• BIST 93.444
  • Altın 194,449
  • Dolar 4,7192
  • Euro 5,4827
  • İstanbul 25 °C
  • Ankara 25 °C
  • İzmir 28 °C

Büyükşehir Belediye Meclisi Nisan Ayı Toplantısı Başladı

Büyükşehir Belediye Meclisi Nisan Ayı Toplantısı Başladı
Malatya Büyükşehir Belediye Meclisi Nisan ayı toplantısının 1. oturumu, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır başkanlığında yapıldı.

Malatya Büyükşehir Belediye Meclisi Nisan ayı toplantısının 1. oturumu, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır başkanlığında yapıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan Meclis toplantısında, gündemde bulunan maddeler görüşülerek karara bağlandı. Meclis başkan vekilliği ve komisyonlar üyelikleri için seçimler yapıldı. Meclis toplantısında, gündem maddeleri arasında yer alan meclis başkan vekilliği, meclis katipliği ile komisyon üyeleri için seçimler de yapıldı. Yapılan seçimler sonucunda, Meclis Başkan Vekilliğine Hasan Gögüs ve Şahin Özer, Meclis Katipliği asil üyeliklerine Hilal Acı ve Mehmet Reşat Güzel yedek üyeliklerine ise Meltem Kavuk ile Metin Mandal seçildi.

Gündem maddeleri arasında yer alan Denetim Komisyonu Raporu'nun okunmasının ardından 2015 Mali Yılı Büyükşehir Belediye Başkanlığı'nın Faaliyet Raporu'nun görüşülmesine geçildi. Faaliyet Raporu görüşülürken Meclis Başkanlığını Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Hasan Gögüs'e devretti. Çakır, 2015 yılı içerisinde yapılan çalışmalar hakkında bilgiler aktardı. Çakır'ın açıklamalarının ardından Malatya Büyükşehir Belediyesi'nin 2015 yılı faaliyet raporu Büyükşehir Belediye Meclisi tarafından oylanarak, kabul edildi. Büyükşehir Meclis Salonu'nda yapılan toplantıda, gündem maddeleri arasında yer alan bazı maddeler bir sonraki toplantıya ertelenirken, bazı maddelerde ilgili komisyonlara havale edildi.

Malatya Büyükşehir Meclisi, Nisan ayı toplantısının ll. oturumunu 18 Nisan Pazartesi günü saat 14.00'te yapmayı kararlaştırdı.

BELEDİYELER BİRLİĞİ MECLİS TOPLANTISI

Büyükşehir Meclis Toplantısı'nın I. oturumunun ardında, Belediyeler Birliği Meclis Toplantısı yapıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı ve Belediyeler Birliği Başkanı Ahmet Çakır başkanlığında yapılan toplantıda geçen toplantıya ait karar özetinin görüşülmesinin ardından 2015 yılı Kesin Hesabı oylanarak kabul edildi. 2015 Yılı Kesin Hesabının oylanmasının ardından Başkanlık Divanı, Başkan Vekilliği, Encümen Üyeliği, Meclis Katipliği Plan Bütçe Komisyonu üyelikleri için seçimler yapıldı. Belediyeler Birliği Divan Başkanlığına Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır yeniden seçilirken, Başkan Vekilliğine Selahattin Gürkan, Ali Kazgan, Meclis Katipliğine Haluk Çömertoğlu ve Recep Gülbey, Encümen Üyeliğine Ali Kazgan, Cemal Akdemir, Ali Seydi Millioğulları, Mehmet Polat ve Nevzat Öztürk seçilirken Plan Bütçe Komisyon üyeliğine ise Hasan Nazlıgül ile Metin Mandal seçildi.

Büyükşehir Belediye Meclisi Nisan Ayı Toplantısı Başladı

Büyükşehir Belediye Meclisi Nisan Ayı Toplantısı Başladı

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 İstanbul Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 293 75 48 | Faks : 0212 293 75 49 | Haber Scripti: CM Bilişim