• BIST 95.852
  • Altın 190,917
  • Dolar 4,6622
  • Euro 5,4311
  • İstanbul 23 °C
  • Ankara 19 °C
  • İzmir 24 °C

Erdoğan: Fethullah Gülen Erzurum'dan kovuldu

Erdoğan: Fethullah Gülen Erzurum'dan kovuldu
Başbakan Erdoğan yerel seçim çalışmaları kapsamında Erzurum'da konuşuyor.

Başbakan Erdoğan yerel seçim çalışmaları kapsamında Erzurum'da konuşuyor...

İşte Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları

Bugün bir başka güzelsin Erzurum. Kazım Karabekir'i, Nene Hatun'u, Şükrü Paşa'yı, tüm şehitlerimizi rahmetle anıyorum. Erzurum'da dağ Allah-u Ekber'dir. Erzurum bugün iradesine sahip çıkıyor.

Ey Dadaş sen bu ülkede olduğun sürece bu ülkeye Allah'ın izniyle bir şey olmaz. Rabbim her birinizden razı olsun. Dadaşların analarından razı olsun.

Kardeşlerim Erzurum mitingi bizim için çok önemli. Erzurum bizim ne demek istediğimizi anlıyor. Erzurum evliyanın şehridir. Bu topraklardan nice alimler yetişti. Solakzade efendi. Hacı Salih Efendi. İbrahim Hakkı hazretleri.

Erzurumlu sahte veliyle gerçek veliyi ayırır. Vatanseverle fitnecileri ayırır. Pensilvanya'daki zatın başka hesap yaptığını hesap edemedik.

Şurada enteresan başlıklar var. Erzurum'da nelerin yaşandığını anlatmamız lazım.

Bu zat gençliğinde Sadi hocadan ders aldığını Sadi hocanın yetersiz olduğunu söylüyor. Ve bu yüzden medreseden ayrılmış.

Bir gazeteci kardeşimiz Nakip efendiye ulaşmış Nakip efendi de bunu anlatmış.

Jandarma geliyor Sadi hocaya kelepçe takıyorlar. Erzurum ayağa kalkıyor. Jandarma'ya şikayet eden bu pensilvanyadaki zatmış. Atatürk'e hakaret ediyor diye şikayet etmiş ve Sadi efendiyi tutukladı.

Burs, himmet bunlar nereye gitti CHP'ye ve MHP'ye. Kişi sevdikleriyle beraber haşrolunur. Kılıçdaroğlu'yla, Bahçeli'yle, BDP'yle haşrolcaksın.

Bu ülkenin Başbakanına hain diyecek kadar yerdesin. Bunun hesabını vereceksin. Said Nursi'yi sürdüler o tekrardan ülkesine döndü.

Pensilvanya'da inzivadaymış ne inzivası. Mekke'ye, Medine'ye git. Erzurum'a gel. Konya'ya gel. Hoca Bektaş'ın Ankara'da inzivaya çekildiği yeri görün.

Bunlar yıllarca bizi de Türkiye'yi de dünyayı da aldattılar. Bunların yüzü dost arkadan hançerlemek için fırsat kolluyor.

Erzurum'dan kovulduktan sonra hiçbir yerde barınamamış.

Alvarlı Efe Efendi 1950 seçimlerinde diyor ki; bana vekalet edin oy kullanın kabul etmezlerse benim koluma girin sandığa gitmeliyim. Yarın ahirette CHP'ye karşı bir oyum vardı onu da kullandım diyeceğim.

Bu zat CHP'ye, MHP'ye çalışıyor. Kendisine dünya imparatorluğu kurmaya çalışıyor. Bir ceketim var diyor. Yalan hepsi yalan. CHP, MHP, Holdingler, ananaslar, kurban derileri, himmetler sığıyor. Bu ne ceketmiş.

1999'da kaçıp gitti. Ben gel diyorum. Türkçe olimpiyatları benim için kapandı. Bizden stad alamazlar, kapalı spor salonu alamazlar. Artık o defter kapandı.

Biz bunların hakkından geldik. Erzurumlu bir yiğidi İçişleri bakanı yaptık. Bu paralel yapıyla mücadel ediyor. Ağababalarıyla mücadele ediyor.

Bizim alt tarafla bizim işimiz yok. Onlar masum. Üst takımla mücadelemiz sürecek. İmam-Hatiplilerin kapatılmasına ses çıkarmadı. Başlarını açın diyen kişi bu.

Bizim evlatlarımız ABD'ye kaçar gibi gitmedi. Okuyup geri geldiler.  Benim başörtülü kardeşlerim için katsayı kalktı, istediği yerde çalışıyor mu?

Biz bu millete efendi olmaya değil hizmetkar olmaya geldik. Bu Pensilvanya'daki zat CHP ve MHP'yi kuyruğuna takmış durumda.

MHP'nin başındaki zat en ağır hakaretleri ediyordu şimdi o da onun kuyruğuna takıldı. CHP milletvekili Emine Ülker Tarhan "Her darbe döneminde bu kıvrak siyasetini meydanlarda yapmalı."

Dağa kaçırılan çiçek çocuğu CHP Tunceli milletvekili Pensilvanya'daki zat için gebersin diyordu. Şimdi CHP'nin genel başkanı içn ne düşünüyor çok merak ediyorum.

Erzurum bu büyük oyunu sen bozacaksın Erzurum. Bunların dershanelerinden çocuklarınızı alın. Bu kursları biz vereceğiz.

CHP ve MHP'nin bu Erzurum'a hizmeti var mı? Bunlar hangi yüzle geliyor? Büyüyen Türkiye'yi istemeyenlere sandıkta Erzurum'da dadaş şamarı gelecek.

BDP ve MHP ortak hareket ederek sokakları karıştırmak istiyorlar. Biri siyasi kürtçü biri siyasi Türkçü.

Ben sizi yaradandan ötürü seviyorum. Biz icraat yapıyoruz onlar laf üretiyor.

Erzurum'da büyük Türkiye kazanacak. Tüm Türkiye'nin Nevruz'larını kutluyorum. Bahar milletimiz arasında kalıcı olsun. Kardeşlerim nedir milliyetçilik?

Milletini sevmektir. Biz eserlerimizle onlar kuru slogan milliyetçisi.

Biz MHP'den hükümeti devraldığımız zaman 230 milyar dolar milli gelir vardı. Biz 12 yılda 590 milyar dolar ekledik. Milli gelir 820 milyar dolar oldu.

Ey Bahçeli millet sana 5 yıl iktidar verdi. Sen neden 3.5 yılda kaçtın? Türkiye'de 12 yılda 12 bin km duble yol yaptık.

Bahçeli bize 23.5 milyar dolar borç bıraktı. Biz ödedik. Şimdi IMF'ye borç vereceğiz.

http://www.istanbulhaber.com

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 İstanbul Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 293 75 48 | Faks : 0212 293 75 49 | Haber Scripti: CM Bilişim