• BIST 95.852
  • Altın 190,917
  • Dolar 4,6622
  • Euro 5,4311
  • İstanbul 22 °C
  • Ankara 14 °C
  • İzmir 23 °C

KTO Karatay Üniversitesi Sektör Danışmanlığını Anlattı

KTO Karatay Üniversitesi Sektör Danışmanlığını Anlattı
Üniversite-özel sektör işbirliğinde yeni bir modeli hayata geçiren Konya Ticaret Odası Karatay Üniversitesi ve Konya Ticaret Odası işbirliği ile gerçekleşen...

Üniversite-özel sektör işbirliğinde yeni bir modeli hayata geçiren Konya Ticaret Odası Karatay Üniversitesi ve Konya Ticaret Odası işbirliği ile gerçekleşen "Sektör Danışmanlığı" projesi İpekyolu Sanayici ve İş Adamları Derneği üyelerine anlatıldı.

İpekyolu Sanayici ve İş Adamları Derneği'nde gerçekleştirilen programa derneğin Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Şahin ve dernek üyeleri katıldı.

KTO Karatay Üniversitesi Kariyer ve Gelişim Ofisi bünyesinde uygulanan program hakkında katılımcılara bilgi veren Mezun İlişkileri Uzmanı Tülin Gökçil, "Sektör Danışmanlığı projesi ile birinci sınıfa başlayan her öğrenciye, öğrenim görmekte olduğu alan ile bir sektör danışmanı belirleniyor. Bu danışman, aynı zamanda o öğrenci için belirlenen "Akademik Danışman" ile ortak çalışıyor. Bu kapsamda öğrenci, eğitim hayatı boyunca akademik danışmanın koordinasyonunda sektör danışmanı ile bir araya geliyor. Projenin amacı ise mezun olduğunda iş kuracağı sektörle ilgili temel verilere sahip, çalışacağı kurumun taleplerini karşılayabilecek donanımda, kuruma neler katabileceğini bilen, işte aranan mezunlar yetiştirmektir. Program ile öğrenciler ayda en az bir kez iş yerinde veya üniversitede tahsis edilen alanlarda, sektörü kapsayan farklı platformlarda bir araya geliyor" dedi.

İpekyolu Sanayici ve İş Adamları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Şahin, böyle bir projeyi hayata geçirdikleri için KTO Karatay Üniversitesi'ne teşekkür etti.

SEKTÖR DANIŞMANLIĞI NEDİR?

Sektör Danışmanlığı ile üniversite birinci sınıfa başlayan her öğrenciye KTO Karatay Üniversitesi tarafından, öğrenim görmekte olduğu alan ile ilişkili KTO üyesi bir sektör danışmanı belirleniyor. Proje ile sanayi ve ticaret dünyasına yön veren iş adamları sahip oldukları sektörel bilgiyi ve alanlarında uzun yıllar boyunca kazandıkları tecrübeyi, üniversite öğrencilerine aktaracak. Danışmanın belirlendiği projeyle öğrencilerin eğitim alanları ile ilgili mesleki donanımı öğrencilikleri devam ederken kazanmaları hedefleniyor. KTO Karatay Üniversitesi Kariyer ve Gelişim Ofisi tarafından yürütülen proje ile öğrenciler eğitim hayatları devam ederken, uygulama alanında da kendilerini geliştirme fırsatını yakalıyor.

KTO Karatay Üniversitesi Sektör Danışmanlığını Anlattı

KTO Karatay Üniversitesi Sektör Danışmanlığını Anlattı

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 İstanbul Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 293 75 48 | Faks : 0212 293 75 49 | Haber Scripti: CM Bilişim