• BIST 94.008
  • Altın 191,264
  • Dolar 4,6948
  • Euro 5,4894
  • İstanbul 23 °C
  • Ankara 25 °C
  • İzmir 27 °C

CHP'li Ekici: Emeklinin Meclis’teki emekçisi olacağım

CHP'li Ekici: Emeklinin Meclis’teki emekçisi olacağım
TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu üyesi CHP Gaziantep Milletvekili Akif Ekici, "Emeklinin Meclis'teki emekçisi olacağım"...

TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu üyesi CHP Gaziantep Milletvekili Akif Ekici, "Emeklinin Meclis'teki emekçisi olacağım" ifadelerini kullanarak taleplerin karşılanması konusunda iktidar ve muhalefetin ortak çalışma yürütmesi gerektiğini söyledi.

Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) Genel Başkanı Kazım Ergün ile bir araya gelen Ekici, hem sayıları 11 milyonu aşan emeklilerimizin mali ve özlük haklarına ilişkin kapsamlı değerlendirme yaptı, hem de bu konuda yürütülmesi gereken çalışmalar konusunda görüş alışverişinde bulundu.

Ekici görüşmede, değerlerin en yücesi olan emeği, toplumun hizmetine sunduktan sonra sosyal güvenlik sistemi uyarınca emekli olmaya hak kazanan insanlarımızın hiçbir talebinin siyasilerce göz ardı edilemeyeceğini vurgulayarak, "Emeklinin Meclis'teki emekçisi olacağım" ifadelerini kullandı. Ekici, taleplerin karşılanması konusunda iktidar ve muhalefetin ortak çalışma yürütmesi gerektiğinin de altını çizdi. Ekici, 11,3 milyon emeklinin taleplerinin karşılanması konusunda yurdun dört bir yanında mücadele yürüten emekli derneklerinin çatı kuruluşu olan Türkiye Emekliler Derneği Genel Merkezi'ne bu anlamda büyük görev düştüğünü ifade etti.

Türkiye Emekliler Derneği Genel Başkanı Kazım Ergün ise Ekici'ye bu anlamlı ziyaretinden ve emekli sorunlarını Meclis gündemine taşıma konusundaki duyarlılığından ötürü teşekkür etti. Sorunların, parti ayrımı gözetilmeksizin çözüme kavuşturulması gerektiği görüşüne kendilerinin de katıldıklarını ifade eden Ergün, emeklilerin öncelikli beklentilerini ise şöyle özetledi:

"Emekli aylıklarında eşitliğin, yani intibakın sağlanması gerekiyor. Emekli aylıklarının insanca yaşamaya yetecek bir seviyeye çıkarılmasını talep ediyoruz. Emeklilerden sağlık hizmeti alırken kesilen katkı yapı ve ilave ücret uygulamasının kaldırılmasını istiyoruz. Sorun, sadece ekonomik haklarımızın geliştirilmesiyle çözüme kavuşamaz. Emeklilerimizin mutlu yaşam endeksini yükseltecek sosyal projelerin geliştirilmesi, toplumla dayanışmayı artıracak sosyal sorumluluk projeleri hayata geçirilmeli."

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
ÇOK OKUNANLAR
Tüm Hakları Saklıdır © 2009 İstanbul Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0212 293 75 48 | Faks : 0212 293 75 49 | Haber Scripti: CM Bilişim