• BIST 110.932
  • Altın 175,003
  • Dolar 4,0605
  • Euro 4,9845
  • İstanbul 14 °C
  • Ankara 9 °C
  • İzmir 13 °C

Bazı ilçelerde şehir içi yolcu ve yük taşımacılığında kış lastiği zorunlu oluyor

Bazı ilçelerde şehir içi yolcu ve yük taşımacılığında kış lastiği zorunlu oluyor
Karayolu Trafik Güvenliği Eylem Planı Koordinasyon Kurulu, kar yağışının etkili olduğu Adana'nın yüksek rakımlı Tufanbeyli, Saimbeyli, Feke, Aladağ...

Karayolu Trafik Güvenliği Eylem Planı Koordinasyon Kurulu, kar yağışının etkili olduğu Adana'nın yüksek rakımlı Tufanbeyli, Saimbeyli, Feke, Aladağ ve Pozantı ilçelerinde şehir içi yolcu ve yük taşımacılığı yapan araçlarda kış lastiğini zorunlu hale getirdi.

Karayolu Trafik Güvenliği Stratejisi ve Eylem Planı kapsamında oluşturulan Karayolu Trafik Güvenliği Eylem Planı Koordinasyon Kurulu toplantısı, Vali Yardımcısı Durmuş Gençer başkanlığında gerçekleştirildi. Trafikle ilgili kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcilerinin katılımları ile gerçekleştirilen toplantıda, 2015 yılında trafik güvenliğinin sağlanması amacıyla denetim, eğitim faaliyetleri, kaza istatistikleri incelenerek, gerekli değerlendirmeler yapıldı.

Toplantının sonuç bildirgesinde, kış mevsiminin yoğun olarak yaşandığı, kar yağışının zaman zaman etkili olduğu yüksek rakımlı Tufanbeyli, Saimbeyli, Feke, Aladağ ve Pozantı ilçelerinde şehir içi yük ve yolcu taşımacılığında kullanılan araçlarda kış lastiği kullanımının zorunlu hale getirildi.

Mithat Özsan Bulvarı üzerinde ve çevresinde yapımı devam etmekte olan Entegre Sağlık Kompleksi, Yeni Adana Stadyumu, Bölge Adliyesi, Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Kampusu inşaatlarının bitirilmesi ve Sarıçam ilçesinde giderek artan yapılaşmanın da etkisiyle bölgede trafik yoğunluğunu arttıracağı öngörüldüğünden, bu bölgede trafik güvenliğini ve düzenini sağlamaya yönelik yapılabilecek altyapı projeleri ile ilgili Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından gerekli çalışmaların yapılması kararlaştırıldı.

Trafik kazalarında ölüm oranına etki eden en önemli faktörlerden olan emniyet kemeri kullanımının arttırılmasına ve şehir içi trafikte yoğun gürültü kirliliğine neden olan gereksiz korna kullanımının azaltılmasına yönelik farkındalık yaratacak projeler hazırlanması amacıyla ilgili kurumlar tarafından işbirliği yapılması, konuların görüşülerek karara bağlandı.

Bazı ilçelerde şehir içi yolcu ve yük taşımacılığında kış lastiği zorunlu oluyor

Bazı ilçelerde şehir içi yolcu ve yük taşımacılığında kış lastiği zorunlu oluyor

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 İstanbul Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 293 75 48 | Faks : 0212 293 75 49 | Haber Scripti: CM Bilişim