• BIST 90.383
  • Altın 144,409
  • Dolar 3,6117
  • Euro 3,9021
  • İstanbul 9 °C
  • Ankara 8 °C
  • İzmir 10 °C

Boğaziçi'nde Türkiye fırtınası esti

Boğaziçi'nde Türkiye fırtınası esti
İstanbul'da yapılan 29. Uluslararası Boğaziçi Karate Turnuvası sona erdi.

İstanbul'da yapılan 29. Uluslararası Boğaziçi Karate Turnuvası sona erdi. İki gün süren organizasyonda Türkiye, toplamda kazandığı 248 madalya ile kürsüye ambargo koydu.

Ülkemizin en köklü karate turnuvası olma özelliğine sahip 29. Uluslararası Boğaziçi Karate Turnuvası sona erdi. 26-27 Mart tarihlerinde İstanbul Aslı Çakır Alptekin Spor Salonu'nda yapılan turnuvada iki gün boyunca 28 ülkeden 780 sporcu mücadele etti.

Bu yıl İstanbul Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından yapılan turnuvada toplamda 135 dalda madalya sahiplerini bulurken, Türkiye kürsüye adeta ambargo koydu. Büyük ve veteran müsabakalarının yapıldığı kapanış gününde sporcular ferdi kumite, ferdi kata, takım kumite ve takım kata kategorilerinde zirveye çıkabilmek için kıyasıya mücadele verdiler.

Büyük ile ümit-genç erkek kata takımlarının karşılaştığı final mücadelesinde sporcuların performansı izleyenlerden büyük alkış aldı. Emre Vefa Göktaş, Yusuf Yağız Ücebakan ve Cengizhan Koca'dan oluşan ümit-genç Avrupa ve Dünya şampiyonu bay kata takımı, Karate 1 Premier League'in Hollanda ayağında ilk defa tatamiye çıkarak şampiyon olan bir diğer Türk ekibi Mehmet Yakan, Osman Evin ve Fikret Yılmaz'ı finalde 5-0 mağlup ederek kürsünün zirvesine çıktı.

Bayan kumite 55 kiloda üç Türk sporcu kürsüye çıkma başarısı gösterdi. Türk finalinin yaşandığı Aleyna Sezer / Büşra Tosun karşılaşmasında Tosun, birincilik kürsüsüne çıkmayı başardı. Aleyna Sezer'in yarı finaldeki rakibi bir diğer Türk sporcu Arzu Zeybekler de bronz madalyanın sahibi oldu.

50 kiloda Avrupa ve Dünya Şampiyonu milli sporcu Serap Özçelik, finalde karşılaştığı Endonezyalı Srunita Sari'ye 1-0 mağlup olarak ikincilik kürsüsüne çıktı.

GENEL KLASMANDA TÜRKİYE ZİRVEDE

29. Uluslararası Boğaziçi Karate Turnuvası'nda iki gün boyunca yıldız, ümit, genç, büyük ve veteranlarda yapılan mücadeleler sonunda Türkiye, 72 altın, 72 gümüş, 104 bronz madalya kazanarak zirvede yer aldı.

Dokuz altın, dört gümüş, dokuz bronz madalya ile Suudi Arabistan'ın ikinciliği elde ettiği turnuvada üçüncülük altı altın, altı gümüş ve 15 bronz madalya kazanan Ukrayna'nın oldu.

19 ülkenin madalya kazandığı turnuvada üç ülke de en az bir sporcusunu kürsüye çıkarma başarısı gösterdi.

