• BIST 110.059
  • Altın 173,643
  • Dolar 4,0771
  • Euro 4,9783
  • İstanbul 18 °C
  • Ankara 18 °C
  • İzmir 21 °C

CHP Genel Başkan Yardımcısı Çetin Osman Budak: "Antalya’da 60 Bin Kişi İşsiz Kalacak"

CHP Genel Başkan Yardımcısı Çetin Osman Budak: "Antalya’da 60 Bin Kişi İşsiz Kalacak"
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Antalya Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Çetin Osman Budak, Rusya krizi ve terör olaylarından dolayı rezervasyonlarda...

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Antalya Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Çetin Osman Budak, Rusya krizi ve terör olaylarından dolayı rezervasyonlarda çok fazla kayıp olduğunu ve 50-60 bin kişi işsiz kalacağını iddia etti. Budak, "Zaten 6 ay gibi kısa süre çalışan turizm çalışanları 6 aylık işi de bulmayacak" diye konuştu.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya Milletvekili Çetin Osman Budak, Antalya'da partisinin il başkanlığını ziyaret etti. Toplantı salonunda partililere seslenen Budak, 3 Antalyalı olarak CHP karar organında görev almaya başladıklarını ifade etti. Özellikle sivil toplum örgütlerinin arasından çıkmış biri olarak demokrasinin gelişmesi için sivil toplum kuruluşlarının önemini vurgulayan Budak, "Yeni bir dönem başlıyor. MKYK önemli isimler var. Son derece donanımlı arkadaşlar var. Dört kadın genel başkan yardımcısı oldu. Bu partimizin kadınlara nasıl baktığını gösterir. Daha çok çalışacağız. Ülkemizi geldiği karanlık noktadan el vererek aydınlığa çıkaracağız. Antalya demokrasi adına son derece önemli bir şehirdir. Antalya'nın ekonomik şehir olmasına rağmen Antalya ile ilgili duyabildiğimiz hiçbir destek verici açıklama yapılmadı. Ekonomik bir afet var. Ciddi sıkıntılar yaşanıyor. El ele bu çalışmaları yürüteceğiz" dedi.

"TURİZMDE BÜYÜK SIKINTILAR VAR"

Antalya'nın, Rusya krizinin ardından tarımda ve turizmde büyük sıkıntılar içine girdiğini ileri süren Budak, "Sadece Rusya krizi ile alakalı değil. Yüzde 10'a yakın turist sayısında eksilme oldu. Antalya'da turizm tek taraflı turizmdir. Çok hızlı şekilde devletin destek vermesi gerekiyor. Bir ikincisi de Türkiye'nin içeride ve dışarıda itibarinin çok kötü bir noktaya gelmesidir. Sadece Rusya'da değil. Terör olaylarından dolayı rezervasyonlarda çok fazla kayıp var. 50-60 bin kişi işsiz kalacak. Zaten 6 ay gibi kısa süre çalışan turizm çalışanları 6 aylık işi de bulmayacak" ifadelerini kaydetti.

"SUÇ ORANLARI 10 KART ATTI"

Mercedes'e binen birinin mazota verdiği parayı çiftçinin de verdiğini söyleyen Budak, "Bu adil değil. Gübreden ilaçtan alınan vergiler çok fazla. Domates 2015'te ortalama 1,5- 2 lira iken 2015'te de 1,5- 2 TL olduğunu görüyoruz. Her şeye zam gelirken bunlar yerinde sayarsa göç olur. Gençler köyde durmuyor. Şehirlere göç ediyorlar. Göç çift haneli rakamlara çıkmış durumda. Gençler işsiz kalırsa suça yönelir. Türkiye'de 2003 ile 2010 arasında hırsızlıkta, uyuşturucuda ve diğerlerinde 10 kat gibi artış var. Bu toplumsal çöküşün nereden nereye geldiğini gösteren bir belgedir" şeklinde konuştu.

"EXPO 2016, TÜRKİYE'NİN BUGÜNE KADAR ALDIĞI EN BÜYÜK ORGANİZASYONDUR"

Çetin Osman Budak, EXPO 2016 hakkında ise "Turizm önce güven sonra hizmet ister. Antalya, kara yolu ile ulaşılabilirlikte 17. sırada yer alıyor. Mersin'le doğru düzgün bir bağlantı yolu yok. Konya bağlantımız duble yol değil. Antalya 12 milyon turist alıyor. EXPO'yu biz bunun için istedik. Antalya istediğini alamıyor dedik. EXPO 2016, Türkiye'nin bugüne kadar aldığı en büyük organizasyondur. Bir kent, 10 yıl sonra gelişecekse EXPO sayesinde 10 yıl önce gelişiyor. Yaşanılabilir bir hedef kent haline geliyor. Biz EXPO Antalya'ya yatırım almak için istemiştik. Antalya için yüz akı bir projedir. EXPO yine de Antalya'mıza katkı sağlayacaktır" dedi.

YİĞİT BULUT TEPKİSİ

Milletvekili Çetin Osman Budak, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Danışmanı Yiğit Bulut'un bir tv kanalında "İş Bankası'na el konulsun" sözlerine de tepki gösterdi. Budak, "Siz oraya el koyar buraya kayyum atarsanız ülkeye yabancı yatırım gelmez. Yabancı yatırımcı gelmedi. Yerli yatırımcı ne yapar? Yerli yatırımcı, güvenmediği ortamda yatırım yapmaz. Yerli sermaye yurt dışına kaçar. Böyle olursa ülkede suç oranları artar. Bunlar doğru işler değil. Daha önce de İş Bankası için girişimlerde bulunuldu Bunu tekrar deneyecekler. İş Bankası emekçilerin kurduğu bir bankadır. Özel sektörün gelişmesinin önünde en büyük güçtür" diye konuştu.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Çetin Osman Budak: "Antalya’da 60 Bin Kişi İşsiz Kalacak"

CHP Genel Başkan Yardımcısı Çetin Osman Budak: "Antalya’da 60 Bin Kişi İşsiz Kalacak"

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 İstanbul Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 293 75 48 | Faks : 0212 293 75 49 | Haber Scripti: CM Bilişim