• BIST 95.852
  • Altın 190,976
  • Dolar 4,6622
  • Euro 5,4311
  • İstanbul 21 °C
  • Ankara 20 °C
  • İzmir 26 °C

Piezo Burun Estetiği İle Bir Devir Kapanıyor

Piezo Burun Estetiği İle Bir Devir Kapanıyor
Op. Dr. Bülent Koç, Piezo burun estetiği ile tampon, ağrı ve morluk gibi sorunların ortadan kalktığını söyledi.

Op. Dr. Bülent Koç, Piezo burun estetiği ile tampon, ağrı ve morluk gibi sorunların ortadan kalktığını söyledi.

Koç, burun estetiğinin dünyada en çok yapılan estetik olduğunu belirterek, "Burun insan yüzünde en dikkat çeken en önemli organdır. Burunda var olan bir problem kişinin psikolojisini de bozabilir. Sosyal hayatını çekilmez hale getirebilir" dedi.

Rinoplasti Merkezi'nden Op. Dr. Bülent Koç, burun estetiği ile burnun tepeden tırnağa her şeyini değiştirildiğini ifade ederek, "Burun kemeri varsa burun kemeri alınır. Genişse daraltma yapılabilir. Dar ise genişletilebilir. Uzunsa kısaltılabilir veya kısa ise uzatılabilir. Basık bir burnun basıklığını giderebilir veya çıkık bir burnu biraz daha basık hale getirebilirsiniz. Burun estetiğinde gelişen teknoloji ile yeniliklerde hayatımıza girmektedir. Bunlardan biri de "Piezo Burun Estetiğidir'. Burun estetiğinde tampon, morluklar, ağrı gibi sorunlarda bu operasyonla tarih oluyor" diye konuştu.

Türkiye'de klinik olarak sadece bu işlemin Rinoplasti Merkezinde yapıldığını kaydeden Koç, şöyle konuştu:

"Uzun süren operasyonlardan ziyade artık ses dalgalarıyla kısa süren zamanda mükemmel bir buruna kavuşmak mümkün. Uzun yıllardır bunun estetiği sonrasında görülen ödem ve morluklar artık mazide kalıyor. Günümüzde hala burun kemikleri çekiç ve keski kullanarak kesilmektedir. Fakat bu yeni yöntem ile bütün bunlara son veriyoruz Piezo Rinoplastiyle hem daha başarılı sonuçlar elde ediliyor hem de hasta konforu artıyor. Gözaltı morluklarını ve şişliklerini de en aza indiren bu yöntem burun estetiğinin geleceği olarak görülüyor. Ayrıca kemik dokusunda yapılan düzgün kesiler sayesinde kemik daha iyi şekillendiri­lerek istenilen estetik başarıya daha fazla yaklaşılıyor. İşlem yapılırken çevredeki sinir ve damar yapıları neredeyse hiç zarar görmeyerek eskisi kadar orijinal ve sağlıklı kalmaktadır. Böylece uzun dönemde kemik yapınız çok sağlıklı kalarak yıllara ve darbelere karşı daha dayanıklı oluyor. Çok kısa zamanda iyileşme sağlana­rak günlük yaşantınıza, işinize de daha çabuk dönebiliyorsunuz. Artık burun estetiği sonrası birkaç günde günlük yaşantınıza ve işinize dönebiliyorsunuz."

Koç, Piezo burun estetiğinin, burun kemiğinde bir düzenlenme gerektiren hemen her tür burun yapısına uygun bir sistem olduğunu belirterek, "Fakat başarılı Uygulama için bu konuda tecrübeli bir uzman tarafından uygulanması gereklidir. Piezo burun estetiği ile kemik dokusu kırılmadan şekillendirildiği ve çevredeki damar yapıları zarar görmediği için ameliyat sonrası hastalarımızda morluk ve şişlikler neredeyse hiç olmamaktadır ve 2. gün işine dönebilmektedirler. Artık morarma ve şişme dönemi kapandı. Hastanın ameliyattan beklediği estetik başarıyı arttırmaktadır. Ameliyat Sonrası morluk ve şişlikler çok az olduğu için hem moral açısından çok iyi gelmekte hem de kısa sürede iyileşip gündelik hayatınıza devam edebilmektesiniz. Burun dokusuna zarar vermediği için daha sağlıklı ve fizyolojik bir iyileşme sağlamaktadır. Burun estetiği dünyadaki en zor ve komplike estetik ameliyatlarından biridir. Özellikle burun ile uğrasan spesifik çalışan doktorlar bu ameliyatlarda daha başarılı olabilmektedir. İyi bir doktorun özellikle estetikle uğraşacak, teknolojiyi iyi takip edecek ve kendini sürekli yenilemesini bilecek özelliklere sahip olması gerektiğine inanıyorum" dedi.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 İstanbul Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 293 75 48 | Faks : 0212 293 75 49 | Haber Scripti: CM Bilişim