• BIST 107.015
  • Altın 172,475
  • Dolar 4,0735
  • Euro 4,9314
  • İstanbul 24 °C
  • Ankara 26 °C
  • İzmir 28 °C

Çolakbayrakdar’dan Besiciler İçin Dev Adım

Çolakbayrakdar’dan Besiciler İçin Dev Adım
Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Kayseri'yi besicilikte zirveye taşıyacak bir projenin ilk adımını attıklarını belirtti.

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Kayseri'yi besicilikte zirveye taşıyacak bir projenin ilk adımını attıklarını belirtti.

Öncelikle Beydeğirmeni civarında devasa bir Hayvancılık Bölgesi oluşturmak için kolları sıvayan Başkan Çolakbayrakdar, dünyada aynı ölçeklerde bir benzeri olmayan projenin hayata geçirilmesiyle, Kayseri'nin bu konuda büyük avantajlar sağlayacağını vurguladı.

Başkan Çolakbayrakdar, besicilik ve yan kollarının bütün temsilcileriyle, akademisyenleri davet ederek bir istişare toplantısı yaptı. İstişare toplantılarının desteğiyle kusursuz ve orijinal bir projeyi hayata geçireceklerini ifade eden Başkan Çolakbayrakdar, projenin uygulanmasıyla birlikte, büyük küçük bütün besicilerin eşit ve profesyonel hizmet alacaklarını kaydetti.

Bölgede besicilik yapan vatandaşların sıkıntılarını yerinde inceleyip, talepleri üzerinde hassasiyetle çalıştıklarını vurgulayan Başkan Ahmet Çolakbayrakdar, "Belediyemiz, şehir merkezinde kalan ve hemen taşınması gereken besicilerimizin sorunlarına kayıtsız kalmayıp böyle bir projeyi üreterek çözümün merkezi olmayı tercih etmiştir. Belediyeler, kentlerin kırsal bölgelerdeki planlamalarının da sorumlusu olup çözümün de merkezi olacaktır. Bölge yönetimi çok önemli süreçtir. Belediyemiz, planlanan alanlarda bölgenin yönetim ve organizasyonunu üstlenmektedir. Bu bölge kurallar dahilinde, disiplin içerisinde gerçekten bu işi yapan ve büyümek isteyen besicilerimize öncülük edecek. Kayserimizin besicilikte geri kalmaması için bu ve benzeri alanlara ve projelere olan ihtiyaç herkes tarafından bilinmektedir" dedi.

Başkan Çolakbayrakdar, şöyle devam etti," Bu istişare toplantımızda Belediyemizin başlatarak belirli bir noktaya getirdiği ana plana ve siz değerli paydaşların süreçlere, alt planlara katılımları ve katkılarını konuşacağız, süreçleri değerlendireceğiz. Kocasinan Belediyesi tarafından hazırlanan bu projeyi başlıklar halinde; arazi, ölçüm, besicilerin istatistiki incelenmesi, besi ahırları, parsel dağılımları, bölgenin yönetim şekli, kanuni süreç, altyapı yönetimi, atık yönetimi, karantina bölgesi ve sürecin diğer unsurları hakkında size bilgiler aktaracağım."

İlgili birim müdürleriyle, akademisyenlerin ve meslek temsilcilerinin katıldığı toplantı, bilgilendirmenin ardından istişare ile devam etti.

İstişare toplantısına katılanların da desteğini alan Başkan Çolakbayrakdar bu projeyle; kontrolün kolaylaşacağı, uzmanlığın artacağı, hizmette kalitenin mutlak olacağı günlerin besicileri beklediğini ifade etti.

İstişarede ortaya konan görüşlerin de dikkate alınacağının altını çizen Başkan Çolakbayrakdar, bu çerçevede çalışmaların derinleştirileceğini belirterek toplantıyı sonlandırdı.

Çolakbayrakdar’dan Besiciler İçin Dev Adım

Çolakbayrakdar’dan Besiciler İçin Dev Adım

Çolakbayrakdar’dan Besiciler İçin Dev Adım

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 İstanbul Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 293 75 48 | Faks : 0212 293 75 49 | Haber Scripti: CM Bilişim