• BIST 103.235
  • Altın 197,827
  • Dolar 4,7171
  • Euro 5,5018
  • İstanbul 25 °C
  • Ankara 23 °C
  • İzmir 26 °C

Akdeniz Sanayi Sitesine Kamyon Garajı Müjdesi

Akdeniz Sanayi Sitesine Kamyon Garajı Müjdesi
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Akdeniz Sanayi Sitesi üyelerinin beklediği kamyon garajı yapımı için gerekli adımların tamamlanmak üzere olduğunu...

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Akdeniz Sanayi Sitesi üyelerinin beklediği kamyon garajı yapımı için gerekli adımların tamamlanmak üzere olduğunu müjdeledi.

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Akdeniz Sanayi Sitesi esnafıyla biraraya geldi. Tütüncü, hem kamyon garajının, hem de batı çevre yolunun sanayi bölgesine değer katacağını vurguladı. Sanayi bölgesindeki kamyon garajının 1997 yılında kaldırılıp üzerine okul getirildiğini hatırlatan Tütüncü, sanayi sitesinin açtığı davanın neticesiz kaldığını söyledi. Okulu imar planından kaldırılamayacağını vurgulayan Tütüncü, çözüm olarak, yer değiştirme olabileceğini söyledi.

ÇÖZÜM YER DEĞİŞTİRMEYLE

Sitenin yanındaki Ünsal mahallesinin plansız bölümünün imarını yaparken çözümü getirdiklerini anlatan Tütüncü, "Buradaki araziye eşdeğer bir hizmet alanı koyuyoruz. O planlamayı kesinleştirince elimizde, Ünsal mahallesinde hizmet alanı olarak okul ve yeşil alan kalıyor. Hemen yerlerini değiştirtebiliyoruz. Sanayinin yıllardır beklediği bu problemi çözmüş oluyoruz" dedi.

MESLEK LİSESİ TAMAMLANDI

Endüstri meslek lisesi inşaatının tamamlandığını da belirten Tütüncü, "Endüstri meslek lisemiz hizmete girecek, inşaatı bitti. Verdiğimiz sözleri yerine getirince sanayi kazandı, Antalya kazandı. Gönül birliğimiz oldukça yeni hizmetler getirmeye devam edeceğiz."

BATI ÇEVRE YOLU GELİŞMESİ

Bir sanayi esnafının batı çevre yolunun durumunu sorması üzerine Başkan Tütüncü, "Avni Tolunay mahallesinin imar planlaması bitti. Fakat uygulamaya geçemememizin sebebi, yüzde 70 gibi zayiat çıkması. Yüzde 40'ı yasal zayiat. Kalan yüzde 30'unu kamulaştırmak ve oradaki vatandaşları söküp almamız gerekecek. Biz bunu istemedik. Duraliler mahallesinin imarı bekliyordu. Bu mahallenin imar planlamasını hızlandırıp, zayiatı paylaştıralım istedik. Duraliler imarına birileri dava açtı ve iptal ettirdi, biz yenisini yapıyoruz. Amacımız hem yolu açabilmek, hem vatandaşımızı üzmemek. Kamulaştırıp, vatandaşın parasını verip göndermek, işin kolay tarafı. Kim ne yaparsa yapsın, bu yol açılacak. Bu yolda sanayimize kazandıracak" diye konuştu.

İKİ MİLYONLUK ASFALT

Göreve geldiklerinde sanayi yollarının çukurlu, asfaltsız olduğunu da hatırlatan Tütüncü, seçim çalışması sırasında geçerken, başkan olması durumunda ilk önce burayı asfaltlama sözünü kendisine verdiğini söyledi. Tütüncü, o günden bu yana sadece sanayi sitesinin içine 2 milyon liralık asfalt döktüklerini kaydetti.

280 DÜKKAN KAZANDIRDIK

Sanayi sitesine yaptıkları en önemli çalışmalarının, gecekondu probleminin çözümü olduğunu belirten Tütüncü, "Buraya yaptığımız en önemli hizmet, işgale uğrayan arazilerin kurtarılmasıdır. 280 dükkanı içine alabilecek bir gecekondu bölgesiydi. 280 dükkan da, Varsak Sanayi Sitesi ile eşit. Yani buraya küçük bir sanayi sitesi daha eklemiş olduk."

En önemli hizmetlerinden birisinin de kat artışı ile imar hakları olduğunu belirten Tütüncü, bu haklar gelmeden önce birçok dükkan içinin kaçak göründüğünü hatırlattı. Şimdiki planlamayla 2 kat bodrum yapabilme, üste bir kat çıkma ve üzerini kapatabilme imkanı getirdiklerini belirten Tütüncü, "Yani küçük bir dükkandan 6- 7 kat daha büyük dükkan yapabilme imkanı sağladık. Daha evvel burada küçük bir lokanta yapılabilecekken, yemek fabrikası yapılabilecek. Dükkanların değerini yüzde 300 büyüten bir çalışma oldu" dedi.

Tütüncü, konuşmasının ardından sanayideki esnafı ziyaret etti.

Akdeniz Sanayi Sitesine Kamyon Garajı Müjdesi

Akdeniz Sanayi Sitesine Kamyon Garajı Müjdesi

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 İstanbul Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 293 75 48 | Faks : 0212 293 75 49 | Haber Scripti: CM Bilişim