• BIST 112.122
  • Altın 174,419
  • Dolar 4,0349
  • Euro 4,9845
  • İstanbul 22 °C
  • Ankara 22 °C
  • İzmir 24 °C

Dostluk Vakfı’ndan Davutoğlu Ve Merkel’e Barış Mektubu

Dostluk Vakfı’ndan Davutoğlu Ve Merkel’e Barış Mektubu
Dünya Dilleri Merkezi ve Yeryüzü Halkları Dostluk Vakfı Genel Başkanı Selamettin Tellioğlu, barış cephesinin kurulması için Başbakan Ahmet Davutoğlu...

Dünya Dilleri Merkezi ve Yeryüzü Halkları Dostluk Vakfı Genel Başkanı Selamettin Tellioğlu, barış cephesinin kurulması için Başbakan Ahmet Davutoğlu ve Almanya Başbakanı Angela Merkel'e mektup göndererek barış çağrısında bulundu. Tellioğlu, Birleşmiş Milletler'deki 5 daimi üyeye veto hakkının verilmesinin adaletsiz olduğunu savunarak, "Bu ülkelerin mal ve hizmetlerinin bütün dünyada boykot edilmesiyle, işgalden ve veto haksızlığından vazgeçmelerini sağlamak mümkündür" dedi.

Dünya Dilleri Merkezi ve Yeryüzü Halkları Dostluk Vakfı Genel Başkanı Selamettin Tellioğlu, barış cephesinin kurulması için doğuda barışı en çok savunan ve başarılı çalışmalar yapan Başbakan Ahmet Davutoğlu ile aynı şekilde batıda Almanya Şansölyesi Angela Merkel'e barış çağrısında bulundu. Çağrıda bulunmak için her 2 lidere ayrı ayrı mektup yazan Tellioğlu, büyük Sirkeci postanesine geldi. Burada İHA muhabirine açıklamalarda bulunan Tellioğlu, "Sayın liderler insanlığın bunalımda olduğu günümüzde, Sayın Davutoğlu ve hükümetlerinin iktidara geldikleri 2002 yılından bu yana insanlığın huzurunu sağlamak ve savaşsız bir dünya kurmak için gösterdiği gayret ve hassasiyet, bütün dünyada insanca yaşamayı arzu eden herkes tarafından son derece yüksek takdirle karşılanmıştır. Bütün bu gayretlere rağmen dünyada meselelere vicdani duygu ile değil de cüzdani duygu ile bakanlar, insanlığı daha büyük felaketlere sürükleme gayretine düşmüşlerdir" dedi.

"Bugün ki kaosun önüne geçmek için Sayın Merkel ciddi gayretler göstermektedir" diyen Tellioğlu, "İnsanlığın huzuru için çalışan Sayın Davutoğlu ve Sayın Merkel'e bu çalışmalara destek veren liderlere ve kuruluşlara insanlığın huzuru için çalışan vakfımız teşekkürü kendine bir vazife saymıştır. Bu vahim gidişatı durduracak öneriyi bu vesile ile siz sayın liderlere basın yoluyla öneriyoruz" ifadelerini kullandı.

"BM'DEKİ EN BÜYÜK ADALETSİZLİK VETO HAKKINI SADECE 5 DEVLETE VERMESİDİR"

Tellioğlu, "Dünyadaki bütün çatışmalara sebep olan ve durdurulması geciktiren Birleşmiş Milletin kuruşundaki, adaletsiz bir maddenin sebep olduğu aşikardır. O da beş devlete veto haksızlığını hak olarak kullanma imkanının verilmesidir. Bu haksızlığın giderilmesi ve dünyada huzurun sağlanması için Fransa, İngiltere, ABD, Rusya, Çin ve ayrıca işgalci iki devlet olan İsrail ve Ermenistan'ın mal ve hizmetlerinin bütün dünyada boykot edilmesiyle, işgalden ve veto haksızlığından vazgeçmelerini sağlamak mümkündür" şeklinde konuştu.

"TÜM DÜNYADA 250'ŞER MİLYON AVRONUN AYIRMASIYLA BU İŞ BAŞARILIR"

Selamettin Tellioğlu açıklamasını şöyle sürdürdü:

"Bunun da iki yolu vardır; birincisi tüm dünyada başlattığımız boykot kampanyasında kullanmak üzere Türkiye ve Almanya'nın 250'şer milyon avronun ayırmasıyla bu iş başarılır. Bu harcamalar tamamen kontrollü, belgeli olacak ve artan meblağ mültecilere harcanacak. İkincisi Sayın Davutoğlu İslam İşbirliği Teşkilatını ve Sayın Merkel'in de Avrupa Birliği toplantıya çağırıp her 2 teşkilatın bütün dünyada bu boykotu uygulamaya koyma kararı almasıyla insanlığa reva görülen bu zulmü durdurma şerefine nail olmuş oluruz."

Tellioğlu, "İnsanlık düşmanlarına ve eşkiyaya karşı insan öldürmeyen ve zalimi eğitip adam eden bu boykot silahını etkili kullanmamız halinde mülteciler öldürücü silah kullanmadan ülkelerine geri dönecekler. Bu vesileyle bütün dünyadaki liderlere ve aklını kullanabilen insanlara sesleniyorum. Bu haklı davaya Kelime-i Şehadet getirerek katılın ve bu davanın rehberini inceleyin. İnsanlığın iki dünyada kurtuluş yolu bu yoldur" diye konuştu.

Tellioğlu açıklamalarının ardından postaneye girerek yazdığı mektupları liderlere gönderdi.

Dostluk Vakfı’ndan Davutoğlu Ve Merkel’e Barış Mektubu

Dostluk Vakfı’ndan Davutoğlu Ve Merkel’e Barış Mektubu

Dostluk Vakfı’ndan Davutoğlu Ve Merkel’e Barış Mektubu

Dostluk Vakfı’ndan Davutoğlu Ve Merkel’e Barış Mektubu

Dostluk Vakfı’ndan Davutoğlu Ve Merkel’e Barış Mektubu

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 İstanbul Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 293 75 48 | Faks : 0212 293 75 49 | Haber Scripti: CM Bilişim