• BIST 102.258
  • Altın 190,182
  • Dolar 4,5880
  • Euro 5,3948
  • İstanbul 22 °C
  • Ankara 22 °C
  • İzmir 29 °C

"Devlet Bahçeli Köprüsü"nün Temeli Atıldı

"Devlet Bahçeli Köprüsü"nün Temeli Atıldı
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Adana'da kendi adına yaptırılacak Türkiye'nin en uzun 4'üncü köprüsünün temelini attı.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Adana'da kendi adına yaptırılacak Türkiye'nin en uzun 4'üncü köprüsünün temelini attı. Bahçeli, 19 yıl hapis cezası istemiyle yargılanan Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü'ye de, "Hiçbir söze aldırış etme. Fitne ve fesadı yık. Gönüllerde köprü kur. Yalnız değilsin; Adana seninledir" diyerek destek verdi.

Bahçeli, Adana Büyükşehir Belediyesi'nin Seyhan Nehri'ne yapacağı "Devlet Bahçeli Köprüsü'nün temel atma törenine katıldı.

Törende konuşan Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, görev süresi boyunca hiçbir mahkumiyet yaşamadığını anlattı, yaşadığı soruşturma sürecini aktardı. Kente yaptıkları hizmetlerden bahseden Sözlü, hiçbir suç işlemediğini kaydetti.

MHP Lideri Devlet Bahçeli ise köprü hizmeti nedeniyle Sözlü ve Büyükşehir Belediyesi personeline teşekkür etti. Bahçeli, Ceyhan Belediye Başkanlığı dönemindeki çeşitli konular nedeniyle 19 yıl hapis cezası istemiyle yargılanan Sözlü'ye çağrıda bulunarak, "Sayın Hüseyin Sözlü, hiçbir söze aldırış etme. Fitne ve fesadı yık. Gönüllerde köprü kur. Yalnız değilsin; Adana seninledir. Millet için kim tek bir çivi çaktıysa, eser yaptıysa, ülkenin gelişmesi ve kalkınması için kim uğraş verdiyse, eser kazandırdıysa hiçbir ayrım gözetmeksizin hepsine şükranlarımızı sunarız. Bu konuda siyasi bir ayrım yapmayız" ifadelerini kullandı.

MHP'nin belediyecilikte marka olduğunu söyleyen Devlet Bahçeli, "Devleti yaşatmanın insanı yaşatmaktan geçtiğini bilerek bugünlere geldik ve yine aynı amaçtayız. İnsanı yaşatmak için de çalışmak, üretmek, çevremizi bayındır hale getirmek zorundayız. Milli anlayışımızın eserlerinden bir yenisini, bugün de aynı şuurla Adana'ya kazandıracak olmanın derin gururunu yaşıyoruz. Üretken belediyeciliğimizin en güzel örneklerinden birisinin hamd olsun ilk kazmasını vuruyor, ilk adımını atıyoruz. Sadece bugünü değil, geleceği de kavrayan Milliyetçi Hareket Partisi; samimiyetle, hevesle, heyecanla milletine hayırlı hizmetler yapmakta, bu uğurda da mücadelesine soluksuz devam etmektedir. Yapımı tamamlandığında milli kültürümüzün eşsiz dokusunu yansıtmakla beraber ülkemizin en uzun köprüleri arasına girecek olan bu kıymetli eser Adana'mızla beraber Çukurova Bölgesinin ulaşım yükünü önemli ölçüde hafifletecektir. Milliyetçi Hareket Partisi, aynen Taş Köprü gibi, kalıcı bir eseri Adanalı kardeşlerimize kazandıracaktır" şeklinde konuştu.

"SOKAKLARDA ARAYACAĞIMIZ GELECEĞİMİZ YOK"

MHP'li belediyelere baskı yapıldığını ve sindirme operasyonlarına maruz bırakıldığını öne süren Bahçeli, teröre de ateş püskürdü. Küçük bir kıvılcımın, telafisi mümkün olmayan hadiselere neden olabileceğini savunan MHP Genel Başkanı Bahçeli, şöyle devam etti:

"Türkiye gergin, kaygılı, öfkeli, huzursuz ve tedirgindir. Bu hassas ortam tahrik ve kışkırtmalara açık ve müsaittir. Bu nedenle önümüzdeki süreç dikkat, sağduyu ve akıl gerektirmektedir. Bu vatan kimsesiz değildir. Bu aziz millet çaresiz değildir. Ayrışma, çatışma ve bölünme ise Türkiye için kader değildir. İçinde bulunduğumuz hassasiyet, tarihin Milliyetçi Hareket'e kazandırdığı tecrübe, Türk milliyetçiliği davasının oluşturduğu ortak akıl, ecdadımızın nasihatleri ve dersleri bizlere, ihanetlere karşı dikkat; işbirlikçilere karşı uyanıklık; istismara karşı temkin; tahriklere karşı sükunet tavsiye etmektedir. Sokaklarda arayacağımız, sokaklarda bulacağımız geleceğimiz yoktur. Hainler, sokaklarda hendek kazıyorlarmış, mezarlarını kazdıklarını öğrenecekler. Barikat kuruyor, çukur açıyorlarmış; sonlarını hazırladıklarını da anlayacaklar. Kahraman şehitlerimizin kanı yerde kalmayacak, bu milletin kahır ve azameti Türk ve Türkiye düşmanlarının kökünü kurutacaktır. Türk milleti terör illetini aşacak, birlik ve kardeşlik şafağında yeniden doğacaktır. Hedefimiz Türkiye'nin her değer ve mirasını müdafaa etmektir."

Konuşmaların ardından Bahçeli ve beraberindeki protokol, "Devlet Bahçeli Köprüsü"nün temelini atacak butona bastı. Törene, Cumhurbaşkanlığı Seçimleri'nde muhalefetin "çatı adayı" Ekmeleddin İhsanoğlu da katıldı.

"Devlet Bahçeli Köprüsü"nün Temeli Atıldı

"Devlet Bahçeli Köprüsü"nün Temeli Atıldı

"Devlet Bahçeli Köprüsü"nün Temeli Atıldı

"Devlet Bahçeli Köprüsü"nün Temeli Atıldı

"Devlet Bahçeli Köprüsü"nün Temeli Atıldı

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 İstanbul Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 293 75 48 | Faks : 0212 293 75 49 | Haber Scripti: CM Bilişim