• BIST 95.852
  • Altın 189,011
  • Dolar 4,6622
  • Euro 5,4311
  • İstanbul 21 °C
  • Ankara 17 °C
  • İzmir 23 °C

Tarkan'dan Meryem Uzerli'ye Konser daveti!

Tarkan'dan Meryem Uzerli'ye Konser daveti!
Tarkan'dan Meryem Uzerli'ye muhteşem davet... Meryem Uzerli'nin hayali gerçek oluyor. Meryem Uzerli “En büyük 3 hayalimden biri Tarkan ile tanışmak ve onun klibinde oynamak” demişti.Bunu duyan Tarkan Meryem Uzerli'yi konserine davet etti.

Meryem Uzerli, Tarkan’ın hayranı olduğunu itiraf etmişti. Ünlü oyuncu Meryem Uzerli Tarkan’la tanışmak istediğinin kameralar karşısında dillendirince Tarkan’dan cevap gecikmedi. Tarkan Harbiye’deki konserine Meryem Uzerli’yi davet etti. Tarkanla tanışacağı günü iple çeken Uzerli heyecanını sevenleriyle paylaştı.

Geçtiğimiz günlerde gündeme Tarkan’a olan hayranlığını ve kendisi ile tanışmak istediğini dile getiren Meryem Uzerli muradına erdi. Ekimde vereceği konserde kendisini davet eden Tarkan Meryem uzerli’yi konserine davet etti.

Muhteşem Yüzyıl adlı dizide can verdiği Hürrem Sultan karakteriyle gönüllere taht kuran güzel oyuncu Meryem Uzerli sonunda muradına erdi.Güzel oyuncu Meryem Uzerli geçtiğimiz günlerde yaptığı ‘En büyük 3 hayalimden biri Tarkan’la tanışmak’ açıklamasında sonra Mega Star Tarkan’dan yanıt gecikmedi.Tarkan, Harbiye Açıkhava’da vereceği konsere Meryem Uzerli’yi davet etti.Meryem Uzerli şimdi dört gözle harbiyedeki konseri bekliyor.

Meryem Uzerli “En büyük 3 hayalimden biri Tarkan ile tanışmak ve onun klibinde oynamak” demişti. Bu sözler Tarkan’a iletildi. Mega Star, Ekim’de vereceği konserine Meryem Uzerli’yi davet etti. Bununla da kalmayıp konserden sonra kulisine gelmesini söyledi. Daveti alan Meryem Uzerli “O günü iple çekiyorum. Şimdiden heyecanlanmaya başladım” açıklamasında bulundu. Bakalım önümüzdeki günlerde Meryem Uzerli ile Tarkan arasında ne tür süprizler yaşanacak.Gelişmeler oldukça sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

MERYEM UZERLİ KİMDİR?

12 Ağustos 1983 tarihinde, 4 çocuklu bir ailenin en küçük ve ikinci kızı olarak AlmanyaHessen’in Kassel Şehri’nde Türk babadan ve Alman anneden dünyaya gelmiştir. İlerleyen yaşlarında Hamburg’a yerleşmiş ve Schauspiel Studio Frese’de oyunculuk ve tiyatro eğitimi almıştır.İki ağabeyi ve bir ablası vardır.Oyuncu 8 ay süren seçmeler sonrasında Meral Okay‘ın yazdığı, Timur Savcı’nın yapımcılığını yaptığı 2011 yılının dizilerinden olan “Muhteşem Yüzyıl” dizisinde Hürrem Sultan rolünü canlandırmıştır.

