını çizen Kurtulmuş, şunları söyledi:

"Türkiye'nin her yerinde mikro ölçekteki başarılarımız artarak devam edecek. Daha çok üreteceğiz, daha fazla istihdam oluşturacağız, daha çok yüksek teknoloji ürünlerine yatırım yapacağız, daha çok küresel ölçekte markalarımız olacak ve Türkiye, uluslararası alanda rekabet edebilen büyük bir ülke olacak. Çünkü Türkiye tam yol ayrımındadır. Tam da bu noktada Türkiye'nin 500 milyar dolar bir ekonomik güce, ihracat kapasitesine ulaşmasını istemiyorlar. Türkiye'nin dünyada 10 büyük ekonomiden birisi olmasını istemiyorlar. Onun için yedi koldan saldırıyorlar. Buna karşı biz de ekonomi alanını bir milli mücadele alanı olarak görerek ekonomi alanında daha çok üretimi, daha çok istihdamı, daha çok marka üretmeyi, daha çok yüksek teknoloji üretmeyi hedef olarak aldık."

Türkiye'nin çevresindeki ülkelerde bölünmeler yaşandığını aktaran Kurtulmuş, "Şimdi istiyorlar ki, bu bölgenin amiral gemisi olan Türkiye, Osmanlı bakiyesi olan bu topraklar bir kere daha bölünsün, parçalansın istiyorlar. Buna asla müsaade etmeyeceğiz." diye konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 İstanbul Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 293 75 48 | Faks : 0212 293 75 49 | Haber Scripti: CM Bilişim