• BIST 95.852
  • Altın 190,976
  • Dolar 4,6622
  • Euro 5,4311
  • İstanbul 20 °C
  • Ankara 14 °C
  • İzmir 21 °C

Göz Bozukluğu Biyoteknolojik Göz İçi Lensleriyle Tedavi Edilebiliyor

Göz Bozukluğu Biyoteknolojik Göz İçi Lensleriyle Tedavi Edilebiliyor
Refraktif lens değişim cerrahisi, Türkiye'de gelişti ve yaygınlaştı.

Refraktif lens değişim cerrahisi, Türkiye'de gelişti ve yaygınlaştı. Artık yalnızca katarakt hastaları değil, göz numaraları lazer cerrahisi olamayacak kadar yüksek olan ya da uzak-yakın ve orta mesafelerde görüş gücünü artırmak isteyenler de biyoteknolojik göz içi lens implantasyonunu tercih ediyor. Bu noktada göz içi lenslerin kişilere uygun özellikleri ve teknolojik üstünlükleri ön plana çıkıyor.

KATARAKT VE GÖRME BOZUKLUĞU AYNI ANDA DÜZELTİLEBİLİYOR

Göz içi lensi en fazla "Göz içindeki doğal lensin saydamlığını kaybetmesi, opak bir görünüm almasıyla görme kaybının oluşması" olarak ortaya çıkan katarakt rahatsızlığını gidermek amacıyla kullanılıyor. Katarakt ameliyatı sırasında hastanın görme bozukluğunu da düzeltecek biyoteknolojik lens uygulanması hastanın gözlük bağımlılığını ortadan kaldırıyor. Böylece hem katarakt düzeltiliyor hem de hastanın göz bozukluğu gideriliyor.

HER MESAFE GÖRÜŞ İÇİN TRİFOKAL LENSLER UYGULANIYOR

Trifokal+ EDOF teknolojisi sayesinde uzak, orta, yakın ve tüm mesafelerde iyi görüş sağlanıyor. Özellikle araba kullanan, bilgisayarda vakit geçirmeyi, kitap okumayı seven, hayatı aktif geçen insanlar trifokal lensleri tercih ediyor.

ASTİGMATA ÇÖZÜM

Türkiye'de yapılan istatistiklere göre, her 3 katarakt hastasından birinde astigmat görülüyor. Bu açıdan astigmata çözüm oluşturan Torik lenslerin önemi ortaya çıkıyor. Torik lens uygulamaları sayesinde yüksek astigmatı olan hastaların gözleri düzeliyor ve kaliteli görüş yeteneği kazanıyor.

AVRUPA'DA YAYGIN BİR YÖNTEM

Tüm dünya ülkelerine teknolojik göz içi lensi ihracatı gerçekleştiren VSY Biotechnology'nin CEO'su Dr. Ercan Varlıbaş, refraktif lens değişim cerrahisinin Avrupa'da daha yaygın olduğunu özellikle sporcu, dansçı gibi sürekli hareketlilik içerisinde olan insanların refraktif lens değişim cerrahisine ilgi duyduğunu açıkladı. Dr. Ercan Varlıbaş; "Lens değişim cerrahisinin yalnızca katarakt hastalarına uygulandığına ilişkin yanlış bir kanı var; halbuki teknolojik lensler sayesinde hastalar 18 yaşındaki görüş gücüne tekrar kavuşabiliyor" dedi.

Göz Bozukluğu Biyoteknolojik Göz İçi Lensleriyle Tedavi Edilebiliyor

Göz Bozukluğu Biyoteknolojik Göz İçi Lensleriyle Tedavi Edilebiliyor

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 İstanbul Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 293 75 48 | Faks : 0212 293 75 49 | Haber Scripti: CM Bilişim