• BIST 95.057
  • Altın 192,713
  • Dolar 4,7244
  • Euro 5,4834
  • İstanbul 24 °C
  • Ankara 24 °C
  • İzmir 26 °C

Sağlık-sen’den Kısa Film, Fotoğraf Ve Anı Yarışması

Sağlık-sen’den Kısa Film, Fotoğraf Ve Anı Yarışması
Sağlık-Sen tarafından her yıl yapılan geleneksel anı yarışmasına ek olarak bu yıl fotoğraf ve kısa film yarışması da düzenliyor.

Sağlık-Sen tarafından her yıl yapılan geleneksel anı yarışmasına ek olarak bu yıl fotoğraf ve kısa film yarışması da düzenliyor. 1 Mart 2016 tarihine kadar başvuruların yapılacağı yarışmalarda, her kategoride dereceye girenlere para ödülü verilecek. Fotoğraf ve anı yarışmasına katılacak eserler, şartnamede yer alan e-mail adresine gönderilecek. Film kategorisinde yarışacak eserler ise kargo ile Genel Merkezimize ulaştırılacak.

Düzenlenen yarışma hakkında bilgi veren Sağlık Sen Manisa Şube Başkanı Mustafa İrğat, "Cana Can Katanlar temasıyla düzenlenen kısa film yarışmasında videolar en az 5, en fazla 10 dakika olacak. Birinciye 5 bin, ikinciye 4 bin, üçüncüye ise 3 bin TL ödül verilecek. Ayrıca jüri tarafından seçilecek olan özel kısa filme ise 3 bin TL ödül verilecek. Bunun yanı sıra film yarışmasına katılmak isteyenler, farklı 5 kısa filmle yarışmaya katılabilecek. Her filmin 5 adet DVD kopyası ile birlikte, yönetmenin ve oyuncuların kısa özgeçmişi ve filmin kısa özetini içeren bir CD'ye kaydedilerek sendikaya iadeli taahhütlü veya kargo yolu ile ulaştırılması gerekiyor." dedi.

İtğat kısa film yarışmasının şartnamesini ise şöyle açıkladı: "Yarışmaya yalnızca sendikamız üyeleri katılabilecektir. Yarışma konusu; sağlık ve sosyal hizmet alanında hizmet sunumu ve çalışma koşullarıdır. Filmler en az 5 dakika, en çok 10 dakika olacaktır. Katılımcılar, yarışmaya en fazla 5 kısa film ile katılabilirler. Her filmin 5 adet DVD kopyası ile birlikte, yönetmenin ve oyuncuların kısa özgeçmişi ve filmin kısa özetini içeren bir CD'ye kaydedilerek sendikamız adresine iadeli taahhütlü veya kargo yolu ile ulaştırılacaktır. Katılımcılar teyit için 444 1995 / 149 nolu telefonu arayabilirler. Yarışmaya Türkçe dışında bir dil ile katılacak yönetmenlerin Türkçe alt yazılı yada Türkçe düblajlı film kopyalarını da ayrıca eklemeleri gerekmektedir. Film çekimleri HD çekim yapan video kamera veya HD çekim yapabilen cep telefonları ile de yapılabilecektir. Filmlerde her türlü montaj ve filtreleme tekniği kullanılabilecektir. Yarışmaya katılacak filmler, daha önce hiçbir yerde yayımlanmamış olmalıdır. Filmler, jüri tarafından değerlendirilecektir. Yarışmaya, Seçici kurul üyeleri ve birinci derece yakınları, Sağlık-Sen Genel Yönetim Kurulu Üyeleri ve birinci derece yakınları, Genel Denetleme ve Genel Disiplin Kurulu asıl üyeleri ile sendikamız şube başkan ve yönetim kurulu üyelerinin birinci derece yakınları katılamaz. Dereceye giren filmler, seçici kurulun değerlendirmesinden sonra web sitemizden duyurulacaktır. Yarışmaya gönderilen filmler Sağlık-Sen'in tüm yayın organlarında kullanılabilir ve ayrıca telif ücreti ödenmez. Katılımcılar tüm yarışma şartlarını kabul etmiş sayılır."

