• BIST 110.059
  • Altın 174,736
  • Dolar 4,0867
  • Euro 5,0024
  • İstanbul 18 °C
  • Ankara 14 °C
  • İzmir 18 °C

ÇÜ’de ilk girişimciler sertifikalarını aldı

ÇÜ’de ilk girişimciler sertifikalarını aldı
Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından TÜBİTAK destekli yürütülen "Girişimcilik Sertifikası Kazandırılması...

Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından TÜBİTAK destekli yürütülen "Girişimcilik Sertifikası Kazandırılması Projesi" kapsamında düzenlenen kursun birinci dönemini tamamlayanlara sertifikaları törenle verildi. Projeyle, üniversitede girişimcilik ve yenilikçilik algısının yerleşmesi, başarılı iş fikirlerinin erken dönemlerde hayata geçirilmesi amaçlanıyor.

Geçtiğimiz günlerde ÇÜ Senato Salonu'nda imzalan protokolle hayata geçirilen projenin birinci dönem kursu dört grupta 76 kursiyerin katılımıyla TEKNOKENT'te gerçekleştirildi. Aralarında akademisyenler ile öğrencilerin de bulunduğu girişimcilik sertifikası kursunu başarıyla tamamlayanlar için tören düzenlendi.

Merkez Müdürü Yrd. Doç. Dr. Yusuf Ziya Halefoğlu, kentle üniversite arasında bir köprü kurmak istediklerini belirterek, gelen tüm taleplere cevap verebilecek deneyim ve kadroya sahip olduklarını söyledi. Halefoğlu, Çukurova Üniversitesi'nin 2015 yılından itibaren Avrupa Sürekli Eğitim Merkezleri Türkiye Eğitim Merkezleri Konseyinin üyesi olduğunu aktardı.

Sertifika törenine konuk olarak katılan Türkiye Melek Yatırımcılar Derneği Başkanı Baybars Altuntaş da "icat, mucit ve inovasyon" üçleminin ayırt edilmesi gereken özelliklerinden söz etti. 1950'li yıllarda ekonominin gelişmesi için icat çıkartmak ve her alandaki icatlarıyla mucitlik unvanı alan kişilerin çok önemli bir yere sahip olduğunu hatırlatan Altuntaş, "Ancak günümüzde inovasyon bu iki kavramın çok ötesine geçti. Yapmış olduğunuz icadı eğer piyasada tüketici kabul ediyorsa bunun adı inovasyondur. Ama satamıyorsanız ürününüz icat olarak kalır." dedi.

Daha sonra kürsüye gelen Proje Koordinatörü Prof. Dr. Emin Güzel, 2015 Yılında TÜBİTAK'a başvurulan projenin gerekçesi hakkında bilgi vererek, üniversitelerin küreselleşme ve uluslararasılaşmanın yarattığı sosyal ve ekonomik değişimlerden çok hızlı etkilendiğini söyledi. Prof. Dr. Güzel, bilgi toplumunda küreselleşmenin de yarattığı ivme sayesinde artan rekabet ve kitlesel eğitim taleplerinin üniversiteleri yeni kaynak arayışlarına ittiğini, bu nedenle girişimci olmanın faydalarını ileriki dönemlerde göreceklerini dile getirdi.

Son olarak konuşan ÇÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şeref Erdoğan, toplumda fark yaratan insanların yetişmesinin ve alınan akademik bilgilerin topluma faydaya dönmesinin önemine değinerek, "Bilginin hamalı olmak değil bilgiyi kullanmak, onu insanlığın yararına döndürmek önemli." dedi.

ÇÜ Akif Kansu Konferans Salonu'nda düzenlenen tören, ÇÜ Devlet Konservatuvarı Opera Şan Ana Sanat Dalı Başkanı Öğretim Görevlisi Levent Ayan öncülüğünde kurulan "Academik Vokal Grubu" tarafından küçük bir müzik dinletisi sunulmasının ardından, kursiyerlere sertifikalarının verilmesi ve anı fotoğrafı çekilmesiyle son buldu.

ÇÜ’de ilk girişimciler sertifikalarını aldı

ÇÜ’de ilk girişimciler sertifikalarını aldı

ÇÜ’de ilk girişimciler sertifikalarını aldı

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 İstanbul Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 293 75 48 | Faks : 0212 293 75 49 | Haber Scripti: CM Bilişim