• BIST 95.935
  • Altın 191,216
  • Dolar 4,6855
  • Euro 5,4589
  • İstanbul 26 °C
  • Ankara 27 °C
  • İzmir 27 °C

Iccı 2015 Enerji Ödülleri Sahiplerini Buldu

Iccı 2015 Enerji Ödülleri Sahiplerini Buldu
Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, yenilenebilir enerji alanında yapılan yatırımıları desteklemek amacıyla verilen Uluslararası Enerji ve Çevre Fuarı...

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, yenilenebilir enerji alanında yapılan yatırımıları desteklemek amacıyla verilen Uluslararası Enerji ve Çevre Fuarı ve Konferansı (ICCI) 2015 Enerji Ödül töreninde "verimlilik" kategorisinde mansiyon ödülü aldı.

Beşinci ICCI Enerji Ödülleri töreni Ankara'da bir otelde, AK Parti Gümüşhane Milletvekiline TBMM Çevre Komisyonu Başkanı Cihan Pektaş ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Müsteşarı Fatih Dönmez'in katılımıyla düzenlendi. Başvurular, sektörün saygın isimlerinin katılımı ile oluşturulan jüri tarafından değerlendirildi. Yenilenebilir enerji alanında yapılan yatırımları desteklemek amacıyla da ödüllerin verildiği törende, yenilenebilir enerji santralleri, termik enerji santralleri ve verimlilik kategorilerinde, iki jüri özel ödülüyle birlikte toplam 11 ödül sahiplerini buldu. Yenilenebilir enerji santralleri kategorisinde; rüzgar, hidroelektrik, jeotermal, biyokütle ve atık ile güneş, termik enerji santralleri kategorisinde; doğalgaz ve atık ısı santralleri ile verimlilik kategorisinde verimlilik projeleri yarıştı.

"Verimlilik" kategorisindeki ödülü, TÜPRAŞ İzmit Rafinerisi alırken, bu kategorideki mansiyon ödülünü Gaziantep Büyükşehir Belediyesi aldı. Ödül Gaziantep Büyükşehir Belediyesi adına Genel Sekreter Deniz Köken'e takdim edildi. Yenilenebilir enerji santralleri "rüzgar" dalında büyük ödül, Borusan EnBW Enerji Yatırımları ve Üretim AŞ'ye ait Balabanlı Rüzgar Enerji Santrali'nin oldu. Bu dalda jüri özel ödülü ise Enerjisa Enerji Üretim AŞ'nin Balıkesir Rüzgar Santrali'ne verildi. Yenilenebilir enerji santralleri, "hidroelektrik" dalında büyük ödül, Sanko Enerji Sanayi ve Ticaret AŞ'nin, Cevizlik Regülatörü ve HES Rize İyidere'ye gitti. Aynı kategoride "jeotermal" dalında büyük ödül, GÜRMAT Elektrik Üretim AŞ'ye ait (Efe 2 JES) Germencik- İncirliova'nın oldu. "Biyokütle ve atık" dalında büyük ödüle, Gönen Biyogaz ve Organik Gübre Entegre Tesisi ile Altaca Çevre Teknolojileri ve Enerji Üretim AŞ. layık görüldü. Bu dalda jüri özel ödülü de Ortadoğu Enerji'ye Odayeri Çöp Gazından Enerji Üretim Tesisi ile verildi. "Güneş" dalında büyük ödülün sahibi, Güneş Enerji Santrali çalışmasından dolayı İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi (TÖTM) oldu. Termik enerji santralleri kategorisi "doğalgaz" dalında büyük ödül, RWE & Turcas Güney Elektrik Üretim AŞ'nin Denizli Doğalgaz Kombine Çevrim Elektrik Santrali'ne verildi. "Atık ısı" dalında ise büyük ödül Bursa Çimento Fabrikası AŞ'ye verildi. ICCI 2016 - 22. Uluslararası Enerji ve Çevre Fuarı ve Konferansı ise ICCI 2015 ödüllerini takiben 27-28-29 Nisan 2016'da İstanbul Fuar Merkezinde gerçekleştirilecek.

Türkiye'de ve dünyada en önemli gündem maddelerinden biri haline dönüşen enerji sektörüne verilen hizmetleri ve yapılan katkıları desteklemek amacıyla verilen Enerji Oscar'ları, ileri vadede yapılacak projeleri ve hizmetleri de teşvik etme amacı taşıyor.

Iccı 2015 Enerji Ödülleri Sahiplerini Buldu

Iccı 2015 Enerji Ödülleri Sahiplerini Buldu

Iccı 2015 Enerji Ödülleri Sahiplerini Buldu

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 İstanbul Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 293 75 48 | Faks : 0212 293 75 49 | Haber Scripti: CM Bilişim