• BIST 95.852
  • Altın 190,699
  • Dolar 4,6585
  • Euro 5,4252
  • İstanbul 26 °C
  • Ankara 24 °C
  • İzmir 28 °C

Şişe-cam Çalışanlarının Mahkemesi Yine Ertelendi

Şişe-cam Çalışanlarının Mahkemesi Yine Ertelendi
Şişe-Cam Grubu'na bağlı Cam-İş Madencilik ile Kristal-İş Sendikası arasında "Yetki ve İş Kolu" davasının 7'inci duruşmasından da sonuç çıkmadı.

Şişe-Cam Grubu'na bağlı Cam-İş Madencilik ile Kristal-İş Sendikası arasında "Yetki ve İş Kolu" davasının 7'inci duruşmasından da sonuç çıkmadı. Dava 12 Nisan tarihine ertelendi.

Bilecik Cam-İş Madencilik A.Ş. çalışanlarının, Bursa Kristal-İş Sendikası'na üye oldukları dolayısıyla çalıştıkları iş yeri ile sendika arasında "Yetki ve İş Kolu" davasının bugün Bilecik Asli Hukuk Mahkemesi'nde 7'inci duruşması görüldü. Duruşma, iş yerinde yeni bilirkişi heyetinin atanması sonucu ile 12 Nisan 2016 tarihine ertelendi.

"BİZ İŞÇİLERİN GÜCÜNE İNANIYORUZ VE GÜVENİYORUZ"

Mahkeme sonrası Bilecik Adliyesi merdivenlerinde açıklama yapan Bursa Kristal-İş Sendikası avukatı Abdi Pesok, mahkeme 12 Nisan 2016 tarihine ertelendiği belirterek, "Nöbetçi iş mahkemesi vasıtası ile verilen rapor mahkemenin ara kararına uygun olmayan nitelikteki bilir kişiler tarafından hazırlanmıştı. Bizim bu vesikalar da kayıtlı olan gerçeği mahkeme olumlu gördü, itibar etti, bizim isteğimiz doğrultusunda yeniden bilirkişiye sevk etti. Bilir kişiyi bu defa İstanbul'dan ve üniversite mensubu profesör ya da doçent olan kişiler olarak belirledi. Tekrar rapor gelmesini bekliyoruz. Maalesef işveren işçiler hakkını armasın istiyor. Burada hukukun dışına da çıkarak ve töhmet altında bırakarak, hatta mahkemenin hakimini de töhmet altında bırakarak bir nevi taciz ederek, beyanlarda bulunuyor ve sonucunu hep birlikte bekleyeceğiz. Biz işçilerin gücüne inanıyoruz ve güveniyoruz. Hukuk devleti ise Türkiye Cumhuriyeti ve hukuk işlerse dava işçilerin dediği yönde gerçekleşir. Ama değilse bizim yapabileceğimiz bir şey yok" dedi.

"SANKİ BİLİRKİŞİ DEĞİL MÜNECCİM"

Avukat Abdi Pesok, dosyada olamayan konuların raporların içinde bahsedildiğini söyleyerek, "Celsede de söylediğim için burada da söyleyebilirim. Sanki bilirkişi değil müneccim. Karşı tarafın söylemediği konuları oraya yazmış. Yargıtay kararları da bunların tersini söylüyor. Sanki peşinen "ben burada işvereni haklı bulacağım" demiş. Oturmuş masaya ve ona göre rapor hazırlamış. Biz tespit ettiğimiz gibi mahkeme de tespit etti ve geçersiz saydı" dedi.

Şişe-cam Çalışanlarının Mahkemesi Yine Ertelendi

Şişe-cam Çalışanlarının Mahkemesi Yine Ertelendi

Şişe-cam Çalışanlarının Mahkemesi Yine Ertelendi

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 İstanbul Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 293 75 48 | Faks : 0212 293 75 49 | Haber Scripti: CM Bilişim