• BIST 110.932
  • Altın 175,003
  • Dolar 4,0605
  • Euro 4,9845
  • İstanbul 16 °C
  • Ankara 12 °C
  • İzmir 17 °C

Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi Fatih Projesi'yle izlenebilecek

Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi Fatih Projesi'yle izlenebilecek
Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından kente kazandırılan Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi (BTM), Fatih Projesi ile Türkiye'nin farklı kentlerindeki öğrenci,...

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından kente kazandırılan Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi (BTM), Fatih Projesi ile Türkiye'nin farklı kentlerindeki öğrenci, öğretmen ve veliler tarafından izlenebilecek.

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, BTM'nin Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Bilişim Ağı'nda (EBA) yer alacağını açıkladı. BTM'de izlenime sunulan "Altın Çağ Sergisi'ni gezen ve Müslüman ilim adamlarının icatlarını inceleyen Başkan Altepe, BTM'deki deney düzeneklerinin ve serginin Fatih Projesi kapsamında Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Bilişim Ağı'nda (EBA) yer alacağını söyledi. Başkan Altepe, Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi'nin kente değer kattığını belirterek, şunları ifade etti: "Milli Eğitim Bakanlığı'nın Fatih projesine destek vermekten mutluluk duyuyoruz. Türkiye, hedefleri olan bir ülke. Bilinçli, eğitimli, vizyon sahibi, birikimli nesiller ve çocuklar yetiştirmeyi hedefliyoruz. Öğrencilerin okullarında aldıkları eğitimi pratikte de algılayabilmeleri için çok önemli bir uygulama."

"BAŞIMIZA İCAT ÇIKARIN"

Başkan Altepe, BTM'nin ve merkezdeki deney düzeneklerinin tüm dünyanın taranarak oluşturulduğunu ifade ederken, "Dünyadaki uygulamalar müze şeklinde, bizdeki ise bilim ve teknoloji eğitimine imkan veriyor. Türkiye'de eğitim seviyesinin yükselmesini önemsiyoruz. Kreatif bir nesil için Fatih projesi ile buradaki 300'ün üzerindeki deney düzeneklerinin herkes tarafından ulaşılabilir olması çok önemli. Eğitimde, her türlü desteğe hazırız. Gençlerimize "Başımıza icat çıkarın" diyoruz. " şeklinde konuştu.

Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Bilişim Ağı (EBA) Koordinatörü Ali İhsan Baykal da eğitime desteklerinden dolayı Başkan Altepe'ye teşekkür etti. Çalışma hakkında bilgiler veren Baykal, "Milli Eğitim Bakanlığı'nın yürüttüğü Fatih projesi kapsamında EBA'da üretilen pek çok içerik, video ve kitap Türkiye'deki öğrencilere, sınıflardaki etkileşimli tahtalar, tablet bilgisayarlar ve "eba.gov.tr" ortamında öğrenci ve öğretmenlere ulaşıyor. Bu çalışmada temel amaçlardan biri eğitimde fırsat eşitliğinin sağlanacak olması ile kaliteli içeriklerin okullara, öğretmen ve öğrencilere sunulmasıdır. BTM'deki deney setlerini de bu sayede Türkiye ile paylaşabiliyoruz. Bursa'nın oluşturduğu bu imkânı Hakkâri, Trabzon, Konya ve Kayseri'deki öğretmen, öğrenci ve veliler dahi EBA sistemi üzerinden girerek rahatlıkla görebiliyorlar" dedi.

Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi Fatih Projesi'yle izlenebilecek

Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi Fatih Projesi'yle izlenebilecek

Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi Fatih Projesi'yle izlenebilecek

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 İstanbul Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 293 75 48 | Faks : 0212 293 75 49 | Haber Scripti: CM Bilişim