• BIST 95.651
  • Altın 191,755
  • Dolar 4,6929
  • Euro 5,4578
  • İstanbul 25 °C
  • Ankara 27 °C
  • İzmir 29 °C

Sarıgül'den dershane eleştirisi

Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül CHP İstanbul İl Başkanlığı önünde halka seslendi. Sarıgül konuşmasında son günlerde tartışma konusu olan dershanelerin özel okullara dönüştürülmesine değindi.

Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, CHP İstanbul İl Başkanlığı önünde halka seslendi. Sarıgül konuşmasında son günlerde tartışma konusu olan dersanelerin özel okullara dönüştürülmesine de değindi.

Barzani'nin Diyarbakıra gelişini ve derhanelerin özek okullara dönüştürlmesine değinen Sarıgül'ün konuşması şöyle:

Mustafa Sarıgül CHP Gençlik Kolları’nın Türkiye’ye armağanıdır sosyal demokrasi tarihinde bir tek bu evladınız kardeşiniz siyasetin her kademsinde koşa koşa çalışa çalışa atamayla değil fırtına estire estire geliyoruz.

Hiçbir zaman Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nu dara düşürecek bir işi Allah’ım bana yaptırmasın. CHP’de aday zenginliği demokrasinin çok güzel bir göstergesidir.
Aday adayı arkadaşlarımıza başarılar diliyorum genel merkezimiz yöntemi belirledikten sonra başvurumu yapacağım. Ben isterim ki önce partili arkadaşlarımızın gönlüde olayım sonra da halkımın gönlünde olayım.

Suriye sınırına duvar

Geçmişte çok sayıda duvar örüldü. En meşhuru Çin Sedddiydi, meşhur bir Berlin duvarı vardı o duvar tarihe utanç duvarı olarak geçti ve o duvarı demokrasi yıktı attı.
Duvarları iktidarın gücüyle çekebilirsiniz ama orada rüzgarlar geçer onları kesemezsiniz.

Erdoğan'a Barzani eleştirisi

Şimdi buradan Ankara’daki hükümete sesleniyorum seçim öncesi Kürt yurttaşlarımızı istismar edecek ayak oyunlarını bırak.

Barzani yaşıyor, Barzani yıllardan beri orada yaşıyor. Sen de 13 yıldır iktidarsın ölüyü diriyi bıraktın. Seçime 4 ay kala Barzani’yi davet ettin yutmazlar.

Dershane tartışması

Sanki yurttaşlarımız dershaneye evlatlarını götüremeye ve para ödemeye çok meraklı kimseye sormuyor ‘dershaneler neden var’ diye dershaneler eğitim yetersizliği yüzünden var.

Ülkemizde okulları tam gün yaparsan dersaneler kalkar.

Bütün anne babalar çocuklarını nasıl daha iyi bir okula göndereceklerini düşünüyorlar okullarda iyi eğitim alınsa çocuklarımızı neden dershanelere gönderelim dersaneler büyük bir ihtiyaçtır.

Ben biliyorum… Dershanelerin çoğunda ‘paran pulun var mı?’ diye sormuyorlar. Hayırsever vatandaşlarımız dersaneye gitmek isteyen ama parası olmayan çocuklarımıza destek oluyorlar hizmetleri siyasi nedenlerden dolayı kesme mantığını doğru bulmuyorum.

Dünyanın yüzlerce ülkesinde okullar varsa dershanelerde geleneklerimiz inançlara saygı en güzel şekilde öğretilmekte.

Ben yurt dışında okullara gittiğimde Atatürk’ün resmini İstiklal Marşı’nı her zaman gördüm.

www.istanbulhaber.com

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 İstanbul Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 293 75 48 | Faks : 0212 293 75 49 | Haber Scripti: CM Bilişim