EMEĞİN FOTOĞRAFLARI YARIŞACAK

İrğat sendikaları tarafından düzenlenen fotoğraf yarışması hakkında da şunları söyledi: "Fotoğraf yarışması için "Emeğin Fotoğrafı" konusu altında, tek karede sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının yaşadıkları sorunlar ve çalışma ortamları olarak belirlendi. 4 farklı ödül verilecek olan fotoğraf yarışmasında birinci olan fotoğrafa 3 bin, ikinci fotoğrafa 2 bin, üçüncü fotoğrafa bin TL ve jürinin seçeceği bir fotoğrafa Özel Ödül olarak bin TL ödül verilecek. Yarışmaya katılacak fotoğrafların JPEG formatında, en az 2400x3500 piksel ve 72 dpi olması gerekiyor. Yarışma şartnamesi ise şöyle: Yarışmaya yalnızca sendikamız üyeleri katılabilir. Yarışma konusu; sağlık ve sosyal hizmet alanında hizmet sunumu ve çalışma koşullarıdır. Katılımcılar, yarışmaya en fazla 5 farklı fotoğraf ile katılabilir. Yarışmaya gönderilecek eserler fotografyarismasi@sagliksen.org.tr e-mail adresimize gönderilecektir. Katılımcılar teyit için 444 1995 / 149 nolu telefonu arayabilirler. Fotoğraflar JPEG formatında en az 2400x3500 piksel ve 72 dpi olmalıdır. Fotoğrafları isimlendirirken rumuzunuz_fotoğrafsırano_varsafotoğrafismi şeklinde olmalıdır. Fotoğraflar gönderilirken e-maile ek olarak ayrıca isim-soy isim, kısa özgeçmiş ve iletişim bilgilerinin yer aldığı katılımcı bilgilendirme yazısı eklenecektir. Yarışmaya katılacak fotoğraflar, daha önce hiçbir yerde yayımlanmamış olmalıdır. Fotoğraflar üzerinde her hangi bir oynama ve ekstra düzenleme işlemi yapılmamış olmalıdır. Her hangi bir işlem yapıldığı farkedilen fotoğraflar oylamada geçersiz sayılacaktır. Fotoğraflar, jüri tarafından değerlendirilecektir. Yarışmaya, Seçici kurul üyeleri ve birinci derece yakınları, Sağlık-Sen Genel Yönetim Kurulu Üyeleri ve birinci derece yakınları, Genel Denetleme ve Genel Disiplin Kurulu asıl üyeleri ile sendikamız şube başkan ve yönetim kurulu üyelerinin birinci derece yakınları katılamaz. Dereceye giren fotoğraflar, seçici kurulun değerlendirmesinden sonra web sitemizden duyurulacaktır. Yarışmaya gönderilen fotoğraflar Sağlık-Sen'in tüm yayın organlarında kullanılabilir ve ayrıca telif ücreti ödenmez. Katılımcılar tüm yarışma şartlarını kabul etmiş sayılır. Anılar, çalışma ortamları, çalışma şartları ve yaşanmış olayları kapsayacak."

Gelenekselleşen anı yarışmasının bu yıl sekizincisinin düzenlendiğini kaydeden İrğat, "8. Geleneksel Anı Yarışması'nın bu yılki konusunu ise sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının çalışma ortam ve şartlarında yaşadığı ve başından geçen olaylar olarak oluşturacak. Yarışma sonucunda ödüle layık görülen eserlerden birinciye 4 bin, ikinciye 2 bin beş yüz, üçüncüye bin beş yüz TL ve Özel Ödül'e ise bin beş yüz TL verilecek. Yarışmaya katılacak anıların, word dosyasında, Times News Roman yazı karakterinde, 12 puntoda, 1,5 satır aralığında yazılmış, en az 2, en çok 10 A4 sayfası olacak şekilde yazılması gerekiyor." dedi.

Sağlık-sen’den Kısa Film, Fotoğraf Ve Anı Yarışması

Sağlık-sen’den Kısa Film, Fotoğraf Ve Anı Yarışması

Sağlık-sen’den Kısa Film, Fotoğraf Ve Anı Yarışması

Sağlık-sen’den Kısa Film, Fotoğraf Ve Anı Yarışması

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 İstanbul Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 293 75 48 | Faks : 0212 293 75 49 | Haber Scripti: CM Bilişim