• BIST 110.059
  • Altın 174,736
  • Dolar 4,0867
  • Euro 5,0024
  • İstanbul 16 °C
  • Ankara 9 °C
  • İzmir 15 °C

Başkan Yılmaz Muhasebecileri Ağırladı

Başkan Yılmaz Muhasebecileri Ağırladı
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, serbest muhasebeci ve mali müşavirler camiasının, ilişki sermayesi düzgün, kurumsal ve mesleki...

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, serbest muhasebeci ve mali müşavirler camiasının, ilişki sermayesi düzgün, kurumsal ve mesleki bir sivil toplum hareketi olduğunu söyledi.

"Muhasebe Haftası" sebebiyle Samsun Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası (SSMMMO) Başkanı Hayrul Kayar, Başkan Yardımcısı Dilaver Öğütçü, Sayman Oktay Ergör, Sekreter Adnan Demir ile yönetim kurulu üyeleri, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz'ı makamında ziyaret etti. Ziyarette Başkan Hayrul Kayar, Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz'a hafta boyunca düzenleyecekleri etkinlikler hakkında bilgi verdi.

SSMMMO Başkanı Hayrul Kayar, meslek odası olarak, başta sosyal güvenlik kurumları olmak üzere çok sayıda kamu kurum ve kuruluş ile firmalara her türlü bilgiyi üretme, raporlama ve sunma hizmeti verdiklerini belirtti. Çoğu zaman bunları hizmet almadan ve mesleki riskleri taşıyarak gerçekleştirdiklerini ifade eden Kayar, "Kronikleşmiş sorunlarımız var bunları çoğu temel insan haklarıyla ilgili. Hastalığımızda ve cenazemizde bile saygı görmüyoruz. Kamu kurumlarından bizimle ilgili muhasebe yapmalarını istiyoruz. Bizim oluşturduğumuz katma değer, 1 milyar TL'nin üzerinde. İş alemiyle bürokrasi arasında köprü vazifesi görüyoruz. Sorunlarımızın çözümü noktasında destek bekliyoruz. Hak ettiğimiz yere gelebilmek için gayret sarf ediyoruz. Bizlere verdiği katkılardan dolayı şahsınızda Büyükşehir Belediyesi'ne teşekkür ediyoruz" dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ise Samsun Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası'nın kurumsal yapısına dikkat çekerek, övgüyle söz etti. Odanın oturmuş, kurumsal bir harcı olduğunun altını çizen Başkan Yılmaz, "Geçmişten gelen bu kurumsallık ve kurumsal kimlik, ciddiyetle devam ediyor. Bu camia şehirlerde hep şehrin belli bürokratik kesimleriyle güzel ilişkiler kurmuştur. Yani ilişki sermayesi düzgün bir sivil toplum hareketidir. Çünkü bu camia, büyük bir camiadır. Bir ideal ve ilke etrafında toplanan sivil toplum hareketleri oluyor. Ama sizlerin hareketi bir mesleki sivil toplum hareketidir. Bu mesleki hareket içinde çok geniş yelpazede her görüşten, düşünceden insanlar var. Dolayısıyla her türlü siyasi görüşe angaje olmaktan uzak durmuş, her türlü görüş ve düşünceye saygılı olmuştur. Bu saygıyı da aslında ilişki sermayesine katmışsınız. Başarı da buradan geliyor. Siyasi akım ve hareketler, varlıklarını sürdürebilmek için kendilerini bir yerlere akıma kaptırmak zorunda hissediyor. Ama siz öyle değilsiniz. Ben de belediye başkanı olarak, her türlü görüş ve düşünceye sahip insanlarla ilişki kuruyorum. O bakımdan çok önemli bir mesafe kat etteniz. Tebrik ediyor, başarılarınızın devamını diliyorum" ifadelerini kullandı.

SAMSUNSPOR'A DESTEK İSTEDİ

Ziyaret sırasında Samsunspor konusunu da açan Başkan Yılmaz, Samsunspor Başkanı Erkut Tutu ve yönetimine güvendiklerini vurgulayarak, muhasebecilerden Samsunspor'a sahip çıkmalarını istedi. Hizmet verdikleri kurum ve firmalara takımın mali durumunu anlatıp destek istemeleri ricasında bulunan Başkan Yılmaz şöyle konuştu: "Samsunspor Başkanı Erkut Tutu ve yönetimi, son derece başarılıdır. Kendilerini olan güvenimiz ve desteğimiz var. Takımımızın şu anki puansal ve mali durumu, şehrimize yakışmıyor. Daha üst yerlerde olmalı, en azından Play-offa kalıp Süper Lig mücadelemizi sonuna kadar vermeliyiz. Bunun içinde ilgimizi ve desteklerimizi artırmalıyız. Sizlerden mesleğinizin gereği portföyünüzdeki kurum ve firmalarla görüşüp Samsunspor'un durumunu anlatmanızı ve destek istemenizi rica ediyorum. Önümüzdeki 3 maçı da kazandığımızda şehrimiz takımına daha çok sahip çıkacak, maddi manevi destek verecektir. Böyle bir organizasyonu yapmanız, hem şehrimiz hem de Samsunspor için çok güzel olur. Ligde Samsun kadar şehrine ve takımına sahip çıkan başka bir şehir de göremiyorum."

Ziyaretin sonunda toplu halde objektiflere poz verildi.

Başkan Yılmaz Muhasebecileri Ağırladı

Başkan Yılmaz Muhasebecileri Ağırladı

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 İstanbul Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 293 75 48 | Faks : 0212 293 75 49 | Haber Scripti: CM Bilişim