• BIST 107.401
  • Altın 173,640
  • Dolar 4,1031
  • Euro 4,9999
  • İstanbul 18 °C
  • Ankara 11 °C
  • İzmir 16 °C

AK Parti Afyonkarahisar İnsan Hakları Başkanlığı Tarafından "Yeni Türkiye De İnsan Hakları" Konulu Konferans Düzenlendi

AK Parti Afyonkarahisar İnsan Hakları Başkanlığı Tarafından "Yeni Türkiye De İnsan Hakları" Konulu Konferans Düzenlendi
AK Parti Afyonkarahisar İnsan Hakları Başkanlığı tarafından "Yeni Türkiye de İnsan Hakları" konulu konferans düzenlendi.

AK Parti Afyonkarahisar İnsan Hakları Başkanlığı tarafından "Yeni Türkiye de İnsan Hakları" konulu konferans düzenlendi. Konferansta konuşan Doç. Dr. Mustafa Fişne, "Irkı, dili, dini, mezhebi, cinsiyeti, kültürel kimliği, sosyal sınıfı ne olursa olsun bütün insanlar eşit haklara sahiptir" dedi.

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Kamu Yönetimi Bölümü Başkanı Doç. Dr. Mustafa Fişne, AK Parti Afyonkarahisar İnsan Hakları Başkanlığı tarafından düzenlenen "Yeni Türkiye de İnsan Hakları" konulu konferansa konuşmacı olarak katıldı. Parti binası toplantı salonunda gerçekleşen konferansın açılış konuşmasını yapan AK Parti Afyonkarahisar İl Başkan Yardımcısı ve İnsan Hakları Başkanı Nurettin Birliktir, İnsan hakları biriminin yeni kurulduğunu ifade etti. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Ayhan Sefer Üstün'ün İnsan Hakları Başkanı olduğunu hatırlatan Birliktir, İnsan hakları ile ilgili teşkilat yapılanmasının tamamlandığını dile getirdi.

İnsan haklarının evrensel olduğu ve tüm insanları kapsadığını dile getiren Fişne, ne olursa olsun bütün insanların eşit olduğunu ifade ederek, "Zamana ve mekana bağlı olmaksızın tüm insanları kapsar. Her dönemde ve her yerde tanınması gerekir. Her türlü ayrımcılığı yasaklar. Irkı, dili, dini, mezhebi, cinsiyeti, kültürel kimliği, sosyal sınıfı ne olursa olsun bütün insanlar eşit haklara sahiptir.İnsan Haklarına sahip olmak için insan olmak yeterlidir. Bunun dışında herhangi bir ek şart aranmaz. İnsan Hakları üstün haktır. Varlığı hiçbir düşünce veya mülahazayla inkar edilemez, geçersiz kılınamaz. İnsan Haklarının varlığı topluma karşı görevlerin yerine getirilmesine bağlı değildir. İnsan Haklarının kapsamı daraltılamaz, pazarlık konusu yapılamaz. İnsan Haklarına bir bütün olarak saygı gösterilmelidir" diye konuştu.

"KİŞİLER SAHİP OLDUKLARI İNSAN HAKLARINDAN FERAGAT EDEMEZLER"

Doç. Dr. Mustafa Fişne, demokratik devletlerin anayasalarında insan haklarına mutlaka yer vermek zorunda olduğunu söyledi. Fişne açıklamasına şöyle devam etti; "Bir insan hakkının kullanımı, ancak başka bir insan hakkını ihlal etmesi halinde veya bizatihi insan haklarının varlık şartlarını ortadan kaldıran ortamın giderilmesi amacıyla kısıtlanabilir.Genel ahlak,kamu düzeni, kamu sağlığı, milli güvenlik, genel refah, gereklerinin karşılanması amacıyla yalnız yasayla belirlenmiş, orantılı sınırlamalara bağlı olur.İnsan Hakları hem kişiler hem de devletler açısından vazgeçilmezdir. Kişiler sahip oldukları insan haklarından feragat edemezler, vazgeçemezler. Demokratik devletler de Anayasalarında bir temel insan hakları listesine mutlaka yer vermek zorundadır. Bundan asla vazgeçemezler."

Doç. Dr. Fişne konuşmasının ardından katılımcıların sorularını cevapladı. Konferansa İl Başkan Yardımcısı Nurettin Birliktir, il yönetim kurulu üyeleri, İl Gençlik Kolları Başkanı Dilek Hanım Çengel ve yönetimi ile teşkilat mensupları katıldı.

AK Parti Afyonkarahisar İnsan Hakları Başkanlığı Tarafından "Yeni Türkiye De İnsan Hakları" Konulu Konferans Düzenlendi

AK Parti Afyonkarahisar İnsan Hakları Başkanlığı Tarafından "Yeni Türkiye De İnsan Hakları" Konulu Konferans Düzenlendi

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 İstanbul Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 293 75 48 | Faks : 0212 293 75 49 | Haber Scripti: CM Bilişim