• BIST 110.059
  • Altın 174,736
  • Dolar 4,0867
  • Euro 5,0024
  • İstanbul 20 °C
  • Ankara 13 °C
  • İzmir 17 °C

Ağrı’daki STK’lardan Teröre Tepki

Ağrı’daki STK’lardan Teröre Tepki
Ağrı'da faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları, Diyarbakır'ın Sur ile Mardin'in Nusaybin ilçelerinde terör örgütlerinin camii ve okulları yakmasına...

Ağrı'da faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları, Diyarbakır'ın Sur ile Mardin'in Nusaybin ilçelerinde terör örgütlerinin camii ve okulları yakmasına ve çocukları siper etmesine tepki gösterdi.

Merkez Camisi'nde kınanan cuma namazı çıkında AK Parti İl Başkanı Kemal Atmaca, Eğitim-Bir-Sen Ağrı Şube Başkanı Süleyman Gümüşer, Sağlık-Sen Ağrı Şube Başkanı Mehmet Melik Yakut, Dini ve İlmi Hizmetler Derneği Başkanı Aydın Kasar, Ağrı Kalkınma Derneği Başkanı Ömer Yıldız ve üyeleri, Cumhuriyet Caddesi'nde toplanarak Diyarbakır'ın Sur ile Mardin'in Nusaybin ilçelerinde terör örgütlerinin camii ve okulların yakılmasını ve çocukların siper edilmesine tepki gösterdi. STK temsilcileri adına basın açıklamasını okuyan Raif Medetoğlu, "Ülkemizdeki huzur ve istikrar ortamına, demokrasimize, kardeşliğimize, son zamanlarda da dini değerlerimize, mabetlerimize yönelik saldırılarını arttıran, camileri yakıp yıkan, eğitim yuvalarını ateşe veren ve çocuklarımızı siper olarak kullanan, bununla da yetinmeyerek kendilerinden olmayanlara hayat hakkı tanımayan yaşlı, genç, kadın, çocuk demeden saldıran, yaralayan, katleden bölücü terör örgütünün bu barbarca tutumu karşısında sivil toplum kuruluşları olarak sesimizi yükseltmek için burada bulunuyoruz. Herkes biliyor ki terörün; dili, dini, rengi, ırkı ve hiç bir mazereti olamaz. Terör, söyleyecek sözü olmayanların başvurduğu bir metottur. Son zamanlarda daha da şiddetlenen tüm bu terörist saldırıların hedefi ülkemizdir, 80 milyonun bu topraklardaki bin yıllık kardeşliğidir. Son dönemde İslam'ın sembollerine, 13 asırdır ezan sesinin dinmediği mabetlerine, İslam'ın en büyük eğitim yuvalarından olan medreselere yönelik saldırıları açıkça göstermektedir ki hain örgüt yüce dinimizi ve kutsal kitabımız olan Kur'an-i Kerim'i doğrudan hedef almakta ve inancımıza olan düşmanlığını kusmaktadır. Hain örgütün sözde mevzilerinin ardından çocukları, kadınları ve gençleri kendine siper ederek gerçekleştirdiği bu saldırılar, ülkemizin huzur ve güvenliği için gözünü kırpmadan görev yapan kahraman güvenlik güçlerimizi ve masum vatandaşlarımızı doğrudan hedef almaktadır. Biz de sivil toplum kuruluşları olarak bu hain terör girişimlerini boşa çıkarmak, terör karşısında ortak tavır almak, bin yıllık kardeşliğimizin dimdik ayakta durduğunu göstermek ve sağduyumuzu korumak adına sesimizi yükseltiyoruz. Vatandaşlarımızın can güvenliğini sağlamak, elbette ki devletimizin ve onun güvenlik güçlerinin temel görevidir. Bize düşen ise terör ve bölücülük karşısında sesimizi yükseltmek ve teröre prim vermeyeceğimizi, bin yıllık kardeşliğimizi kimsenin bozamayacağını haykırmaktır. Hain terör örgütü ve onu maşa olarak kullanan uluslararası şebekeler çok iyi bilsin ki, bizler bu topraklarda var oldukça onlar kirli emellerine asla ulaşamayacaklar. Biz hep birlikte büyük ve parlak bir geleceğe doğru ilerleyeceğiz. İnananlar kazanacak, kardeşlik kazanacak. Sivil toplum örgütleri olarak diyoruz ki; bireysel özgürlüklere ve birlikte yaşama iradesine evet, teröre ve bölücülüğe sonuna kadar hayır" diye konuştu.

Ağrı’daki STK’lardan Teröre Tepki

Ağrı’daki STK’lardan Teröre Tepki

Ağrı’daki STK’lardan Teröre Tepki

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 İstanbul Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 293 75 48 | Faks : 0212 293 75 49 | Haber Scripti: CM Bilişim