• BIST 116.432
  • Altın 165,684
  • Dolar 3,9258
  • Euro 4,8224
  • İstanbul 16 °C
  • Ankara 14 °C
  • İzmir 18 °C

Angry Birds (Kızgın Kuşlar) nedir?

Angry Birds (Kızgın Kuşlar) nedir, ne zaman ortaya çıkmıştır? İşte Angry Birds ile ilgili merak edilenler...
Angry Birds (Türkçe: Kızgın Kuşlar) Finlandiya merkezli Rovio Mobile tarafından mobil cihazlar için geliştirilen oyun. Aralık 2009'da Apple iOS için geliştirilen oyun daha sonra diğer platformlara da port edilmiştir.Örneğin facebook'ta oynanabilir, İnternet sitelerinden demoları yüklenebilir ve Google Chrome kullanıcılarına özel, Web Mağazasından Chrome'a eklenebilir. Oyun, yeşil domuzların kuşların yumurtalarını çalmasıyla başlar. Buna sinirlenen kuşlar domuzları yok etmeye çalışırlar.
 
Oyunda amaç sahip olduğunuz kuşları sapanla fırlatarak domuzları öldürmektir. Rio sürümde ise hapis kuşları serbest bırakmak veya maymunları öldürmektir. Bazı bölümlerde gizli altın yumurtalar vardır. Yumurtaları toplayarak yeni bölümler açılabilir. Bazı bölümlerde domuzların kaskı vardır, bu domuzları öldürmek daha zordur.
 
Küçük kırmızı kuş(RED): Herhangi bir özelliği yoktur. Dokunulduğunda bağırır.
 
Sarı kuş(CHUCK): Dokunulduğu zaman bulunduğu eğimle hızlanır. Tahta blokları rahat kırarken beton ve buz bloklarda oldukça başarısızdır.
 
Küçük mavi kuş(BLUES): Dokunulduğunda üçe bölünür. Tahta ve beton bloklarda oldukça başarısızdır fakat buz blokları adeta deler geçer.
 
Beyaz kuş(MATİLDA): Dokunulduğunda yumurta bırakır ve (45 derece) çapraz olarak hızla yükselir. Genelde kule dibine bırakılan yumurta temeli parçalarken kuş da çapraz olarak orta kısımı parçalayabilir. Oldukça kullanışlıdır.
 
Siyah kuş(BOMB): Dokunulunca patlar, dokunulmazsa çarptıktan 2 saniye sonra patlar. Bütün blokları rahatlıkla kırabilir.
 
Turuncu kuş(ORANGE): Dokunulunca kartalın yarısı kadar şişer.Dokunulmazsa çarpınca hemen şişer.
 
Büyük gagalı yeşil kuş: Bumerang özelliği gösterir. Dokunulunca geri döner.
 
Büyük kırmızı kuş(TERENCE): Dokunulunca bir şey olmaz ama diğer kuşlara göre daha çok yıkıcıdır. Bütün bloklara aynı etkide yıkım yapar.
Blu ve Jewel: Ender man kuşlardan biridir, dokunulunca bulunduğu noktadan yatay hizada hızlanır. Menzili oldukça fazladır.İlk kez Angry Birds Rio bölümünde çıkmıştır.
 
 
Blu: Çift kuşun eşini beyaz papağanın çalmasıyla ayrılır. Oyunun son bölümlerinde ortaya çıkar. Değdiği yeri siyah kuştan daha etkili bir şekilde kanat çırparak dağıtır veya dokunulduğu zaman bulunduğu bölgede kanat çırpar. Angry Birds Rio bölümünde çıkmıştır.
 
Kartal(MİGHTY EAGLE): Rakip alandaki tüm domuzları otomatik olarak imha eder. Tüm sürümlerde mevcut değildir. Bir kez satın alınabilir.
Buz kuşu: Değdiği yeri buz yapabilme özelliği vardir. Domuzlari dondurabilir.İlk kez Angry Birds Space bölümünde çıkmıştır. Buz bloklar dışındaki tüm bloklarda başarılıdır.
 
Kılıçlı kırmızı kuş:Dokunulunca kılıcı ile bütün her şeyi kırabilir.İlk kez Angry Birds Star Wars bölümünde çıkmıştır.
 
Pembe kuş(STELLA): Çarptığı alandaki domuzları ve blokları balonla kaldırır ve belli bir yüksekliğe gelince aşağı atar.
 
Ejderha(DRAGON):Rakip alandaki tüm domuzları imha eder. Sadece Angry Birds Seasons-Year of Dragon bölümünde çıkar. Bir saatte bir tane ejderha kullanılmamış bölümde ve diğer tüm ejderha kullanılmış bölümde kullanılır.
 
www.istanbulhaber.com
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 İstanbul Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 293 75 48 | Faks : 0212 293 75 49 | Haber Scripti: CM Bilişim