• BIST 114.450
  • Altın 163,539
  • Dolar 3,8110
  • Euro 4,6603
  • İstanbul 10 °C
  • Ankara 3 °C
  • İzmir 6 °C

BÜ 14 Anabilim Dalında Yüksek Lisans Öğrencisi Alacak

BÜ 14 Anabilim Dalında Yüksek Lisans Öğrencisi Alacak
Bartın Üniversitesi Eğitim, Fen ve Sosyal Bilimler Enstitüleri bahar dönemi için 14 anabilim dalında yüksek lisans ve 4 anabilim dalında ise doktora öğrencisi...

Bartın Üniversitesi Eğitim, Fen ve Sosyal Bilimler Enstitüleri bahar dönemi için 14 anabilim dalında yüksek lisans ve 4 anabilim dalında ise doktora öğrencisi alacak. Başvurular 18-22 Ocak tarihleri arasında yapılacak.

Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Kaplan, ülkenin ve bölgenin ihtiyaçları gözetilerek açtıkları lisansüstü eğitim programlarına bahar döneminde öğrenci alınacağını söyledi. Rektör Kaplan, lisansüstü eğitimlerle güçlü akademik donanıma sahip insanlar yetiştirme hedefinde olduklarını belirterek, "Bahar döneminde açtığımız 14 ayrı anabilim dalında 213 yüksek lisans öğrencisi, 4 ayrı anabilim dalında ise 34 doktora öğrencisi almayı planladık. Tezli, tezsiz ve uzaktan eğitim programlarımızla öğrencilerimizi profesyonel hayata hazır duruma getirmeyi amaçlıyoruz" dedi.

BAŞVURULAR 18-22 OCAK TARİHLERİ ARASINDA

Bartın Üniversitesinde lisansüstü eğitim almak isteyenler 18-22 Ocak tarihleri arasında ubys.bartin.edu.tr internet adresinden ön başvurularını yapabilecekler. Bu kapsamda, Eğitim Bilimleri Enstitüsü; Eğitim Bilimleri, Yaşam Boyu Öğrenme ile Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Anabilim Dallarına tezli yüksek lisans, İlköğretim Anabilim Dalında ise hem tezli hem tezsiz yüksek lisans programlarına öğrenci alınacak. Fen Bilimleri Enstitüsü; Biyoloji, İnşaat Mühendisliği, Makine Mühendisliği ve Peyzaj Mimarlığı Anabilim Dallarına tezli yüksek lisans, Orman Endüstri Mühendisliği, Orman Mühendisliği Anabilim Dallarına ise tezli ve tezsiz yüksek lisans öğrencisi alacak. Ayrıca Orman Endüstri Mühendisliği, Orman Mühendisliği ve Peyzaj Mimarlığı Anabilim Dalları için doktora başvuruları da yapılabilecek. Sosyal Bilimleri Enstitüsü bünyesinde ise İktisat ve Temel İslam Bilimleri Anabilim Dallarında tezli yüksek lisans; Yönetim Bilişim Sistemleri Anabilim Dalında ise uzaktan eğitim tezsiz yüksek lisans programları yer alıyor. Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Anabilim Dalında ise doktora başvurusu yapılabiliyor. Başvuru şartları ve bilinmesi gerekenlerle ilgili ayrıntılı bilgiler ise Bartın Üniversitesinin resmi internet sayfası www.bartin.edu.tr adresinden ulaşabilir.

BÜ 14 Anabilim Dalında Yüksek Lisans Öğrencisi Alacak

BÜ 14 Anabilim Dalında Yüksek Lisans Öğrencisi Alacak

BÜ 14 Anabilim Dalında Yüksek Lisans Öğrencisi Alacak

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 İstanbul Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 293 75 48 | Faks : 0212 293 75 49 | Haber Scripti: CM Bilişim