• BIST 82.779
  • Altın 146,779
  • Dolar 3,7701
  • Euro 4,0274
  • İstanbul 6 °C
  • Ankara -1 °C
  • İzmir 4 °C

Adana’da Salon Şampiyonası Atletizm İl Seçmeleri Tamamlandı

Adana’da Salon Şampiyonası Atletizm İl Seçmeleri Tamamlandı
Adana Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile Atletizm Federasyonu İl Temsilci tarafından ortaklaşa düzenlenen"16 Yaş Altı Salon Şampiyonası Atletizm...

Adana Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile Atletizm Federasyonu İl Temsilci tarafından ortaklaşa düzenlenen"16 Yaş Altı Salon Şampiyonası Atletizm İl Birinciliği" nefarklı kategorilerde toplam 167 sporcu katıldı.

Yüreğir Serinevler Atletizm Pist'inde gerçekleştirilen yarışmalarda sporcular yüksek atlama ,uzun atlama,üç adım ,gülle atma, sırıkla atlama,60,engel 200,300,400,800,1000,1500ve 3000 metre kategorilerinde mücadele ettiler.

Atletizm Federasyonu Adana İl Temsilcisi Abdulkadir Uğur, "Salon Şampiyonası Atletizm İl Seçmeleri"nde sporcuların 16 yaş altı ile Yıldız kız ile erkek kategorilerinde yarıştılar.23-25 Ocak tarihlerinde İstanbul Aslı Çakır Alptekin Atletizm Spor Salonunda gerçekleştirilecek olan Türkiye Şampiyonası "nda kentimizi temsil edecekler" diye konuştu.

Seçmelere ferdi sporcuların gösterdikleri başarının kendini memnun ettiğini ifade eden Uğur, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Amacımız atletizm branşını alt yapıya yaymaktır. Bu tip müsabakalar sporcular açısından çok önemli. hedefimiz, sporun anası olan atletizmi sevdirmek, ve geliştirmektir. Burada barajı geçen sporcular İlimizien iyi şekilde temsil edecekler. Seçmelerde başarılı olan sporculardan Türkiye Şampiyonası'ndan madalya ile döneceğimize inanıyorum."

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Abdulkadir Ataşbak'a tesis, malzeme konusunda büyük yardım gördüklerini belirten Uğur, tüm sporculara, hakem, öğretmen ve antrenörlere katkılarından dolayı teşekkür etti.

KİMLER DERECEYE GİRDİ?

16 yaş altı ile Yıldız kız ve erkek sporculardan Barajı geçerek İstanbul'da gerçekleştirilecek Türkiye Şampiyonasında yarışacak sporcuların isimleri şu şekilde:

16 Yaş Altı Erkekler:

60 metre engelli: Mehmet Köse,Görkem Kaya

60 metre:Kenan Kodaç

Sırıkla atlama: S.CanTutsoy

Gülle atma: Sadun Ecevit,Yusuf Güneş

16 Yaş Altı Kızlar:

Sırıkla atlama: Ecem Tenekebüken, SümeyyeKinar

Gülle atma :Berivan Uğur

Üç adımatlama: İrem Karacaoğlan

Yıldız Erkekler:

60 ve 200 metre: Samet Sağlam

60 metre engelli: Ramazan Gül

Uzun ve üç adımatlama: Ramazan Mutlu

Yüksek atlama :MustafaCeyran

Gülle atma:Mehmet Karakoç

400 metre :Umut Şahbaz ve Abdulrıza Yıldız

Yıldız Kızlar:

Sırıkla atlama:Gülşen Yıldırım

Adana’da Salon Şampiyonası Atletizm İl Seçmeleri Tamamlandı

Adana’da Salon Şampiyonası Atletizm İl Seçmeleri Tamamlandı

Adana’da Salon Şampiyonası Atletizm İl Seçmeleri Tamamlandı

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 İstanbul Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 293 75 48 | Faks : 0212 293 75 49 | Haber Scripti: CM Bilişim