• BIST 112.122
  • Altın 174,823
  • Dolar 4,0406
  • Euro 4,9882
  • İstanbul 16 °C
  • Ankara 13 °C
  • İzmir 20 °C

Bakanlıkda yeni atama dalgaları

Bakanlıkda yeni atama dalgaları
Çarşamba günü yapılan Milli Güvenlik Kurulu toplantısının ardından resmi tatil günü olmasına rağmen 1 Mayıs Perşembe günü bazı bakanlıklardaki kritik görevlerle ilgili atama kararnameleri dikkat çekti.

Kararnameler; ilgili bakanlar, Başbakan ve Cumhurbaşkanı'nın onayı ile bugün yürürlüğe girecek.

Yeni atama dalgasının ekonomi ve maliye bürokrasisinde yoğunlaşması dikkat çekti.17 Aralık yolsuzluk ve rüşvet operasyonunda Rıza Sarraf’la ilgili soruşturma ile gündeme gelen Mali Suçları Araştırma Kurulu’nun (MASAK) Başkanı Mürsel Ali Kaptan görevinden alınmıştı.

MASAK BAŞKANI DEĞİŞTİ

Maliye Bakanlığı'nda son dönemdeki gelişmeler çerçevesinde bugün yürürlüğe girecek önemli atamalar yapıldı. Mürsel Ali Kaptan; açık bulunan 1 inci derece kadrolu ve + 6400 ek göstergeli Müsteşar Yardımcılığı'na atandı. Bazı atamalar özetle şöyle:

*1. derece kadrolu ve + 6400 ek göstergeli Mali Suçları Araştırma Kurulu Başkanlığına aynı yer Başkan Yardımcısı İbrahim Hakkı Polat atandı.

*Açık bulunan 1. derece kadrolu ve + 7000 ek göstergeli Gelir İdaresi Başkanlığına, Vergi Denetim Kurulu Başkanı Adnan Ertürk getirildi.

*Açık bulunan 1. derece kadrolu ve + 6400 ek göstergeli Vergi Denetim Kurulu Başkanlığına Vergi Başmüfettişi Hüseyin Karakum tayin edildi.

*Açık bulunan 1. derece kadrolu ve + 6400 ek göstergeli Strateji Geliştirme Başkanlığına Bütçe ve Mali Kontrol Genel Müdür Yardımcısı Ertan Erüz atandı.

*Bursa Defterdarı Hidayet Mat, başka bir göreve atanmak üzere bu görevinden alındı.

*Kahramanmaraş Defterdarı Yücel Öz başka bir göreve atanmak üzere bu görevinden alındı.

*Mardin Defterdarı İsmail Tarım başka bir göreve atanmak üzere bu görevinden alındı.

*Açık bulunan 1. derece kadrolu ve +3600 ek göstergeli Vergi Başmüfettişliğine İzmir Defterdarı Ali İhsan Örücü'nün atanması 657 sayılı Kanunun 68/B ve 76 ncı maddeleri ile 2451 sayılı Kanunun 2.  maddesi gereğince uygun görüldü.

*Kahramanmaraş Vergi Dairesi Başkanı Cuma Sağlam, başka bir göreve atanmak üzere bu görevinden alındı.

*Hazine Müsteşarlığı Hazine Kontrolörleri Kurulu Başkanlığı’nda açık bulunan; 1 inci derece kadrolu ve +3600 ek göstergeli Hazine Başkontrolörlüğüne Ali Acun getirildi.

*Hazine Müsteşarlığı sigorta Denetleme Kurulu Başkanlığı’nda açık bulunan; 1 inci derece kadrolu ve +3600 ek göstergeli Sigorta Denetleme Uzmanlığına Emin Güre tayin edildi.

*Açık bulunan 1 inci derece kadrolu ve +3600 ek göstergeli Türk Patent Enstitüsü Başkan Yardımcılığı ve Yönetim Kurulu Üyeliğine Dr. İbrahim Yaşar atandı.

*Açık bulunan 1 inci derece kadrolu ve +6400 ek göstergeli Sanayi Bölgeleri Genel Müdürlüğüne Bakanlık Müşaviri Yaşar Öztürk atandı.

*Malatya Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Mehmet Çolak, başka bir göreve atanmak üzere bu görevinden alındı.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 İstanbul Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 293 75 48 | Faks : 0212 293 75 49 | Haber Scripti: CM Bilişim