Uzerli, aynı zamanda Almanya’da birçok dizide ve birçok filmde rol almış bir oyuncudur. Ana dili Almanca olan genç oyuncu, aynı zamanda iyi derecede İngilizce biliyor. Türkçesi ise bugün oynadığı Muhteşem Yüzyıl dizisinde canlandırmış olduğu Hürrem Sultan’a paralel olacak kadar gelişmiştir.Timur Savcı’nın yapımcılığını üstlendiği ve senaryosunu Meral Okay -ölümünün ardından Yılmaz Şahin- ‘ın yazdığı Muhteşem Yüzyıl adlı diziye bir Hürrem Sultan seçmek için Türkiye’de bütün oyuncu ajansları, bütün tiyatro kurslarından oyuncular seçilerek onlar arasında eleme yapılmıştır. Uzerli, aralarından en uygunu görüldü ve Almanya’dan çağırılarak Hürrem Sultan rolünü üstlendi.2011 yılında Hürrem Sultan rolü için iki kez en iyi kadın oyuncu, ve bir kez TV Yıldızları Özel Ödülü’ne layık görülmüştür. 2012 yılında ise Drama dalında En İyi Kadın Oyuncu ödülünü almıştır.Genç oyuncu, 2012 ve 2013 yıllarında Elidor Türkiye’nin reklam yüzü olmuştur ve birçok Elidor reklamında oynamıştır.2013 yılında Muhteşem Yüzyıl’da Hürrem Sultan karakterini canlandıran Meryem Uzerli, tükenmişlik sendromu hastalığına yakalanıp diziden ayrılmıştır.

Meryem Uzerli Kimdir Biyografisi

Doğum tarihi : 12.Ağustos.1983

Meryem Uzerli kaç yaşında : 32

Kilo & Boy :

Burcu : Aslan

Meslek : Dizi Oyuncusu

Meryem Uzerli doğum yeri : Almanya

Meryem Uzerli 12 ağustos 1983 tarihinde Almanya’nın Hesseneyaleti Kassel şehrinde 4 çocuklu bir ailenin en küçük ve ikinci kızı olarakdoğmuştur. İki ağabeyi ve bir ablası vardır. Tam adı Meriem Sahra Uzerli olanMeryem Uzerli’nin babası Hüseyin Uzerli Türk annesi Alman Ursula’dır.

Gençliğinde Hamburg’a yerleşip Schauspielstudio Frese’deoyunculuk ve tiyatro eğitimi aldı. Berlin başta olmak üzere Hamburg ve Kassel’inde içinde bulunduğu Almanya’nın önemli merkezlerinde tiyatrolarda oynadı.

Meral Okay’ın yazdığı Timur Savcının yapımcılığını yaptığı,5 Ocak 2011’de yayına başlayan Muhteşem Yüzyıl dizisinin oyuncu seçmelerinde; 8ay süren seçmeler sonrasında Kanuni Sultan Süleyman’ı Halit Ergenç oynarken,Hürrem rolünü Meryem Uzerli canlandırmaktadır.

173 cm. boyunda olan Meryem Uzerli, ana dili Almanca olupaynı zamanda İngilizce biliyor. Türkçesi çok iyi olmasa bile dizinin hikayesineparalel olarak Hürrem Sultan gibi bir nevi Türkçesini geliştirmiş olacak.Almanya’da bir çok televizyon filmi ve dizide rol alan Meryem Uzerli binicilik,yüzme ve basketbol sporlarını yaptı.

Doğum Tarihi ve Yeri:1983 – Almanya

Boyu: 173 cm

Göz Rengi: Mavi

Saç: Kızıl-Kahve

Diller: Almanca, İngilizce, Türkçe (temel)

Lehçeleri: Yüksek Almanca

Dans: Standart, Hip Hop, Modern

Spor: Binicilik, eskrim, futbol, basketbol, badminton, masatenisi

Eğitimi: 2000 – 2003 Hamburg, Schauspielstudio Frese’deokudu oyunculuk Oyunculuk Studio 1999-4, Kassel Dock 2000 oyunculuk dersleriile Monica Heyder, 2002 Atölye Dans Dersi: ALPHEA Pouget Teknik Workshop ileMike Bernardin Meisner 2007 Teknik Workshop ile Mike Bernardin Meisner 2009

ABD’li sinema oyuncusu Drew Barrymore’e benzerliği ile dikkatçeken Meryem Uzerli, 2012 ve 2013 yıllarında “Elidor” markasının reklamlarındaoynamıştır.

