• BIST 95.057
  • Altın 192,411
  • Dolar 4,7244
  • Euro 5,4834
  • İstanbul 24 °C
  • Ankara 20 °C
  • İzmir 25 °C

MHP Milletvekili İl İl Aday Listesi (2015 Genel Seçimleri)

MHP Milletvekili İl İl Aday Listesi (2015 Genel Seçimleri)
Milliyetçi Haraket Partisi'nde büyük heyecan devam ediyor. MHP, YSK'ya teslim ettiği listeyi henüz açıklamadı. Alınan bilgilere göre listede yer alan bazı isimler şöyle oldu.

Milliyetçi Haraket Partisi, 7 Haziran Pazar günü gerçekleştirilecek 25'inci Dönem Milletvekili Genel Seçimi'nde aday gösterilenlerin listesini az sonra açıklayacak MHP, YSK'ya teslim ettiği listeyi henüz açıklamadı. Alınan bilgilere göre listede yer alan bazı isimler şöyle:

MHP; Merkez Bankası eski Başkanı Durmuş Yılmaz'ı Uşak'tan, eski muhaliflerden Ümit Özdağ'ı da Gaziantep'ten aday gösterdi.


İstanbul 1. Bölge: Semih Yalçın, Uli Yönter, Uygar Sufhi Aktan.

İstanbul 2. Bölge: Ekmeleddin İhsanoğlu, Celal Adan, Murat
Başesgioğlu, Ahad Andiçen, Özcan Pehlivanoğlu, Mehmet Aslan.

İstanbul 3. Bölge: Meral Akşener, Atilla Kaya, Faruk Aksu, Arzu Erdem,
Fuat Çakıroğlu.

Ankara 1. Bölge: Tuğrul Türkeş, Zuhal Cafoğlu, Erkan Haberal (4. sırada)

Ankara 2. Bölge: Şefkat Çetin, Mustafa Mit, Mustafa Erden.

 

Adana: Mavlüt Karakaya, Muharrem Varlı, Seyfettin Yılmaz.

Mersin: Oktay Öztürk, Mehmet Kara.

Konya: Mustafa Kalaycıoğlu.

Gaziantep: Ümit Özdağ

Trabzon: Koray Aydın.

Uşak: Durmuş Yılmaz.
 

Ekmeleddin İhsanoğlu İstanbul'dan aday oluyor

Büyükşehirlerde atılım yapmak isteyen Bahçeli, diğer önemli isimler Durmuş Yılmaz ve Ümit Özdağ’ı da İstanbul’dan aday göstererek en büyük kentte oylarını çarpıcı şekilde yükseltmeye çalışacak.

Bahçeli, internet üzerinde temayül yoklamaları, teşkilatlarla ve kamuoyu önderleriyle yapılan görüşmelerin ardından bugün YSK’ya gidecek milletvekili aday listesini olgunlaştırdı.

SELÇUKLU HİLALİ

Bahçeli’nin listeyi belirlenirken illerdeki dengeleri dikkate aldığı öğrenildi. Özellikle Selçuklu Hilali olarak bilinen Orta ve İç Anadolu’daki illerden yeniden milletvekili çıkarmayı hedefleyen Bahçeli, teşkilatların taleplerine kulak verirken, halkın yönelebileceği isimleri tercih etti. Çorum’dan Hidayet Vahapoğlu, Aybüke Topçubaşı Ekici, Nevşehir’den Mehmet Varol, Kırıkkale’den Seyit Ahmet Geçen gibi isimlere odaklanan Bahçeli, milliyetçi kesime sıcak isimlerle seçim yarışına girecek.

Bahçeli’nin listesindeki sürpriz isim ise Cumhurbaşkanlığı yarışına giren Ekmeleddin İhsanoğlu oldu. İstanbul 2. bölgeden aday gösterilmesi beklenen İhsanoğlu’nun Bahçeli ile yaptığı görüşmede adaylığının bir ödül töreni nedeniyle son ana kadar gizlenmesini istediği öğrenildi. İhsanoğlu’nun CHP’den de adaylık teklifi aldığı bildirildi.

MHP’nin ciddi tırmanış sağlaması için İstanbul, Ankara ve İzmir’de varlık gösterilmesi zorunluluğunu gören Bahçeli, bu illere özel önem veriyor. İstanbul’u, İhsanoğlu’nun yanı sıra eski Merkez Bankası Başkanı Durmuş Yılmaz ve Prof. Dr. Ümit Özdağ’ı da vitrine koyarak kazanmaya çalışacak olan Bahçeli, Meral Akşener, Atila Kaya, Abdurrahman Başkan, Murat Başesgioğlu, Ali Torlak, Osman Durmuş gibi isimlere de listesinde yer verecek.

ANKARA’DA ZORLANDI

Başkanlık Divanı üyeleri ile önemli isimlerin Ankara’da yoğunlaşması üzerine Bahçeli, en son bu ilin listesini şekillendirdi. Genel Başkan yardımcıları Şefkat Çetin, Tuğrul Türkeş, Zuhal Topçu, Mevlüt Karakaya ilk sıraları paylaşırken, listede Erhan Usta, Yaşar Yıldırım, Mustafa Erdem, Özcan Yeniçeri, İbrahim Çiftçi gibi isimler yer aldı.

İzmir’de de MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural ve Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Kenan Tanrıkulu’nun ilk sırayı aldığı listede, Müsavaat Dervişoğlu, Senem Çelik, Erdal Sipahi, Şenol Bal gibi isimler de bulunuyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 İstanbul Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 293 75 48 | Faks : 0212 293 75 49 | Haber Scripti: CM Bilişim