• BIST 95.057
  • Altın 192,277
  • Dolar 4,7244
  • Euro 5,4834
  • İstanbul 23 °C
  • Ankara 18 °C
  • İzmir 23 °C

Özel Halk Otobüsü İşletmecileri 750 TL’lik Desteklemeyi Bekliyor

Özel Halk Otobüsü İşletmecileri 750 TL’lik Desteklemeyi Bekliyor
Aydın Şoförler ve Otomobilciler Odası üyelerinin son bir ay içerisinde odaya en çok sordukları konuların başında devletin sözünü verdiği aylık 750...

Aydın Şoförler ve Otomobilciler Odası üyelerinin son bir ay içerisinde odaya en çok sordukları konuların başında devletin sözünü verdiği aylık 750 TL'lik desteklemeler oldu. 2016 yılının 2. ayında ödeneceği açıklanan ödemelerin henüz gerçekleşmediğini belirten Aydın Şoförler Odası Başkanı Semih Özmeriç, "Şoför esnafının en büyük beklentilerinden birisi de hükümetin verdiği destek sözü olmuştur. Bu ödemeler yapıldığında hem sektör hem de piyasa rahatlayacaktır" dedi.

Engelli, yaşlı ve yasa ile ücretsiz seyahat hakkı tanıyan düzenlemenin resmi gazetede yayınlanmasının ardından, ücretsiz veya indirimli toplu taşıma işi yapan araç sahiplerine her bir araç için vaat edilen aylık 750 TL ödemenin henüz gerçekleşmemesinin şoför esnafını hayal kırıklığına uğrattığını belirten Aydın Şoförler Odası Yönetim Kurulu Başkanı Semih Özmeriç, "Bakanlıkça gerekli çalışmalar yapılarak ilgili taşıma işi yapan araç sahiplerine ödemede bulunulması için 7 Nisan 2015 tarih ve 29319 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun'un 17'nci Maddesi ile gerekli yasal düzenlemeler sağlanmıştı. Ödemeye ilişkin olarak da Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile Maliye Bakanlığı'nın ortaklaşa çıkarmış olduğu "Ücretsiz Seyahat Kapsamında Yapılacak Gelir Desteği Ödemesine İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik" de 6 Ocak 2016 tarih ve 29585 sayılı Resmi Gazete'de yayımlandı. Yönetmeliğe göre gelir desteği ödemesi şehir içi toplu taşıma hizmeti veren her bir ulaşım aracı için aylık 750 TL, Büyükşehir Belediyesi olmayan illerde şehir içi toplu taşıma hizmeti veren her bir ulaşım aracı için ise aylık 600 TL verileceği bildirilmişti. Aydın Şoförler Odası olarak bizler tüm hazırlıklarımızı tamamlayıp tüm evraklarımızı gönderdik. Ancak henüz bir ödeme olmadı. Şoför esnafımızın en büyük beklentisi bu ödemelerdir. Yetkililerin bir an önce bu vaadini yerine getirmesini bekliyoruz" dedi.

Özel Halk Otobüsü İşletmecileri 750 TL’lik Desteklemeyi Bekliyor

Özel Halk Otobüsü İşletmecileri 750 TL’lik Desteklemeyi Bekliyor

Özel Halk Otobüsü İşletmecileri 750 TL’lik Desteklemeyi Bekliyor

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 İstanbul Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 293 75 48 | Faks : 0212 293 75 49 | Haber Scripti: CM Bilişim