• BIST 118.069
  • Altın 167,492
  • Dolar 3,9168
  • Euro 4,8244
  • İstanbul 8 °C
  • Ankara 14 °C
  • İzmir 22 °C

BEÜ’de Kurumsal Değerlendirme Çalışmaları Devam Ediyor

BEÜ’de Kurumsal Değerlendirme Çalışmaları Devam Ediyor
Bülent Ecevit Üniversitesi'ni 21-22 Mart 2016 tarihleri arasında Avrupa Yüksek Öğretim Kalite Güvencesi Birliği tarafında oluşturulan Kurumsal Değerlendirme...

Bülent Ecevit Üniversitesi'ni 21-22 Mart 2016 tarihleri arasında Avrupa Yüksek Öğretim Kalite Güvencesi Birliği tarafında oluşturulan Kurumsal Değerlendirme Programı (IEP) uzmanları ziyaret edecek.

Kurumsal Değerlendirme Programı (IEP) Eğitim ve sunduğu tüm hizmetlerde kalite güvencesini bir gelenek haline getiren Bülent Ecevit Üniversitesi, üyesi olduğu Avrupa Üniversiteler Birliği (EUA)'nın kendi üyelerine sunduğu bağımsız bir değerlendirme hizmeti olan Kurumsal Değerlendirme Programı (IEP) kapsamında akredite edilmek için hazırlanıyor.

Kurumsal Değerlendirme Programı ile ilgili çalışmalar BEÜ'de tüm hızıyla devam ediyot. Aralık ayı başında oluşturulan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. M. Haluk Güven başkanlığındaki Kurumsal Değerlendirme ekibi, düzenli olarak toplantılar yaparak, değerlendirmenin ilk aşaması olan öz değerlendirme raporu hazırlık çalışmalarını yürütüyor. Raporun Ocak ayı sonunda tamamlanmasının ardından 21-22 Mart 2016 tarihlerinde IEP değerlendirme uzmanları BAÜ'yü ziyaret edecek.

Çalışmalar hakkında bilgi veren BEÜ Rektörü Prof. Dr. Mahmut Özer, "Üniversitemizin öncelikleri arasında olan kalite güvencesi ve sunulan eğitim ve hizmet kalitesini artırmaya yönelik çalışmalar önceliklerimiz arasındadır. Bilindiği üzere Üniversitemizde 4 bölümümüz MÜDEK ve FEDEK tarafından akredite edilmiş, 9 bölümde ise akreditasyon çalışmaları devam etmektedir. Hedefimiz kalite güvencesi ve akreditasyon çalışmalarını tüm birim ve bölümlerimizde yaygınlaştırmak, Üniversitemizde güçlü bir kalite kültürü oluşturmaktır. Bu kapsamda Avrupa'nın saygın değerlendirme programları arasında yer alan Avrupa Üniversiteler Birliği Kurumsal Değerlendirme Programı değerlendirme süreçlerini üniversitemizde başlatmış bulunmaktayız. Değerlendirme ekibinin ziyaretleri sonrasında sunacağı öneriler ve raporların BEÜ'de kalite kültürünü geliştirmede faydalı olacağı düşüncesindeyim. Çalışmaların Üniversitemize hayırlı olmasını diliyorum" şeklinde konuştu.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 İstanbul Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 293 75 48 | Faks : 0212 293 75 49 | Haber Scripti: CM Bilişim