• BIST 95.057
  • Altın 192,713
  • Dolar 4,7244
  • Euro 5,4834
  • İstanbul 24 °C
  • Ankara 24 °C
  • İzmir 26 °C

Mersin Artık ‘Çocuk Dostu Şehir’

Mersin Artık ‘Çocuk Dostu Şehir’
Mersin Büyükşehir Belediyesi'nin UNICEF ile imzaladığı "Çocuk Dostu Şehirler" projesinde bir yıllık süreç tamamlandı ve Mersin de Çocuk Dostu Şehirler...

Mersin Büyükşehir Belediyesi'nin UNICEF ile imzaladığı "Çocuk Dostu Şehirler" projesinde bir yıllık süreç tamamlandı ve Mersin de Çocuk Dostu Şehirler arasındaki yerini aldı.

Mersin Büyükşehir Belediyesi'nin çocuk dostu politikalar, programlar geliştirilmesi ve çocuk dostu mekanlar oluşturulması amacıyla UNICEF ile imzaladığı "Çocuk Dostu Şehirler" projesinde süreç tamamlandı. İmzalanan protokol kapsamında Mersin Büyükşehir Belediyesi'nin bir yıllık çalışmaları değerlendirildi ve Mersin, Çocuk Dostu Şehirler arasında yerini aldı.

UNICEF, İçişleri Bakanlığı, Türkiye Belediyeler Birliği, Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Orta Doğu ve Batı Asya Bölge Teşkilatı (UCLG-MEWA), Dünya Yerel Yönetim ve Demokrasi Akademisi Vakfı (WALD) ve IKEA Türkiye ortaklığında, 2014-2015 yılları arasında hayata geçirilen "Çocuk Dostu Şehirler" projesinin İstanbul'da düzenlenen kapanış töreninde, proje kapsamında yapılan çalışmalardan dolayı Mersin Büyükşehir Belediyesi adına Mersin Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Hasan Celal Taş'a plaket takdim edildi.

Mersin Büyükşehir Belediyesi, Birleşmiş Milletler Çocuk Hakları Sözleşmesi'nin yerel düzeydeki uygulaması olan proje ile Mersin'i "Çocuk Dostu Şehir" haline getirebilmek için bir yıllık süre içerisinde çocuk haklarının tanıtımı ve Çocuk Meclisi'nin kurulması ile ilgili çalışmalarına başladı. Mersin Büyükşehir Belediyesi aynı zamanda Çocuk Meclisi için çalışma ofisi oluşturdu. Projenin ilk bölümünde Mersin Büyükşehir Belediyesi dahil olmak üzere 10 belediye ile birlikte çocukların ihtiyaçlarına yönelik politikalar, programlar tasarlamak ve bu süreci denetlemek amacıyla farklı kentsel alanlardaki çocukların ihtiyaçlarının belirlenmesi, ayrıca çocukların oyun ve gelişim haklarına erişimlerini sağlamak için kentsel alanlarda çocuk dostu mekanlar yapılması konusunda çalışmalar gerçekleştirildi.

Mersin Artık ‘Çocuk Dostu Şehir’

Mersin Artık ‘Çocuk Dostu Şehir’

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 İstanbul Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 293 75 48 | Faks : 0212 293 75 49 | Haber Scripti: CM Bilişim