• BIST 1.390,090
  • Altın 493,67
  • Dolar 8,6350
  • Euro 10,1200
  • İstanbul 21 °C
  • Ankara 27 °C
  • İzmir 30 °C

Rektör Savaş, yeni açılan bölüm ve programlar hakkında bilgi verdi

Rektör Savaş, yeni açılan bölüm ve programlar hakkında bilgi verdi
Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ekrem Savaş, geçtiğimiz 3 sene içerisinde Uşak Üniversitesinde yeni açılan ve öğrenci alan ön lisans, lisans ve...

Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ekrem Savaş, geçtiğimiz 3 sene içerisinde Uşak Üniversitesinde yeni açılan ve öğrenci alan ön lisans, lisans ve lisansüstü bölümler ve programlarla ilgili bilgi verdi.

Açılan bölüm ve programlarla akademinin yanı sıra bilimsel büyümeye de amaçladıklarını belirten Prof. Dr. Rektör Ekrem Savaş, göreve başlamasıyla birlikte başta eğitim ve öğretim olmak üzere plan, proje, kalite çalışmaları, fiziksel yapılaşma, bölgesel kalkınma çalışmaları, AR-GE ve ÜR-GE faaliyetlerinde nitelikli gelişmeye önem verdiklerini belirtti. Uşak ve ülke genelinde ihtiyaç olarak belirlenen alanlarda ön lisans, lisans, yüksek lisans ve doktora nitelikle bölümlerin açıldığını da ifade eden Savaş, "Açtığımız bölümler ve programlarla; akademik ve bilimsel büyümeye katkı sağlamanın yanı sıra, sektörlerinin ihtiyaç duyduğu bilgi üretimini sağlamaya ve uzman insan kaynağını yetiştirmeye çalışıyoruz. Bölüm ve program açmaya karar verirken bazı kıstaslara göre hareket ediyoruz. İhtiyaç analizini yapıyoruz. Gerekli altyapı ve insan kaynağı yeterliliğini sağlıyoruz. Stratejik planlamamızı, açılacak bölüm ve programın üniversitemizin ve fakültelerimizin misyonuna sağlayacağı katkıyı, hangi disiplinlerarası faaliyetlerin gerçekleştirilebileceği, bölüm ve program mezunlarının iş bulabilirliğini değerlendiriyoruz. Ayrıca biz, Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşması ve İhtisaslaşması Programı kapsamında Deri, Tekstil ve Seramik (DTS) alanlarında ihtisaslaşmamız sebebiyle, bazı bölümlerin ve programların açılmasında, bu kıstasları da göz önünde bulunduruyoruz." dedi.

Rektör Savaş, yeni açılan bölüm ve programlar hakkında bilgi verdi

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 İstanbul Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 970 87 88 | Haber Scripti: CM Bilişim