• BIST 95.852
  • Altın 190,976
  • Dolar 4,6622
  • Euro 5,4311
  • İstanbul 23 °C
  • Ankara 24 °C
  • İzmir 28 °C

Florya'da skandallar bitmiyor

Florya'da skandallar bitmiyor
Ünal Aysal döneminde görevden alınan tesisler müdürü Orhan Kemal Şenol'un, karaborsa bilet işine girdiği iddia ediliyor.

Galatasaray'da Ünal Aysal döneminin skandalları bir bir gün yüzüne çıkıyor. Millet gazetesinde yer alan iddialar çok çarpıcı: Tesislerin eski müdürü Orhan Kemal Şenol’un maç  biletlerinden büyük rant elde ettiği, Muslera ve Melo’dan 150 TL’lik vekaletname  için 5’er bin dolar aldığı ortaya çıkmıştı...

Galatasaray’da geçen süreçle birlikte tren rayından öyle çıkmıştı ki, bal tutan parmağını yalıyor, herkes bu boşluktan, kendilerine göre fırsattan istifade etmeye çalışıyordu. Florya ’da göz göre göre hırsızlık yapılıyor, biletler karaborsada satılıyor, futbolculardan özel işlerini yapmak için fahiş ücretler alınıyordu.

Futbolcular isyan etti 

Florya Metin Oktay Tesisleri'nin eski müdürü Orhan Kemal Şenol yüz kızartıcı olaylar sonucu işten çıkartıldı. Birçok adı sanı büyük Galatasaraylı, başkan Ünal Aysal’ı defalarca arayarak  ‘kovulmasını' engellemeye çalıştı. İşten çıkartılması 3 ay gecikti ama futbolcular isyan edince geri dönüşü imkansız hale geldi.

75 bilet karaborsaya

Peki Orhan Kemal Şenol ne veya neler yapmıştı? Her maç için Florya ’ya 150 adet bilet gidiyordu. Yapılan bir kontrol sırasında futbolcuların 75 bileti aldığı ama geri kalan 75 biletin sahiplerine ulaşmadığı ortaya çıktı. 75 bilet karaborsada satılıyor, hatta fahiş fiyatlarla satılıyor ve bu şekilde Orhan Kemal ’in başını çektiği kişiler büyük rant elde ediyordu.

Albayrak da aramış

Başkan Ünal Aysal’a iletilen bu durum sonrası Orhan Kemal’in işten çıkartılmasına karar verildi. ama süre geçiyor kimse Orhan’a  dokunamıyordu. Başkana sorulan  “neden  hala Orhan görevde?” sorusunun karşılığı  “Çok insan aradı. Abdürrahim bile aradı. Orhan’ın çıkartılmasını istemiyorlar” oldu. Bu durum Florya’ya bildirildi. Orhan Kemal görevinde kalacaktı. Ama bu sırada kızılca kıyamet koptu.

Yabancılardan 5'er bin dolar 

Muslera ve Melo yanlarına Taffarel ’i alarak yönetime çıktı. Orhan Kemal Şenol ile ilgili kararın uygulanmasını istiyorlardı. Gerekçeleri de şuydu:  “Biz özel işlerimiz için zaman zaman Orhan ’a vekaletname veriyoruz. Bizden her vekaletname için 5’er bin dolar alıyor. Biz bir araştırma yaptık. Vekaletnamenin 150 TL ’ye çıktığını öğrendik. Bizim paramız çalınıyor. Bu adam burada olduğu sürece mutlu olamayız. Kesinlikle Orhan’ı buradan gönderin. ”  Bu durum karşısında şoke olan yöneticiler hemen Orhan Kemal Şenol ’un biletini kesti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 İstanbul Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 293 75 48 | Faks : 0212 293 75 49 | Haber Scripti: CM Bilişim