• BIST 94.541
  • Altın 194,542
  • Dolar 4,7355
  • Euro 5,5009
  • İstanbul 21 °C
  • Ankara 18 °C
  • İzmir 23 °C

Başbakan Davutoğlu, cemevini ziyaret etti

Başbakan Davutoğlu, cemevini ziyaret etti
Başbakan Ahmet Davutoğlu, Erzincan'da Hacı Bektaş-ı Veli Anadolu Kültür Vakfı Cemevi'ni ve Terzi Baba Türbesi'ni ziyaret etti.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Erzincan'da Hacı Bektaş-ı Veli Anadolu Kültür Vakfı Cemevi'ni ve Terzi Baba Türbesi'ni ziyaret etti. Alevilerin taleplerini dinleyen Davutoğlu, semah gösterisi izledi.

Davutoğlu, "Allah bizi Hak'ın tevhidi, Hz. Muhammed'in muhabbeti ve onun Ehli Beyt'ine duyulan muhabbetten ayırmasın. Hz. Ali ve 12 imamın yolundan ayırmasın. Bu topraklarda Hak'ın, Hz. Muhammed ve Hz. Ali'nin yolu dinmesin, durmasın diye Sünniler ve Aleviler el ele, omuz omuza düşmana karşı durdular. Eğer Erzincan'ın kurtuluşu için buraya gelmişsek can Erzincan'ın canlarını görmeden gitmek bize yakışmazdı. Sizlerin dedeleri de Sünnilerin dedeleri gibi omuz omuza bu istiklal için çarpıştılar." dedi

Fitne fesat çıkarmak isteyenler olduğuna dikkat çeken Davutoğlu, "Sünni veya Alevi kim Hak'ı reddederse yoldan çıkar. Kim Hz. Muhammed'i reddederse ikrahı uzar, kim Hz. Ali'nin yolundan ayrılırsa yolunu kaybeder, yoldan ayrı düşer. Aramıza Sünni-Alevi diye ayrım koymaya çalışanların önce bu yolları, bu düsturları bilmesi lazım ki bu ayrılıklara girilmesin. Bazıları var ki Hz. Ali'nin yolundan ayrılarak Ali'siz Alevilik gibi şeyler çıkaranlar, Hak ve tevhid yolundan ayrılanlar oluyor. Allah onlara da kurtuluş nasip etsin." diye konuştu.

Bu vatanda herkesin istediği gibi ibadetini yapabilmesi için istiklalin, devletin bekasının ve milletin birliğinin devamının şart olduğunu vurgulayan Davutoğlu, şöyle devam etti: "Suriye'de Irak'ta "Sünni-Şii, Sünni-Alevi" diye nice canlar katlediliyor. Allah bu topraklardan hiçbir canın kaybolmaması için bize birlik şuuru versin."

Ahmet Davutoğlu, başbakan olduktan sonra sırasıyla Hacı Bayram Veli, Ebu Eyüp El Ensari, Hz. Mevlana ve Hacı Bektaş-ı Veli'yi ziyaret ettiğini hatırlattı.

Başbakan Davutoğlu, cemevini ziyaret etti

Başbakan Davutoğlu, cemevini ziyaret etti

Başbakan Davutoğlu, cemevini ziyaret etti

Başbakan Davutoğlu, cemevini ziyaret etti

Başbakan Davutoğlu, cemevini ziyaret etti

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 İstanbul Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 293 75 48 | Faks : 0212 293 75 49 | Haber Scripti: CM Bilişim