• BIST 94.008
  • Altın 191,331
  • Dolar 4,6906
  • Euro 5,4859
  • İstanbul 25 °C
  • Ankara 26 °C
  • İzmir 29 °C

Tutuklu Subaylardan Mektup

Tutuklu Subaylardan Mektup
TÜBİTAK'ın, Balyoz davasının ana delillerinden olan 5 no’lu harddiskin sahte olabileceğine dair raporunun ardından, Balyoz hükümlüsü subaylardan kamuoyuna bir çağrı geldi.

Aralarında amiral ve generallerin de olduğu Mamak'ta tutuklu bulunan 43 Balyoz davası hükümlüsü subay "Yüce Türk Milletine" başlığı ile yazdıkları ortak mektupta, derhal tahliye edilmelerini istediler.

'BU ANDAN İTİBAREN TUTULMAMIZ İNSANLIK SUÇU'

Son dönemde devletin yetkili isimlerinin dile getirdiği "milli orduya kumpas kuruldu" söyleminin, 20 Ocak 2014 tarihli TÜBİTAK bilirkişi raporu ile bir kez daha teyit edildiğini vurgulayan 43 subay, "Bu andan itibaren tutsaklığımızın devam ediyor olması bir insanlık suçudur" ifadesini kullandı.

BEYAZ ÜNİFORMALARINI ÇIKARTIP CEZAEVİNE GİRECEKLER

Mamak'ta, her biri 16 ila 20 yıl ağır hapis cezasına çarptırılan subayların mektubunun tam metni şöyle:

YÜCE TÜRK MİLLETİNE

"İnsanlık tarihi boyunca hakkın, haklının, adaletin ve mazlumun yanında yer alması ile Milletler Tarihi içerisinde yıldızlaşan siz Yüce Türk Milleti adına sözde yargılama yapılmıştır. Tüm gerçekler, itirazlar ve talepler görmezden gelinerek son yılların en büyük hukuk katliamı gerçekleştirilmiş, yerel ve yüksek mahkemece Balyoz Mağduru Subaylara 16-20 yıl ağır hapis cezası verilmiştir.

Son günlerde devleti nen yetkili kişileri tarafından gündeme getirilen Paralel Devlet Yapılanması mensuplarınca Milli Orduya Kumpas Kurulduğu gerçeği 20 Ocak 2014 tarihli TUBİTAK bilirkişi raporu ile bir kez daha teyit edilmiştir.

Yargılama sürecince biz masum ve mağdurlar olarak yerel mahkemeden dijital verileri içeren CD/DVD/Harici Bellek/Hard disklere ilişkin bilirkişi raporu aldırılması hususundaki tüm taleplerimiz Mahkeme heyetince nedeni açıklanmayan gerekçelerle reddedilmiştir.

Bağımsız kurum ve kuruluşlardan alınan ve haklılığımızı tüm çıplaklığı ile ortaya koyan bilirkişi raporları da göremezde gelinerek gerçeklerin üstü örtülmeye çalışılmıştır.

Gerçeklerin er ya da geç ortaya çıkacağı hakikati TUBİTAK bilirkişi raporu ile bir kez daha ispatlanmıştır. Mahkumiyetimize neden olan dijital verilerin 28 Temmuz 2009 tarihinden sonra tarih bilgisi değiştirilmiş bir bilgisayardan CD/DVD ve Hard disklere kopyalandığı ayan beyan ortaya çıkmıştır.

Soruşturma safhası sürecince medyaya servis edilen yalan ve taraflı bilgiler, soruşturma ve kovuşturma evrelerinde uygulanan hukuk dışı yöntemler ile illegal bir zihniyetin ürünü olan bu davada masumiyetimiz Yüce Türk Milleti tarafından kabul görmüş ve onaylanmıştır.

Bu andan itibaren tutsaklığımızın devam ediyor olması ise bir insanlık suçudur. Ortaya çıkan tüm bu gerçekler ışığında, artık bir dakika bile cezaevlerinde tutsak bırakılmamız haksızlığın ve hukuksuzluğun katlanarak çığ gibi büyümesine ve telafisi imkansız mağduriyetlerin artmasına neden olacaktır. Derhal tahliyemizi ve beraatımızı talep ediyoruz.

http://www.istanbulhaber.com

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 İstanbul Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 293 75 48 | Faks : 0212 293 75 49 | Haber Scripti: CM Bilişim