• BIST 117.235
  • Altın 161,959
  • Dolar 3,7784
  • Euro 4,6204
  • İstanbul 5 °C
  • Ankara 4 °C
  • İzmir 27 °C

Bodrum turizminde kırmızı alarm

Bodrum turizminde kırmızı alarm
Muğla'nın Bodrum ilçesine gelen son yıllarda turist sayısının çok düşmesi sebebiyle Belediye Başkanı Mehmet Kocadon ve TAV yetkilileri, acil eylem planı...

Muğla'nın Bodrum ilçesine gelen son yıllarda turist sayısının çok düşmesi sebebiyle Belediye Başkanı Mehmet Kocadon ve TAV yetkilileri, acil eylem planı için düğmeye bastı. Geçen yıl sonu itibarıyla Milas-Bodrum Havalimanı'ndan giren yabancı turist sayısının, son 10 yılın en düşük seviyesine ulaşmasının ardından Belediye ve Bodrum Tanıtma Vakfı (BOTAV) Başkanı Mehmet Kocadon turizm paydaşları, örgütleri ve tur operatörleriyle bir dizi toplantı yaptı.

Öncelikle Bodrum'a turist getiren operatörlerle işbirliği içinde mart, nisan ve mayıs aylarında, 10'a yakın ülkeden binin üzerinde acente satış personeli, medya mensubu, turizm yazarı, blogger ve Instagram fenomenleri misafir edilecek. İngiltere ve Almanya başta olmak üzere çeşitli ülkelerde roadshowlar düzenlenecek. İnternet kanalları, hazırlanacak yeni web sitesi, mobil uygulamalar ve sosyal medya içerik yönetimi yoğun olarak kullanılacak.

Konu hakkında açıklama yapan Başkan Kocadon, "2016'da Bodrum'u, turizm açısından zor bir sezon bekliyor. Bodrum halkının neredeyse tamamının, doğrudan ya da dolaylı olarak geliri turizme bağlı. 2016 turizm sezonunda yaşanacak kayıpları en aza indirmek için Bodrum Belediye Başkanı ve Bodrum Tanıtma Vakfı Başkanı olarak tüm gücümle çalışıyorum. TAV Holding ve Bodrum Belediyesi olarak, Bodrum'u yurtdışında en iyi şekilde tanıtmak ve pazarlamak için pazarlama, tanıtım ve PR atağına geçtik. İnanıyorum ki bu yılı en az kayıpla atlatarak, tekrar turizmde büyüme trendini yakalayacağız." dedi.

TAV Havalimanları Holding Pazarlama Müdürü Serkan Karahatay ise şunları söyledi: "Ocak-Aralık 2015 arasında sürdürdüğümüz yoğun çalışma ve temaslarda, Kültür ve Turizm Bakanlığımız'ın farklı ülkelerdeki değerli ataşeleriyle, kıymetli tur operatörü ve havayolu partnerlerimizle 2016 yılına hazırlık kapsamında, Bodrum odaklı neler yapabileceğimizi görüşme imkanımız oldu. Özellikle İngiltere başta olmak üzere hemen hemen tüm pazarlarda erken rezervasyon performanslarının, 2015'e kıyasla hem Türkiye'de hem de Bodrum'da çok düşük seyretmesi, ilave önlemler almak için bizleri harekete geçirdi. Biz de 2016 tatil ve seyahat trendlerini, erken rezervasyonlardan öte son dakika satışlarının belirleyeceğinden yola çıkarak proaktif bir adım attık ve en önemli 10 pazarımıza dönük olarak, Bodrum Turizm Tanıtım Eylem Planı'nı yarattık. 10 ülkeden bine yakın turizm yazarı, gazeteci ile partner firmalarımızın en güçlü satış acenteleri, üç aylık periyotta misafirimiz olacak. Bodrum'un tüm güzelliklerini, bu programla onlara yaşatacağız. Sonraki aşamada her birinin kendi alanında, kendi ülkesinde birer Bodrum gönüllüsü ve turizm elçisi olacağına inanıyoruz. Erken rezervasyonda kararsız kalan misafirlerimizi ikna etmek için önemli bir çalışma olacak. Bodrum Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Kocadon'un himayesinde, Bodrum'daki tüm paydaşlarımızın da etkin katılımıyla bu ve buna benzer çalışmaları arttırarak devam ettireceğiz."

Bodrum turizminde kırmızı alarm

Bodrum turizminde kırmızı alarm

Bodrum turizminde kırmızı alarm

Bodrum turizminde kırmızı alarm

Bodrum turizminde kırmızı alarm

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 İstanbul Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 293 75 48 | Faks : 0212 293 75 49 | Haber Scripti: CM Bilişim