• BIST 110.932
  • Altın 175,077
  • Dolar 4,0581
  • Euro 4,9812
  • İstanbul 11 °C
  • Ankara 5 °C
  • İzmir 11 °C

Belediye Ev Hanımlarına Karaman’ı Gezdiriyor

Belediye Ev Hanımlarına Karaman’ı Gezdiriyor
Karaman Belediyesi tarafından ev hanımlarına, Karaman'daki yatırımlar, şehrin tarihi, kültürel ve sosyal alanları gezdiriliyor.

Karaman Belediyesi tarafından ev hanımlarına, Karaman'daki yatırımlar, şehrin tarihi, kültürel ve sosyal alanları gezdiriliyor.

Günlük yaşantılarında zamanının büyük bir kısmını evde geçiren hanımlara şehri tanıtmak ve belediyenin gerçekleştirdiği yatırım ve hizmetleri anlatmak amacıyla düzenlenen gezilerin ilk gününde hanımlar keyifli zamanlar geçirdi ve şehrin geneli hakkında bilgiler edindi. Gezi programları dahilinde hanımlara, belediye tarafından yürütülen yatırım ve hizmetlerin yanı sıra diğer kamu yatırımları da yerinde anlatıldı. Ayrıca hanımlara sosyal ve kültürel tesisler de gezdirildi. Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, gezi sonrasında hanımları belediye hizmet binasında misafir etti.

Belediye binasındaki yemek ikramı sonrasında, hanımlarla bir araya gelen Başkan Çalışkan yaptığı konuşmada, "Bir şehrin daha iyi tanıtılabilmesi için önce o şehirde yaşayanların yaşadığı şehri iyi tanıması gerektiğine inanıyorum. Karaman Belediyesi olarak, son 2-3 yıldır düzenli bir program dahilinde siz değerli hanımlarına şehri gezdiriyoruz. Bu gezilerle, "Nasıl bir şehirde yaşıyoruz? Ne gibi çalışmalar yürütülüyor?" gibi sorularınıza yerinde bizzat göstererek cevap vermiş oluyoruz. Bu gezileri son derece önemsiyoruz. 56 mahallemizde yaşayan ev hanımlarımıza yaşadığımız bu güzel şehri gezdirmeyi hedefliyoruz" diye konuştu.

"ÜÇ YENİ HANIMLAR LOKALİ İNŞA EDİLECEK"

Hanımlara yönelik birçok hizmetin gerçekleştiğini söyleyen Başkan Çalışkan, "Göreve geldiğimiz ilk günlerde Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü'nü kurduk. Hanımlara ve ailelere yönelik hizmetleri tek bir çatı altında topladık. Müdürlüğün hizmet binasında bir aile danışma merkezi oluşturduk. Bu merkezde hanımlara ücretsiz psikolojik ve hukuki destek sağlıyoruz. Ayrıca tüm evlendirme işlemlerini de Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü bünyesine aldık. Evlendirme işlemleri artık tek noktadan yapılabiliyor. Bunun yanında buraya modern bir nikah salonu oluşturduk. Hanımlar için hizmet veren spor ve kültür merkezlerimizde çeşitli kurslar düzenleniyor. Bu merkezlerde hanımlar spor aktivitelerinde katılıyor. Belediye olarak hanımlar için bu merkezlerin sayısını artırıyoruz. Larende-Sümer, Fatih ve Osman Gazi Mahallesi'ne üç yeni hanımlar lokali inşa edeceğiz" dedi.

"BIKMADAN, YILMADAN, YORULMADAN HİZMETE DEVAM EDECEĞİZ"

Düzenlenen gezi programından dolayı çok memnun olduklarını ifade eden hanımlar Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan'a teşekkür etti. Hanımlar, yaşadıkları mahallelerde bazı çalışmalarla ilgili Başkan Çalışkan'a sorular yöneltti.

Tüm soruları hassasiyetle cevaplandıran Başkan Çalışkan, "Sizlerden aldığımız güç ve enerjiyle bu şehre hizmet etmeye ve Karaman'ı en iyi seviyeye getirmek için bıkmadan, yılmadan, yorulmadan çalışmaya devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.

Belediye Ev Hanımlarına Karaman’ı Gezdiriyor

Belediye Ev Hanımlarına Karaman’ı Gezdiriyor

Belediye Ev Hanımlarına Karaman’ı Gezdiriyor

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 İstanbul Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 293 75 48 | Faks : 0212 293 75 49 | Haber Scripti: CM Bilişim