• BIST 110.932
  • Altın 175,132
  • Dolar 4,0581
  • Euro 4,9812
  • İstanbul 17 °C
  • Ankara 11 °C
  • İzmir 20 °C

Büyükşehir Meclisi’nde Başkanvekilliği Ve Komisyon Seçimleri

Büyükşehir Meclisi’nde Başkanvekilliği Ve Komisyon Seçimleri
İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi nisan ayının ilk oturumunda başkan vekillikleri ve komisyon seçimleri yapıldı.

İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi nisan ayının ilk oturumunda başkan vekillikleri ve komisyon seçimleri yapıldı. Meclis, Başkan Kocaoğlu'nun annesinin vefatı nedeniyle Tokat'a gitmesi üzerine Başkanvekili Sırrı Aydoğan idaresinde gerçekleştirildi.

İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi nisan ayı ilk oturumu İzmir Büyükşehir Belediye Başkanvekili Sırrı Aydoğan idaresinde gerçekleştirildi. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, annesi Necla Kocaoğlu'nun Tokat'ta vefat etmesi üzerine meclise katılamadı. Mecliste, birinci ve ikinci başkan vekilleri ile komisyon seçimleri yapıldı.

OYLAMA YAPILDI

Gizli yapılan oylamada, meclis birinci başkan vekilliğine CHP'li Sırrı Aydoğan seçilirken, ikinci başkan vekili Sıla İlgi Akaş oldu. Divan Katip üyeliklerine CHP'li Filiz Ceritoğlu Sengel, Pınar Uslu, Gökhan Yılmaz ve AK Parti'li Nurhan İnce seçildi. Encümen üyeliklerine Ruhi Akşen, Osman Ürkmez, Vezir Arslan, Asker Güneş ve Serpil Ertuğ seçildi. AK Parti Grubu'nda Bilal Doğan Grup Başkanvekilliği görevine devam etti, Azad Fazla da grup sözcüsü oldu.

KOMİSYON ÜYELERİ BELLİ OLDU

Mecliste ihtisas komisyonları seçimi de gerçekleştirildi. İmar Komisyonunda Sırrı Aydoğan, Muzaffer Tunçağ, İrfan Aras, Bülent Rüzgar, Aydoğan Hepdemirgili, Ali Kökoğuz, Bünyamin Demir ve Mustafa Alper Güldal; Hukuk Komisyonunda İbrahim Ulaş Polat, Mehmet Ali Büyükkayıkçı, İsmail Akıncı, Filiz Ceritoğlu Sengel, Mehmet Onur, Başar Üçkan, Raşit Dirim, Hakkı Durmaz, Zülküf Koçoğlu ve Nuri Bulut yer aldı.

DOĞAN'DAN MEZARLIK TALEBİ

Mecliste, İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin 2015 yılı denetim raporu okunurken, AK Parti'li meclis üyesi Azad Fazla denetim raporuna 10 sayfalık şerh koydu. Şerh maddeleri içerisinde İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin gerçekleştirdiği kültür sanat hizmetlerinin yanı sıra ESHOT ve İZSU ile ilgili maddeler bulunuyordu. Meclisin dilek ve temenniler bölümünde Kocaoğlu'nun annesinin vefatıyla birlikte akıllara mezarlıkların geldiğini söyleyen AK Parti Grup Başkanvekili Bilal Doğan, "Büyükşehir Mezarlıklar Müdürlüğü'nün hizmetinden memnunuz ancak eksiklikler var. Müdürlüğün fiziki koşullarının İzmir'e yakışan bir yer olmadığını görüyoruz. Çalışanların çalışma koşulları istenilen düzeyde değil. İzmir dışında vatandaşların defin işlemlerini gerçekleştirmek istediklerinde sıkıntıları yaşadıklarını görüyoruz. Vatandaşlarımız müdürlüğe gittiğinde ulaşım sorunu çekiyorlar. Bu çalışmaların yerine getirilip İzmir'e yakışan bir hizmetin verilmesi gerektiğini düşünüyoruz" dedi.

Büyükşehir Meclisi’nde Başkanvekilliği Ve Komisyon Seçimleri

Büyükşehir Meclisi’nde Başkanvekilliği Ve Komisyon Seçimleri

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 İstanbul Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 293 75 48 | Faks : 0212 293 75 49 | Haber Scripti: CM Bilişim