2011 yılından 2013 yılına kadar “Muhteşem Yüzyıl” dizisindeHürrem Sultan karakterini canlandıran Meryem Uzerli, tükenmişlik sendromuhastalığına yakalandığını belirtip diziden ayrılarak Almanya, Berlin’egitmiştir.

Meryem Uzerli, hastalığı boyunca kendisinden desteğiniesirgemeyen ve her zaman yanında olan borsacı sevgilisi Can Ateş’in evlilikteklifine “Evet” dediği öğrenildi. Ancak Meryem Uzerli’nin hamile kalmasıüzerine ayrılmışlardır. 10 Şubat 2014’te Lara ismini verdiği kızı dünyaya geldi

2015 yılının Eylül ayında başlayacak yeni bir dizi filmanlaşması yaptığını söyleyen Meryem Uzerli, bu arada yine “Elidor” markasınınreklam yüzü oldu.

Filmleri :

2008 – Inga Lindström (Televizyon dizisi)

2009 – Das total verrücktes Wochenende (Sinema Filmi)

2009 – The Line (Kısa Film)

2009 – Sterne über dem Eis (Sinema Filmi)

2010 – Journey of No Return (Sinema Filmi)

2010 – Ein Fall für zwei (Televizyon dizisi)

2011-2013 – Muhteşem Yüzyıl (Televizyon dizisi)

Ödülleri :

2011 – 24. Uluslararası Tüketici Zirvesi Ödülleri, En İyiKadın Oyuncu, Muhteşem Yüzyıl

2011 – 2.AyakliGazete.com Yılın Televizyon Yıldızları, Enİyi Kadın Oyuncu, Muhteşem Yüzyıl

2011 – 38. Altın Kelebek Ödülleri, Televizyon YıldızlarıÖzel Ödülü, Muhteşem Yüzyıl

2011 – 2011 Tv Oscarları, En İyi Kadın Oyuncu, MuhteşemYüzyıl

2012 – 39. Altın Kelebek Ödülleri, Drama dalında En İyiKadın Oyuncu, Muhteşem Yüzyıl

2012 – Galatasaray Üniversitesi, En İyi Sinema-Dizi KadınOyuncusu, Muhteşem Yüzyıl

2012 – İstanbul Aydın Üniversitesi 8.İletişim Ödülleri, Enİyi Kadın Oyuncu, Muhteşem Yüzyıl

2012 – Magazinci.com Onur Ödülleri, En İyi Kadın Oyuncu ,Muhteşem Yüzyıl

2012 – Magazin Gazeteciler Derneği, En İyi Kadın Oyuncu,Muhteşem Yüzyıl

2012 – Radikal Ödülleri, En İyi Kadın Oyuncu, MuhteşemYüzyıl

2012 – Andy-Ar Ödülleri, Yılın Enler Kadın Oyuncusu,Muhteşem Yüzyıl

2012 – Esenler Halkı 2012 En Başarılı İsimleri,Yılın En İyiKadın Oyuncusu, Muhteşem Yüzyıl

2012 – GQ Dergisi Yılın Erkekleri Özel Ödülü, Yılın Kadını,Muhteşem Yüzyıl

2013 – 11.Yılın Yıldızları Ödül Töreni, 2012 Yılında EnBeğenilen Kadın Dizi Oyuncusu, Muhteşem Yüzyıl

2013 – 20.İtü Emös Başarı Ödülleri, En İyi Kadın Oyuncu,Muhteşem Yüzyıl

2013 – 2.Kristal Fare Ödülleri, En İyi Kadın Oyuncu,Muhteşem Yüzyıl

2013 – 4.AyakliGazete.com Yılın Televizyon Yıldızları, DönemDizisi En İyi Kadın Oyuncusu, Muhteşem Yüzyıl

2013 – 4.Antalya Televizyon Ödülleri, Dram Dizisi En İyiKadın Oyuncu, Muhteşem Yüzyıl

2013 – 1.En LAÜ (Lefke Avrupa Üniversitesi ) Ödülleri, Enİyi Kadın Oyuncu, Muhteşem Yüzyıl

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 İstanbul Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 293 75 48 | Faks : 0212 293 75 49 | Haber Scripti: CM Bilişim