• BIST 2.829,58
  • Altın 1025.843
  • Dolar 17.828
  • Euro 18.3816
  • İstanbul 25 °C
  • Ankara 23 °C
  • İzmir 28 °C

Tarım sektörü ilk mezunlara sahip çıkıyor

Tarım sektörü ilk mezunlara sahip çıkıyor
Adana Ticaret Odası Başkanı Atila Menevşe, tarım alanında eğitimi önceleyen, ilk mezunlarını veren TOBB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin gençlerin...

Adana Ticaret Odası Başkanı Atila Menevşe, tarım alanında eğitimi önceleyen, ilk mezunlarını veren TOBB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin gençlerin öncelikli tercihleri arasında yer almaya devam edeceğini söyledi.

Menevşe, TOBB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin başarıyla eğitim dönemlerini tamamladığını belirterek, "Tarım alanında eğitimi önceleyen meslek lisemiz ilk mezunlarını verdi. Okulumuz önümüzdeki yıllarda da gençlerimizin öncelikli tercihleri arasında yer almaya devam edecek. TOBB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi diğer liselerdeki müfredata ek olarak tarım alanına yönelik teknik eğitimiyle fark oluşturuyor, proje okulu olarak önemli roller üstleniyor" dedi.

Sektör temsilcilerinin mezunları hemen istihdam etmeye hazır olduğunu kaydeden Menevşe, "Bu bizim için büyük bir sevinç kaynağıdır. Geleceğin popüler mesleği olarak görülen ve yeni neslin tercihleri arasında yer alan tarım sektörünün eğitim yuvası olan meslek lisemiz; sektörün ihtiyaçları, bilimsel ve teknolojik gelişmeler doğrultusunda gerekli mesleki yeterlilikleri kazanmış nitelikli meslek elemanları yetiştirmektedir. Mesleki eğitim ile reel sektörün ihtiyaçlarının birbirine entegre edilmesini hedefleyerek yola çıktığımız Meslek Lisemizin geldiği nokta bizleri bir hayli sevindirmektedir. Okulumuzun bu noktalara gelmesinde; Adana Valimiz, İl Milli Eğitim Müdürümüz, Odamızın ilgili Meclis ve Meslek Komitesi Üyeleri, Adana Ticaret Borsamız, okul yöneticilerimiz ve öğrencilerimizin emeği bir hayli fazla. Ben emeği geçen, destek veren herkese ve özellikle de Okulun ilimize kazandırılmasındaki katkılarından dolayı TOBB Başkanımız Sayın Rifat Hisarcıklıoğlu'na teşekkürlerimi iletiyorum" diye konuştu.

ATO Başkanı Atila Menevşe, meslek seçiminin hayatın en önemli kararlarından biri olduğunu ifade ederek şunları kaydetti:

"Günümüzde meslek sahibi olmak istihdam için en önemli konudur. Hem sektörün ihtiyaçlarını karşılamak, hem de geleceğini topraktan kazanmak isteyen meslek sahibi gençler yetiştirebilmek adına bu yola çıktık ve okulumuzu tercih eden öğrencilerimize her zaman destek olduk. ATO olarak biz de sektördeki diğer STK'lar da okulumuzu tercih eden öğrencilere öncelikli burs olanağı sunuyor. Okulumuzun yönetimi ile sürekli temas halindeyiz ve okulumuzun tanıtımı için her dönem çalışmalar yürütüyoruz. Bu yıl da lise tercihi yapacak olan öğrencilere ve velilere çağrıda bulunarak, tercihlerini TOBB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nden yana kullanmaya davet ediyorum. TOBB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ne kayıt yaptıran öğrenciler, seçecekleri alanla ilgili bilgi, beceri kazanmalarının yanında, mesleklerini en iyi şekilde icra edebilmeleri adına donanımlı ve kaliteli bir eğitim alacaklar. Bu sayede, mezun olduktan sonra şu an tarım sektöründe ciddi bir ihtiyaç haline gelen ara elaman açığı nedeniyle iş bulma sorunu yaşamayacaklar."

Tarım sektörü ilk mezunlara sahip çıkıyor

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 İstanbul Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 970 87 88 | Haber Scripti: CM Bilişim