• BIST 112.122
  • Altın 174,823
  • Dolar 4,0406
  • Euro 4,9882
  • İstanbul 14 °C
  • Ankara 5 °C
  • İzmir 17 °C

5. Bursa Uluslararası Fotoğraf Festivali sona erdi

5. Bursa Uluslararası Fotoğraf Festivali sona erdi
Bu sene ‘Göç’ temasıyla yapılan 5. Bursa Uluslararası Fotoğraf Festivali (BursaFotoFest), programa katkı koyan gönüllülerin katıldığı törenle sona erdi.

Günümüzün en önemli meselesi olan göç olgusunu işleyen 5. Bursa Uluslararası Fotoğraf Festivali, kapanış töreniyle tamamlandı. BKK Genel Sekreteri Enes Battal Keskin, Festival Küratörü Kamil Fırat, Yerel Gündem Şube Müdürü Neslişah Kuşku, Festival Danışmanı Hasan Şenyüksel, Festival Koordinatörü Murat Başlar, BUFSAD Başkanı İlhan Özer ile festivalin düzenlenmesinde destek olan gönüllülerin katıldığı tören düzenlendi.

Bursa Kent Konseyi (BKK) Genel Sekreteri Enes Battal Keskin, Bursa Uluslararası Festivali’ni bir kez daha başarıyla yapmanın gururunu yaşadıklarını dile getirdi. Festivalin 5 sene boyunca Bursa’ya değer kattığını anlatan Keskin, “BursaFotoFest, Bursa’yla özdeşleşen bir festival haline geldi. Açılışta da denildiği gibi BursaFotoFest marka olma yolunda da hızla ilerliyor. Bu işin sürdürülmesinin önemini biliyoruz. Bu yüzden şehrin dinamiklerinin de festivale katılmasıyla uzun soluklu olacağına inanıyorum. Festivale başından beri katkı sunan BUFSAD’a teşekkür ediyorum. 
Bu işin koordinasyonunu yürütme konusunda BKK yetkinliğe ulaştı. Geçtiğimiz senelerde küratörlük yapan ve bu sene de danışmanlık görevini üstlenen Hasan Şenyüksel’e ayrıca teşekkür ediyorum. Bu sene küratörlük konusunda Kamil Fırat’ın seçilmesinin ne kadar isabetli olduğunu da gördük. Gönüllülük esasıyla çalışan Murat Başlar’a, belediye ayağını yürüten Yerel Gündem Şube Müdürü Neslişah Kuşku’ya, BKK personeline ve tüm gönüllülere teşekkür ediyorum. Gönüllülük ruhunun gelecek senelerde de devam etmesini umuyorum.” diye konuştu.

Festivalin bitmesiyle seneye yapılacak organizasyonu düşünmek gerektiğini söyleyen Küratör Kamil Fırat, kent dinamiklerinin festivale müdahil olması gerektiğini vurguladı. Bu seneki festivalin çok iyi yapıldığını, festivallerin insanların heyecanı ve katılımıyla olacağını dile getiren Fırat, “Bursa’da başarıyı getiren sinerji var. Katkı sunan tüm gönüllü katılımcılara teşekkür ederim. Konuyu ilk ortaya attığımızda düşündüğümüz birçok şeyi yaptık. Festivalde bana yardımcı olan Murat Başlar’a ve Neslişah Kuşku’ya, Bursa Kent Konseyi Genel Sekreteri Enes Battal Keskin ile BKK ailesine teşekkür ederim. Çok keyifli bir festival geçirdik. Festivalin fotoğrafa katkısı olduğundan eminim. Aynı şekilde Bursa’ya katkısını da zaman içerisinde katlanarak göreceğiz.” dedi.

BUFSAD Başkanı İlhan Özer ise geçtiğimiz festivallerde olduğu gibi bu sene de tüm katılımcıların değerlendirme yapacağını, bunların önümüzdeki festivaller için yol gösterici olacağını söyledi. Başta gönüllüler olmak üzere Kamil Fırat’a, Büyükşehir Belediyesi, BKK ve BUFSAD üyelerine teşekkür eden Özer, festivalin 6’ncısında da görüşmeyi temenni etti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 İstanbul Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 293 75 48 | Faks : 0212 293 75 49 | Haber Scripti: CM Bilişim