Büyükler Kategorisinde dereceye giren isimler şöyle;

Bayan Ferdi Kata

1. Dilara Bozan

2. Neda Rezei

3. Rabia Küsmüş

3. Büşranur Kılıç

Bay Ferdi Kata

1. Ali Sofuoğlu

2. Mehmet Yakan

3. Aslan Çalışkan

3. Emre Vefa Göktaş

Bayan Takım Kata

1. Türkiye A Takımı (Dilara Bozan, Rabia Küsmüş, Gizem Şahin)

2. Türkiye B Takımı (Beyzanur Ay, Hatice Başkaya, Ayça Düzgel)

Bay Takım Kata

1. Türkiye A

2. Türkiye B

3. Cezayir

Bayan Takım Kumite

1. Türkiye A Takımı (Serap Özçelik, Merve Çoban, Mücessem Buse Avcu, Büşra Şeyda Turan)

2. Cezayir

3. Azerbaycan

3. Türkiye B Takımı (Seray Saniye Koçali, Rumeysa Peksen, Aleyna Sezer, Şahika Yıldız)

Bay Takım Kumite

1. Türkiye D Takımı (Uğur Aktaş, Erman Eltemur, Gökhan Gündüz)

2. Türkiye B Takımı (Aykut Usda, Metehan Kabasakal, İbrahim Hakkı Özbay, Burak Uygur, Ziya Yaşar)

3. Türkiye A Takımı (Müslüm Baştürk, Samet Develi, Rıdvan Kaptan, Alparslan Yamanoğlu)

3. Cezayir

Bayan Kumite 50 kilo

1.Srunita Sari

2. Serap Özçelik

3. Sevil Baş

3. Nurane Aliyeva

Bayan Kumite 55 kilo

1. Büşra Tosun

2. Aleyna Sezer

3. Saida Djedra

3. Arzu Zeybekler

Bayan Kumite 61 kilo

1. Merve Çoban

2. Şahika Yıldız

3. Umay Tokcan

3. Kateryna Dolgaya

Bayan Kumite 68 kilo

1. Mücessem Buse Avcu

2. Merve Baltay

3. Nurcan Çiçek

3. Zeynep Beyza Coşkun

Bayan Kumite +68 kilo

1. Büşra Şeyda Turan

2. Rumeysa Genç

3. Farida Aliyeva

3. Selen Yağmur Turkaya

Bay Kumite 60 kilo

1. Aykut Kaya

2. Eyüp Güler

3. Fouad Benbara

3. Dmytro Korniychuk

Bay Kumite 67 kilo

1. Tural Aghalarzade

2. Niyazi Aliyev

3. Ömer Kemaloğlu

3. Burak Uygur

Bay Kumite 75 kilo

1. Samir Mammadov

2. Farouk Abdesselem

3. Erman Eltemur

3. Mouhamad Benbrahem

Bay Kumite 84 kilo

1. Uğur Aktaş

2. Aykhan Mamayev

3. Samet Develi

3. Ziya Yaşar

Bay Kumite +84 kilo

1. Alparslan Yamanoğlu

2. Metehan Kabasakal

3. Asıman Gurbanlı

3. Shahin Atamov

Cihan

Boğaziçi'nde Türkiye fırtınası esti

Boğaziçi'nde Türkiye fırtınası esti

Boğaziçi'nde Türkiye fırtınası esti

Boğaziçi'nde Türkiye fırtınası esti

Boğaziçi'nde Türkiye fırtınası esti

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
  • Spor Toto 3. Lig25 Mart 2017 Cumartesi 18:28
  • Spor Toto 3. Lig25 Mart 2017 Cumartesi 18:28
  • U15 Türkiye Şampiyonası’nda finalistler belli oldu25 Mart 2017 Cumartesi 18:28
  • Samsunsporlu futbolcular ile taraftarlar arasında gerginlik25 Mart 2017 Cumartesi 18:08
  • Türkiye Basketbol 1. Ligi25 Mart 2017 Cumartesi 18:03
  • Spor Toto 3. Lig25 Mart 2017 Cumartesi 17:38
  • Hazırlık maçı25 Mart 2017 Cumartesi 17:38
  • Voleybol Efeler Ligi25 Mart 2017 Cumartesi 17:23
  • Başpehlivan Recep Kara, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile bir araya geldi25 Mart 2017 Cumartesi 17:23
  • Engelliler Türkiye bilek güreşi şampiyonası25 Mart 2017 Cumartesi 17:18
  • ÇOK OKUNANLAR
    Tüm Hakları Saklıdır © 2009 İstanbul Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
    Tel : 0212 293 75 48 | Faks : 0212 293 75 49 | Haber Scripti: CM Bilişim