• BIST 89.744
  • Altın 192,660
  • Dolar 4,8375
  • Euro 5,6614
  • İstanbul 30 °C
  • Ankara 27 °C
  • İzmir 31 °C

Rektörler OMÜ’ye hayran kaldı

Rektörler OMÜ’ye hayran kaldı
Doğu Karadeniz Projesi(DOKAP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı Bölgesi Üniversiteler Birliğinin(ÜNİ-DOKAP) üst kurul toplantısına katılan ve Ondokuz...

Doğu Karadeniz Projesi(DOKAP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı Bölgesi Üniversiteler Birliğinin(ÜNİ-DOKAP) üst kurul toplantısına katılan ve Ondokuz Mayıs Üniversitesini (OMÜ) gezen bölge üniversite rektörleri, OMÜ kampüsünü oldukça beğendi.

ÜNİ-DOKAP 2018 yılının ilk üst kurul toplantısı OMÜ Rektörü Prof. Dr. Prof. Dr. Sait Bilgiç'in başkanlığında yapıldı. OMÜ Rektörlük Binası Senato Salonunda düzenlenen toplantıya; DOKAP Başkanı Ekrem Yüce, DOKAP Genel Sekreteri Prof. Dr. Yusuf Demir ile DOKAP Bölge üniversitelerinden Ordu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tarık Yarılgaç, Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cevdet Coşkun, Karadeniz Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Baykal, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Karaman, Artvin Çoruh Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Tilki ve Avrasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kenan İnan katıldı.

"ÜNİ-DOKAP ikinci dönem başkanlığını KTÜ'den devraldık"

2017 yılının sonunda ÜNİ-DOKAP Başkanlığını, Karadeniz Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Baykal'dan devralan Rektör Prof. Dr. Prof. Dr. Sait Bilgiç, "Henüz kuruluş aşamasında bir yıllık bir geçmişe sahip ÜNİ-DOKAP'ın ilk dönem başkanlığını Karadeniz Teknik Üniversitesi yürütmüştü. Üniversitelerin kuruluş yılı sırasına göre oluşturulan sıralamaya göre de ikinci dönem OMÜ'nün alması gerekiyordu. Yaklaşık bir buçuk ay önce de dönem başkanlığını devraldık. Bugün bu dönem çalışmalarının ilkini yapacağız" dedi.

"Birlikteliğimiz üniversitelerimize ve ülkemize büyük katkılar sağlayacak"

DOKAP Üniversiteler Birliğinin kuruluş amacı hakkında bilgi veren Rektör Sait Bilgiç, "ÜNİ-DOKAP'ın kuruluşuyla Orta ve Doğu Karadeniz'deki üniversitelerin iş birliği ve güç birliği yaparak imkan ve kaynaklarını daha verimli kullanması, böylece bölgenin ve ülkenin gelişimine daha büyük çapta katkının sağlanması amaçlanmıştır. Bu konuda çalışmalarımız artarak devam edecektir. Birlikteliğimizin hem üniversitelerimize hem de ülkemize önemli katkılar sağlayacağı inancını taşımaktayız. İnşallah bu toplantıyla 2018 yılı çalışmalarımızın planını yapmış olacağız" diye konuştu.

"ÜNİ-DOKAP 2018 yılı çalışma planı oluşturuldu"

2017 yılının değerlendirilmesiyle başlayan toplantının gündemini, ÜNİ-DOKAP'ın kurumsal kimliğinin geliştirilmesi, ÜNİ-DOKAP bütçesinin oluşturularak bütçe çalışmalarının değerlendirilmesi, ÜNİ-DOKAP Dergisi 2018 sayısı, 2018 yılında düzenlenmesi düşünülen uluslararası sempozyum, laboratuvar ve analiz envanter çalışmalarının durum değerlendirmesi, 2018 yılı faaliyetleri ve proje çalışmaları ile üniversitelerde öğrenci birlikleri oluşturularak ÜNİ-DOKAP altında takip edilmesi konuları oluşturdu.

OMÜ tramvay projesi artı değer

Görüş ve önerilerin tartışılmasının ardından toplantı sona erdi. Toplantının ardından misafir rektörlere OMÜ kampüs turu yaptıran Rektör Bilgiç, üniversiteyi tanıtarak tramvay projesi hakkında bilgi verdi. Kampüsü oldukça beğenen rektörler özellikle üniversiteye yapılan tramvay projesinin ÖMÜ'ye büyük artı kazandıracağını belirttiler.

Öğrenciye doğum günü sürprizi

OMÜ Yaşam Merkezini gezen rektörler öğrencilerle sohbet ederek, bir masada doğum günü pastası kesen bir öğrencinin doğum gününü kutladılar.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 İstanbul Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 293 75 48 | Faks : 0212 293 75 49 | Haber Scripti: CM Bilişim