• BIST 95.852
  • Altın 189,011
  • Dolar 4,6622
  • Euro 5,4311
  • İstanbul 21 °C
  • Ankara 21 °C
  • İzmir 25 °C

Dünyanın en büyük 3D stüdyosu

Dünyada e-ticaretin yaygınlaşmasına paralel olarak ortaya çıkan 3D/360 fotoğraf çekim sisteminin en gelişmişi 2 milyon dolarlık bir yatırımla Türkiye’de kuruldu.
Başlangıçta sadece kendi web sitelerindeki ürünlerin tanıtımında kullanmayı düşündükleri bu teknolojiyi, 32 ülkeyi kapsayan distribütörlüğü ile almaya karar veren yatırımcı işadamı Abdullah Aydoğan, dünyada sadece 6 ülkenin sahip olduğu distribütörlüğün en büyüğünü Türkiye'de kurdu.
 
Şimdiye kadar bu teknolojiye sahip 6 ülkeden biri olduklarını belirten Robotikfoto Prodüksiyon A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Aydoğan şunları söyledi:
 
"Önceden Modelsa Şirketler Grubu bünyesinde bulunan internet sitemizde sergilediğimiz ürünlerimiz için birkaç açıdan tek kare fotoğraflar kullanıyorduk. Fakat şimdiki sistemle bir adet 3D/360 derece fotoğraf ile tüketicilerimize ürünü istedikleri açıdan interaktif bir şekilde inceleme fırsatı sunabiliyoruz." 
 
DÜNYANIN EN BÜYÜK 3D/360 STÜDYOSU
 
Dünyada e-ticaretin yaygınlaşmasıyla birlikte geliştirilen 3D fotoğraf çekim sisteminin yeni bir teknoloji olduğunu anlatan Abdullah Aydoğan, "Çek Cumhuriyeti, bu teknolojiyi uygulayarak Robotik sistemde lider ülke konumuna geldi ve dünyaya teknolojilerini satmaya başladı. Biz de Çek Cumhuriyeti'nin bu alandaki başarısını örnek alarak bu sistemi Türkiye'ye getirdik. Robotikfoto, ürünlerimizi sanki elimizdeymiş gibi, tüm detayları ile inceleme imkânı sunuyor. Bu sistem ABD, İngiltere, Fransa, Hindistan ve Polonya'da distribütörlük şeklinde vardı. Altıncı ülke olarak Türkiye'de de biz Robotikfoto adı altında bu distribütörlüğe sahip olduk. Distribütörler arasında dünyadaki en büyük stüdyoya sahip olan Bayrampaşa'daki merkezimizde Türkiye, Ortadoğu ve Türkî Cumhuriyetler olmak üzere 32 ülkenin distribütörlüğünü sürdürmekteyiz. Bu işe toplamda 2 milyon dolar yatırdık." diye konuştu. 
 
KÜÇÜK BİR YÜZÜĞÜ DE ÇEKİYOR; 1,5 TONLUK MAKİNELERİ DE
 
Her türlü ürünün Robotikfoto sayesinde detaylı bir şekilde çekiminin yapılabildiğini belirten Robotikfoto Prodüksiyon A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Aydoğan, "Küçük bir yüzükten, 1,5 tonluk makinelere kadar her türlü ürünü detaylı bir şekilde inceleyebilmek, sanki yanınızdaymış gibi görebilmek mümkün. Türkiye'de her ne kadar buna benzer 360 derece çekim yapmaya çalışan sistemler olsa da bunlar profesyonel değil; amatör çalışmalar. Bir nevi merdiven altı da diyebileceğimiz basit bir teknoloji kullanıyorlar. Bize daha şimdiden Türkiye'nin dev markaları ürün çekimi siparişi vermeye başladı. Hatta Robotikfoto sistemini satın almak isteyen markalar da var. Bundan sonra çekim hizmetlerimizin yanı sıra sistem de satmaya başlayacağız." dedi.
 
www.istanbulhaber.com
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 İstanbul Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 293 75 48 | Faks : 0212 293 75 49 | Haber Scripti: CM Bilişim