• BIST 107.015
  • Altın 172,213
  • Dolar 4,0658
  • Euro 4,9307
  • İstanbul 21 °C
  • Ankara 14 °C
  • İzmir 16 °C

Ateş; “Diklenen Değil Dik Duran Bir Sendikayız”

Ateş; “Diklenen Değil Dik Duran Bir Sendikayız”
Diyanet ve Vakıf Çalışanları Sendikası (Diva-Sen) Erzincan İl Temsilciliği 2015 yılını değerlendirerek, Türkiye gündemine dair bazı açıklamalarda...

Diyanet ve Vakıf Çalışanları Sendikası (Diva-Sen) Erzincan İl Temsilciliği 2015 yılını değerlendirerek, Türkiye gündemine dair bazı açıklamalarda bulundu. Diva-Sen Erzincan İl Başkanı Mehmet Ateş 2015 yılında yaptıkları faaliyetler ile ilgili ve ülke gündemine dair şunları söyledi; "Biz Diva-Sen olarak, Erzincan'da kısa bir zaman dilimi içerisinde bir dizi faaliyete imza attık. Bir yıl gibi süre içerisinde bu bayrağı devraldığımız bu güne kadar Erzincan'ımıza 8 yataklı bir misafirhane kazandırdık. Arkadaşlarımız gönül rahatlığı ile buraya gelip buradan istifade ediyorlar. Ayrıca burada kalan 5 ilahiyat bölümü öğrencilerimizin eğitimine katkı sağlıyoruz. Din görevlileri haftası münasebetiyle Refahiye'de bir program yaptık. Orada ki din görevlisi arkadaşlarımızla bir araya geldik. Yakın zamanda icra ettiğimiz Ahmet Bulut hocamızın da katıldığı Namazla Diriliş etkinliği kapsamında program düzenledik Erzincan Müftülüğü konferans salonumuzda. Ahmet Bulut hocamız ile İmam Hatip'te, Üniversitemizde, Kur'an kurslarımızda bir dizi program icra ettik. Hocamız ile dolu dolu bir zaman dilimi geçirdik. Hocamız aramızdan memnuniyetle ayrıldı. Bu vesileyle hocamıza, Erzincanlı vatandaşlarımıza teşekkürlerimizi sunuyorum. Biz Dİva-Sen olarak başladığımız günden itibaren hep söylemişizdir. Bizler dik duruyoruz diklenmiyoruz. Donanımlı ve gerçekten seviyeli bir sendika anlayışını Erzincan'ımızda hiç kimseyi kırmadan incitmeden sadece hizmet amaçlı bir sendika olmayı amaçladık. Hizmete talibiz dedik, hizmet veren bütün sendikaların yanındaydık onları takdir ettik ve teşekkürlerimizi de sunuyoruz. Biz hizmet yarışında çıtayı ne kadar yükseltiriz ne yaparsak daha başarılı oluruz onun gayreti içerisindeyiz. Bu konuda da güzel bir ekibimiz var. Onlara teşekkürlerimizi sunuyorum. Çalışmalarımızda bizlere hız ve güç kazandırıyorlar. Biz onlarla gurur duyuyoruz. İddiamız var bir gün herkes bizimle olacak. Az bir grupla ne yapabilirler diyorlar. Bizler 3 kişi ile başladık ve şu an 100'e yakın bir sayımız var. Sayı çok önemli değil inanmış birkaç kişi bile bu işi çok iyi bir şekilde yapabilir. Bu sayımız 400 veya 500 olsun bizi tutacak hiçbir şey olamaz. Bizler her zaman duruşumuzdan taviz vermedik. Her zaman devletimizin yanındayız bölünmeye parçalanmaya hep karşıydık bundan sonra da bu duruşumuzdan taviz vermeyeceğiz. Kırmızıçizgilerimiz var ve bizler her zaman devletimizin yanındayız, hizmetlerin yanındayız. Diva-Sen'i mazlumun ve mağdurun yanında olmak için kurduk. İnşallah bundan sonra da mazlum ve mağdurların yanında olacağız.

BİZ HİZMET SENDİKASIYIZ

Ben Diva-Sen Başkan yardımcılığı ve genel sekreteri olarak Ankara'da da görev yapıyorum. Orada ki çalışmalarımıza benzer paralellikte çalışmaları Erzincan'da yapıyoruz. Ankara'da da hizmet binamız ve misafirhanemiz var. Gelen arkadaşlarımızı orada misafir ettik. Biz hizmet sendikasıyız. Diklenmeyen ama dik duran bir sendikayız. Devletimizin kurumumuzun Başkanlığımızın emrindeyiz. Diyanet işlerimize medyada yapılan saldırıları hepimiz biliyoruz. Başkanlığımız kaliteli, kişilikli bir çalışma yapıyorlar. Biz başkanlığımızın yaptığı çalışmaları takdirle karşılıyoruz ve her zaman başkanlığımızın yanındayız. Her dönemde fitne çıkaranlar olmuştur zamanımızda da bu var. Milletimiz bunların farkında. Biz yapılan bu çirkin saldırıları şiddetle kınıyoruz. Biz kurum olarak birliğe, bütünlüğe, İslam daha da ne kadar geliştirilebilir bu derdi tasayı çeken insanlarız biz. İslam'ın yücelmesi ve yükselmesi için çalışıyoruz. İnşallah atılan iftiralar boşa çıkacaktır.

TERÖR AMACINA ULAŞAMAYACAK

Keşke sadece hizmetlerimizle konuşabilsek. Keşke 12 yıldan beri yapılan hizmetleri konuşabilsek. Tarihte ne zaman İslam iyi yerlere gelecek olsa mutlaka bir fitne oluşmuş, mutlaka bir fesat çıkarılmış ve bizleri parçalamayı amaçlamışlardır dış güçler ve mihraplar. Biz şunu arz ediyoruz ülkede herkes birlik ve bütünlük içerisinde yaşasın. Beraber yaşamayı istemez isek işte bu şekilde dâhili ve harici bir çok bedbaht gelir biz parçalar ve bizi tarihten silmek için çalışır. Biz son dönemde yaşanan terör olaylarını Dİva-Sen olarak şiddetle kınıyoruz. Biz kardeşliğe talip bir milletiz. Biz kardeşçe yüzyıllarca beraber yaşamış bir milletiz. İdarecilerimiz inşallah gereken tedbirleri alacak. Osmanlı'nın o güzel izleri inşallah tekrar ülkemize gelecek ve yeryüzünde bütün Müslümanlar huzur ve barış ile anılacak duamız her zaman budur."

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 İstanbul Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 293 75 48 | Faks : 0212 293 75 49 | Haber Scripti: CM Bilişim