• BIST 110.932
  • Altın 175,054
  • Dolar 4,0605
  • Euro 4,9845
  • İstanbul 20 °C
  • Ankara 20 °C
  • İzmir 22 °C

Çaycuma’ya Yarı Olimpik Yüzme Havuzu

Çaycuma’ya Yarı Olimpik Yüzme Havuzu
Çaycuma Belediyesi yeni yaptıracağı kapalı yüzme havuzu için mimari proje yarışması düzenledi.

Çaycuma Belediyesi yeni yaptıracağı kapalı yüzme havuzu için mimari proje yarışması düzenledi. Tesis aynı zamanda yeni bir sosyal merkez olacak.

Çaycuma Belediyesi, "Mimarlık, Peyzaj Mimarlığı, Mühendislik, Kentsel Tasarım Projeleri, Şehir ve Bölge Planlama ile Güzel Sanat Eserleri Yarışma Yönetmeliği" çerçevesinde, "Çaycuma Spor Merkezi Mimari Proje Yarışması" adıyla yarışma düzenledi. Seçici kurul tarafından oluşturulan şartnamede yarışmanın konusu, "Yeni Mahalle sınırları içinde yer alan ve mülkiyeti Çaycuma Belediyesi'ne ait olan alanda yapılacak olan Çaycuma Spor Merkezi'nin tasarımı olarak açıklandı. Spor merkezi yüzme sporu ve fitness yapmaya olanak sağlayacak şekilde tasarlanacak. Tasarımda, tesisin açık alanları ile etkileşim kurabilmesi ve sosyalleşmeye olanak sağlaması için açılır kapanır bölümlere de yer verilebilecek. Yapı 2 bin metrekareyi geçmeyecek büyüklükte olacak.

Yarışmacılar alanının batısında kalan parkı ve yapıyı çevreleyecek açık alanları, spor merkezinin bir sosyal merkez olma iddiasına destek olacak şekilde kurgulayacak. İçinde çeşitli aktivitelerin yapıldığı bölümler, ilkyardım odası, eğitim salonu, personel servis alanı, yeme, içme, satış mekânlarının bulunacağı tesisin havuz 12,5 metreye 25 metre genişliğinde, 1.40 metre derinliğinde olacak. Ayrıca 50 metre kare genişliğinde bir de çocuk havuzu bulunacak. Tesiste fitness bölümüyle sauna da yer alacak.

Başkanlığını Mimar Özcan Uygur'un yaptığı jüride, asli jüri üyeliklerini Mimar Adnan Aksu, Mimar Tülin Hadi, Mimar Feride Önal, Mimar Özcan Uygur ve İnşaat Mühendisi Atilla Tekin yapacak. Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, Çaycuma Belediye Meclisi Üyesi Mimar Zühtü Fuat Kalaycı ve Mimar Ömer Yılmaz danışman üye olarak yer alırken, Mimar Ramazan Avcı, Mimar Tuna Han Koç, İnşaat Mühendisi Olcay Aydın yedek jüri üyesi olarak görev yapacak. Yarışmanın raportörlüğünüyse peyzaj mimarları Soner Demir ve Timuçin Pak üstlenecek. 21 Mart 2016 Pazartesi günü projeler teslimi edilecek. Kargoyla gönderimin son teslim alım tarihi 24 Mart 2016 Perşembe olarak açıklanırken, 26 Mart 2016 Cumartesi günü jüri değerlendirme çalışmasına başlayacak. 2 Nisan 2016 Cumartesi günü yarışmanın son değerlendirme toplantısı yapılarak sonuçlar açıklanacak. Yarışmanın birincilik ödülü 10 bin TL, ikincilik ödülü 8 bin TL, üçüncülük ödülü 6 bin TL, 5 adet mansiyon ödülü ise 3 bin TL olacak.

Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı yaptığı açıklamada, "Biliyoruz ki, su hayattır ve bambaşka bir yaşam kültürü sunar. Suyla bu kadar iç içe olan bir yerleşim yerinin su sporlarından uzak kalması düşünülmez. Bunun için yeni bir adım daha atıp beldemize bir kapalı yüzme havuzu kazandırma hazırlığı içindeyiz. Aynı zamanda bir sosyal merkez olarak kurguladığımız bu tesis, halkımızı su sporlarına yönlendireceği gibi, çevre düzenlemeleri ve sosyal donatılarıyla hoşça vakit geçireceği, içinde olmaktan mutluluk duyacağı bir kentsel mekân da sunacaktır. Çaycuma'ya yeni bir aktivite alanı da kazandıracak olan ve Filyos Çayı'nın hemen kıyısında yer alacak bu tesiste, ulusal düzeyde sporcular yetiştirmek de hedeflerimiz arasındadır. Bu amaçla bir mimari proje yarışması düzenliyoruz. Amacımız bu alanda en doğru mekânsal çözümler üreten, en güzel projeyi bulabilmektir. Bunu başaracağımıza inanıyorum" dedi.

Yarışma için detaylı bilgiye Çaycuma Belediyesinin internet sitesinden ulaşılabiliyor.

Çaycuma’ya Yarı Olimpik Yüzme Havuzu

Çaycuma’ya Yarı Olimpik Yüzme Havuzu

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 İstanbul Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 293 75 48 | Faks : 0212 293 75 49 | Haber Scripti: CM Bilişim