• BIST 107.211
  • Altın 173,329
  • Dolar 4,0678
  • Euro 4,9559
  • İstanbul 27 °C
  • Ankara 26 °C
  • İzmir 28 °C

Battalgazi Belediye Meclisi, Şubat Ayı Toplantısını Yaptı

Battalgazi Belediye Meclisi, Şubat Ayı Toplantısını Yaptı
Battalgazi Belediye Meclisi, Şubat ayı olağan toplantısını gerçekleştirdi.

Battalgazi Belediye Meclisi, Şubat ayı olağan toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıda, imar ağırlıklı gündem maddelerinin yanı sıra zabıta memurlarına aylık maktu fazla çalışma ücretinin belirlenmesi, geçici işçi vizelerinin belirlenmesi, meclis üyeleri huzur hakkının belirlenmesi ile içkili alan bölgesinin genişletilmesi konusu görüşüldü.

Battalgazi Belediye Meclisi, Şubat ayı olağan toplantısını Battalgazi Belediye Meclisi Toplantı Salonunda ve Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan başkanlığında gerçekleştirdi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile birlikte başlayan Battalgazi Belediye Meclisi Şubat Ayı Olağan Toplantısında gündem maddeleri görüşüldü. Toplantıda ilk olarak imar ile ilgili gündem maddelerinin görüşülmesi gerçekleştirildi. İmar ile ilgili gündem maddelerinden bazıları imar komisyonu görüşü doğrultusunda kabul edilirken, bazıları reddedildi, bazıları da ilgili komisyona havale edildi.

Daha önce Hukuk ve İmar Komisyonu'na havale edilen içkili alan bölgesinin genişletilmesi ile ilgili gündem maddesi ise oy birliği ile reddedildi. Plan ve Bütçe Komisyonu'na daha önce havale edilen zabıta memurlarına aylık maktu fazla çalışma ücretinin belirlenmesi, geçici işçi vizelerinin belirlenmesi ve meclis üyeleri huzur hakkının belirlenmesi ile ilgili gündem maddeleri de Plan ve Bütçe Komisyonu görüşü doğrultusunda oy birliği ile kabul edildi. Toplantıda, daha sonra mülkiyeti Battalgazi Belediyesi'ne ait olan 6582 nolu parsel ile mülkiyeti maliye hazinesine ait 4706 nolu parselin trampa edilmesi konusunda belediye encümenine ve belediye başkanına yetki verilmesi ile ilgili gündem maddesi ise oy birliği ile kabul edildi. Toplantıda son olarak, Erenli Mahallesinin isminin Bahri olarak değiştirilmesi ile ilgili gündem maddesi de İmar, Hukuk, Eğitim ve Kültür Komisyonları'na oy birliği ile havale edildi.

Battalgazi Belediye Meclisi, Mart ayı olağan toplantısı ise 2 Mart 2016 Çarşamba günü saat 13.00'te gerçekleştirilecek.

Battalgazi Belediye Meclisi, Şubat Ayı Toplantısını Yaptı

Battalgazi Belediye Meclisi, Şubat Ayı Toplantısını Yaptı

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 İstanbul Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 293 75 48 | Faks : 0212 293 75 49 | Haber Scripti: CM Bilişim