• BIST 95.852
  • Altın 189,011
  • Dolar 4,6622
  • Euro 5,4311
  • İstanbul 21 °C
  • Ankara 19 °C
  • İzmir 24 °C

Van’da ’Kent Gönüllüleri Projesi’nin Startı Verildi

Van’da ’Kent Gönüllüleri Projesi’nin Startı Verildi
Van Büyükşehir Belediyesi, kentte yapılacak her türlü sosyal hizmet çalışmalarını yürütecek "Kent Gönüllüleri" projesinin startını verdi.

Van Büyükşehir Belediyesi, kentte yapılacak her türlü sosyal hizmet çalışmalarını yürütecek "Kent Gönüllüleri" projesinin startını verdi.

Van Büyükşehir Belediyesi, Van başta olmak üzere diğer illerde yaşlılar, kadınlar, gençler, çocuklar, engelliler, yoksullar ve sosyal hizmet kapsamında olan kimseler için çalışma yapacak olan 200 kişilik "Kent Gönüllüleri" projesini başlattı. Proje içerisinde her meslekten kişiler yer alırken, özellikle üniversite öğrencileri ağırlıkta yer alıyor. Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Gençlik ve Çocuk Hizmetleri Şube Müdürlüğü tarafından hazırlanan ve belediye meclisinde de kabul edilen proje ile çalışmaya katılan gönüllüler, tüm alanlarda çalışmalar yapacak. Projenin ilk buluşması 200 gönüllü ile gerçekleşirken, "Kent Gönüllüleri Buluşma" yemeğine Van Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Hatice Çoban, Genel Sekreter Sedat Töre, Genel Sekreter Yardımcısı Erhan Aksoy da katıldı.

Toplantıda açılış konuşmasını yapan Sosyoloji Bölümü öğrencisi ve kent gönüllülerinden Elnaz Aydoğdu, neden kent gönüllüsü olduğunu ve ne tür çalışmalar yapacaklarını anlattı.

Van Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmet Daire Başkanlığı Gençlik ve Çocuk Hizmetleri Şube Müdürü Engin Kotay ise, belediyedeki görev tanımı ve sorumluluklarının dışında, Birleşmiş Milletler ve Evrensel İnsan Hakları Beyannamesi doğrultusunda çalışma gibi bir hükümlülüklerinin bulunduğunu söyledi. Bugüne kadar bu alanda çok önemli çalışmalar yaptıklarını aktaran Kotay, Van'ın her anlamda dezavantajlı bir konumda olduğunu, yılların birikmiş sorunlarının çözümü için çaba içerisinde olduklarını söyledi. Kent Gönüllüleri Projesi ile sosyal alanda çok önemli bir açığı kapatacaklarını aktaran Kotay, toplantıya katılan herkese teşekkür etti.

Van Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Hatice Çoban da, ilk olarak emekçilerin 1 Mayıs'ını kutladı. "Bu kadar gencimiz bir kent için gönüllü olmuş ve heyecanla bu çalışmaları yapmak için bir araya gelmişse hala umut var, hala yapılacak çok şey var demektir. Hepinize bu nedenle teşekkür ediyor, alnınızdan, yüreğinizden öpüyorum" sözleri ile gençlere seslenen Çoban, düzenlenen geceye katılan ve proje için emek verenlere teşekkür etti. Bölgenin zorlu bir süreçten geçtiğini ifade eden Çoban, bu zorluğa rağmen bu kadar kent gönüllüsünün bir arada olmasının saygıyla karşılanacak bir durum olduğunu söyledi. Büyükşehir Belediyesi olarak "kurucu" belediye olduklarını aktaran Çoban, yaptıkları işlerin ilk adım işleri olduğunu ve dokunuşlarının da ilk aşk gibi olduğunu dile getirdi. Kent gönülleri projesinin de ilk heyecan ve ilk dokunuş olduğunu aktaran Çoban, "Gönlümüze gönlünüzü açtığınız için hepinize teşekkür ediyorum" dedi.

Van’da ’Kent Gönüllüleri Projesi’nin Startı Verildi

Van’da ’Kent Gönüllüleri Projesi’nin Startı Verildi

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 İstanbul Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 293 75 48 | Faks : 0212 293 75 49 | Haber Scripti: CM Bilişim