• BIST 107.474
  • Altın 173,376
  • Dolar 4,0697
  • Euro 4,9565
  • İstanbul 25 °C
  • Ankara 23 °C
  • İzmir 26 °C

Anahtar Çözümlerde İnovatif Girişimcilik Seminerleri

Anahtar Çözümlerde İnovatif Girişimcilik Seminerleri
Kuzeydoğu Anadolu Kalkınma Ajansı (KUDAKA) tarafından Anahtar Çözümler programları kapsamında bölge illerinde "İnovatif Girişimcilik ve Bardak" konulu...

Kuzeydoğu Anadolu Kalkınma Ajansı (KUDAKA) tarafından Anahtar Çözümler programları kapsamında bölge illerinde "İnovatif Girişimcilik ve Bardak" konulu seminerler düzenlendi.

Nazif Berat'ın konuşmacı olarak katıldığı; Erzincan'da, Bayburt ve Erzurum'da gerçekleştirilen seminer programlarına; Erzurum milletvekilleri Mustafa Ilıcalı ve Orhan Deligöz, Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, Erzincan Vali Yardımcısı Ahmet Türköz, KUDAKA Kalkınma Kurulu Başkanı Erdal Güzel, KUDAKA Genel Sekreter Vekili Dr. Mehmet Ali Çakal, kamu, STK ve özel sektör temsilcileri ile girişimciler katıldı.

Seminerin açılışında konuşan Ajans Genel Sekreter Vekili Mehmet Ali Çakal; alanında uzman kişilerin katılımı ile bölgede ihtiyaç duyulan alanlardaki altyapı eksikliğinin giderilmesi, kalkınmada öncelikli konularda farkındalık oluşturulması, kurumsal kapasitenin arttırılması amacıyla gerçekleştirilen Anahtar Çözümler programları ile bölge kalkınmasına ivme kazandırmayı hedeflediklerini belirtti.

Bölgede daha fazla yenilikçi firmanın hayata geçmesi ve büyüyebilmesi için inovatif adımlar atılması gerektiğini tartışmayı amaçladıklarını dile getiren Çakal, Anahtar Çözümler programlarının önümüzdeki süreçte de devam edeceğini ve Mart ayı içerisinde "Aile şirketlerinde kurumsallaşma: Ateşten Gömlek" konulu seminer gerçekleştirmeyi planladıklarını dile getirdi.

Nazif Berat'ın sunumuyla devam eden seminerde; iş kurmada ve sürekliliğini sağlamada karşılaşılan zorluk ve sorunların aşılmasını sağlayacak pratik teknikler sunuldu. İşletmelerin daha yenilikçi olabildikleri ve kurumsal yapılarını daha sağlıklı, şeffaf, yenilikçi bir düzeye getirebildikleri ölçüde büyüme hedeflerine ulaşabileceklerinin altını çizen Nazif Berat'ın deneyimlerine dair paylaştığı ilginç örnekler katılımcılar tarafından ilgiyle takip edildi. Berat, seminerin son bölümünde katılımcıların sorularını cevaplandırdı.

Erzurum'da gerçekleştirilen seminer programının sonunda, KUDAKA uygulamalı girişimcilik eğitimlerinde başarılı olan kursiyerlere protokol tarafından sertifikaları verildi.

Anahtar Çözümlerde İnovatif Girişimcilik Seminerleri

Anahtar Çözümlerde İnovatif Girişimcilik Seminerleri

Anahtar Çözümlerde İnovatif Girişimcilik Seminerleri

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 İstanbul Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 293 75 48 | Faks : 0212 293 75 49 | Haber Scripti: CM Bilişim