• BIST 112.122
  • Altın 174,823
  • Dolar 4,0406
  • Euro 4,9882
  • İstanbul 15 °C
  • Ankara 12 °C
  • İzmir 19 °C

Dicle EDAŞ’tan Şanlıurfa’ya 9 Milyon Liralık Yatırım

Dicle EDAŞ’tan Şanlıurfa’ya 9 Milyon Liralık Yatırım
Dicle Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi (Dicle EDAŞ), 9 milyon liralık bir yatırım ile Şanlıurfa'da ki mevcut havai elektrik hatlarını yer altına alıyor.

Dicle Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi (Dicle EDAŞ), 9 milyon liralık bir yatırım ile Şanlıurfa'da ki mevcut havai elektrik hatlarını yer altına alıyor. Bunun için başta merkez Eyyübiye ilçesi olmak üzere kentin birçok yerinde çalışma başlatıldı.

Özelleşme sonrası elektrik dağıtım hizmeti verdiği Diyarbakır, Şanlıurfa, Mardin, Batman, Siirt ve Şırnak'ta ki müşterilerine kesintisiz ve kaliteli enerji verme çabasını sürdüren ve bu amaçla sürekli olarak yatırımlar yapan Dicle EDAŞ, Şanlıurfa'da 10 kilometre uzunluğundaki havai elektrik hattını yer altına alıyor. Yapılan çalışma sonunda enerji nakil hatlarının yeraltına alınması ile hem enerji talepleri güvenli bir şekilde kalitesi de artırılarak sağlanabilecek, hem de görüntü kirliliğini ortadan kaldırılmış olacak.

HEDEF, KESİNTİSİZ VE KALİTELİ ENERJİ

Bu yıl içerisinde 10 kilometrelik havai enerji nakil hattının yer altına alınması için 9 milyon liralık bir yatırım gerçekleştireceklerini belirtilen Dicle EDAŞ Şanlıurfa İl Müdürü Osman Hondu, "Dicle EDAŞ olarak, müşterilerimize kesintisiz ve kaliteli enerji sunabilmek adına yatırımlarımızı sürdürüyoruz" diye konuştu. Havai hatların yer altına alınması çalışmalarının yapılacağı yerler ile ilgili olarak da bilgi veren Hondu, "Yeni yapılan Eyyübiye Devlet Hastanesi ile Kuyubaşı arasındaki güzergahta bulunan havai elektrik hatlarımızı yer altına almak için çalışmalara başladık. Ayrıca merkez Eyyübiye ilçesine bağlı Akçakale Caddesi, Sabır Caddesi. Eyyüp Peygamber Caddesi, Ceylan Caddesi, Büyükdere Caddesi, Pınar Caddesi, Muradiye Mahallesi 3400 Sokak, Onikiler Mahallesinin tamamı, Hacıbayram Mahallesi 3.209 Sokakta da hatların yeraltına alınması için çalışmalarımız sürüyor" dedi.

"DAHA MODERN BİR ŞANLIURFA İÇİN"

Şanlıurfa'nın enerji alt yapısını yenilemeye dönük yatırımlarına 2016 yılında da devam edeceklerini kaydeden Dicle EDAŞ İl Müdürü Hondu, "Yeraltı şebekeleri, yeni enerji nakil hatlarının kurulması, ilave trafo şebekelerinin oluşturulması, yeni kurulan yerleşim yerlerine elektrik verilmesi ve havai hatların yeraltına alınması gibi yatırımlara ağırlık verdik. Bununla birlikte aydınlatma konusunda da yatırımlarımız sürüyor. Gerçekleştireceğimiz yatırımların gayesi, müşterilerimize daha sağlıklı enerji sunabilmektir. Daha modern bir Şanlıurfa için elektrik hatlarının yer altına alıyoruz. Bu sayede hem enerji nakli daha güvenli bir şekilde sağlanabilecek, hem de görüntü kirliliği ortadan kalkacaktır. Ayrıca havai hatlarda yaşanan arıza sayımız da böylece asgariye indirilecektir" denildi.

Dicle EDAŞ’tan Şanlıurfa’ya 9 Milyon Liralık Yatırım

Dicle EDAŞ’tan Şanlıurfa’ya 9 Milyon Liralık Yatırım

Dicle EDAŞ’tan Şanlıurfa’ya 9 Milyon Liralık Yatırım

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 İstanbul Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 293 75 48 | Faks : 0212 293 75 49 | Haber Scripti: CM Bilişim